Končí mi nájom a majiteľ chce robiť prehliadky bytu. Ide o narušenie súkromia?

8. jún 2024

Ahojte,o mesiac a pol končím v prenájme bytu ,keďže sa sťahujem,no majiteľ bytu chce aby počas tohto prebiehali prehliadky bytu,no mne to príde ako narušenie bývania,predsa je to ešte mesiac a pol a to mám teraz akože stále upratovať keď oni prídu ? Príde mi to trošku zvláštne ,že ja mám teraz stále byť v pohotovosti a s upratanim bytom a ho pripravovať na to,že ho príde niekto prehliadať ? Ako chápem že si musi nových zohnať ,ale mne to príde ako narušenie bývania ,keďže aj dnes upratujem aby prišli,avšak okná umývať určite nebudem kvôli tomu ,nemal by správne majiteľ počkať kým sa vystavujú ľudia a následne robiť prehliadky ? Ďakujem za názory popr.ake máte vy s tým skúsenosti ? 😀

zuzanaete
8. jún 2024

Co mate dohodnute v zmluve? My tiez robievame obhliadky a zatial a tym nemap nikto problem. Ale aj v zmluve mame dohodnute pravidla a podla tych ideme.

kris_tin257
8. jún 2024

My to máme uvedené v zmluve že môžme vykonávať obhliadky s tým že dáme dopredu nájomcovi vždy vedieť že prídeme. Takže neviem ako máte zmluvu postavenú vy

beasy
8. jún 2024

Ak na zmluve nie je uvedene ze ma byt byt tip top tak to neries a byvaj ako uznas za vhodne ty 😇 nestresuj, a majitel sa ma opytat ci moze prist nie bez opytania inak porusuje pravidla najmu, vzdy sa ma ohlasit a spytat sa ci najomik suhlasi kedykolvek mozes povedat ze sa ti to nehodi a ma to respektovat ak nema v hlave prazdno

melanta
8. jún 2024

nemal by správne majiteľ počkať kým sa vystavujú ľudia a následne robiť prehliadky - no nie, nemal. Potom bude mať okno a bude mať nejaký čas bez nájomníkov. V zmluve máte uvedené, že môže robiť obhliadky ak končíš? My to napríklad máme. Ale nikdy sme neváhali, že odchádzajúci nájomník bude upratovať ak tak idem s potenciálnym novým nájomníkom na obhliadku. Takže podstatné je, čo máte v zmluve. To nepíšeš a my to nemáme odkiaľ vedieť.

janai1
8. jún 2024

A zmluva vraví čo?
V každej jednej ktorú som mala, bolo uvedené, že obhliadky sú možné po dohode. Rovnako aj keď som chodila na obhliadky, tam stále bývali

kitycat
8. jún 2024

A ty si robila pbhliadku prazdneho bytu?

Ja myslim, ze ked byvas sama tak nejake taniere v dreze a zubna kefka na umyvadle nikoho z obhliadajucich nepohorsia. Zachod po sebe kontrolujes 😄

mandzula
8. jún 2024

Byva to bezne uvedene v zmluvach a je to pochopitelne, pretoze majitel nebude riskovat, ze ostane zbytocne dlhy cas bez niekoho, kto mu bude platit najomne. A ak to teda v zmluve je, urcite tam je aj to, ze obhliadka moze prebiehat len vo vasej pritomnosti a ze vam ma byt vopred oznamena.

vyrovnanaosoba
8. jún 2024

Áno, väčšinou je to tak. Máš výpovednú lehotu, a ta lehota je aj na to, aby ty si sa stihla odsťahovať a nájsť si niečo, tak isto aby on si stihol nájsť náhradu. Čiže je to logické. Nie si však povinná upratovať a luxovat len preto, že on si tam niekoho nosí na obhliadku.

martinka13
8. jún 2024

Všetko musí byť uvedené v zmluve...

kristiii
9. jún 2024

Tak mu dobrovoľne nechaj aspoň mesačný depozit, aby mal ten mesiac čas na nájdenie nového podnajomnika v prázdnom byte. Či to už nie?

anna_anicka83
9. jún 2024

Musíš to mať v zmluve. My sme mali, že mesiac pred ukončením nájmu súhlasíme s tým, že sa budú robiť obhliadky. Mali sme dve. Špeciálne som nič neupratovala, ani som nebola doma. Vždy som vedela kedy. Maklér mal kľúče od majiteľa. Takže prečítaj si zmluvu.