Končí mi 6 mesiacov evidencie na ÚPSVaR

momika398
24. okt 2022

Dobrý deň som na UPSVAR bude mi končiť 6 mesiacov čo som tu zaevidovaná budem mat po tejto dobe nárok na neake peniaze .Dakujem

pieksamaki
24. okt 2022

@momika398 zaevidovana ako co?

januska12323
24. okt 2022

Otvor si stránku upsvar a nájdi si podmienky na príspevky, verím, že to zvládneš.

stanulienkat
24. okt 2022

Co takto praca??🤔

mandzula
24. okt 2022

Je tu jedna moznost - dost nepopularna - ist niekam pracovat. Alebo mas nejake obmedzenia, zdravotne napriklad?

aaadkaaa
24. okt 2022

Nie, podporu v nezamestnanosti uz dostavat nebudes. Na ine davky (hm.nudza atd.) Maju narok len ludia splnajuci podmienky, kedze nepises nic viac, nevieme, ci splnas nejake podmienky... idealne by bolo ist pracovat, pretoze aj hm.nudza je velmi nizka davka...ale to uz ty musis vediet, co chces...

seli970
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
januska12323
24. okt 2022

@seli970 ona to myslí tak, že po 6. mesiacoch jej končí podpora, potom samozrejme môže byť evidovaná aj naďalej, len bez peňazí.

negymama
24. okt 2022

Evidovana mozes byt nadalej, podporu uz dostavat nebudes. ale benefit je ten, ze nemusis platit povinne zdravotne poistenie cca 79 eur. To za teba plati stat, kym si evidovana na UP. Ostatne povinnosti ako spolupraca pri ponukani prace a hlasenie sa na terminy ti ostava. Ak by si nepracovala a vyradili ta z nejakych dovodov z UP, musela by si platit Zdr. poistenie ako samoplatca.

Nenasla si si za tu dobu pracu? Lebo to by bolo najlepsie. Strata podpory by mohla byt dobra motivacia.😉

domca1408
24. okt 2022

@momika398 nie nebudeš mať nárok na nič...max na hmotnú núdzu aj to ked preukážeš dáke veci a tá hmotná núdza to sú také peniaze, že to ti za to ani nestojí...a ešte ta vlastné kvôli tomu pošlú na verejnoprospešné práce...teda ked som bola ako 19-ročná na úrade tak to tak fungovalo...teraz neviem či tam ešte posielajú...ja už na upsvar nemám v pláne nikdy ísť ...radšej si dobrovolne platiť odvody kým nenájdem inú robotu (ak by náhodou mám vypoved) lebo čo tam s tebou nacvičujú to je na TV zavolať....

momika398
autor
24. okt 2022

@stanulienkat pri dvoch deťoch hľadám na skrátený úväzok

momika398
autor
24. okt 2022

@domca1408 ja len koli tomu že som dala po 20 rokov výpoveď so zdravotných dôvodov a aj koli deťom . Prácu si hľadám len je to ťažšie keď chcem robiť mne vyhovujúci pracovnú dobu

domca1408
24. okt 2022

@momika398 no hladať si robotu cez upsvar je celkovo ťažké...tam neprihliadajú na to čo chceš ísť robit, čo si vyučená, či sa máš ako dostať....mňa preháňali ked som mala 19 tak,že som pomaly plakala vždy ked som odtiaľ šla. niektorý chodili na podpis raz za 3 mesiace (áno poznám takých hlavne chlapi a tobôž ked dobre vyzerali) a ja som chodila každý týždeň a každý týždeň ma hnali dakam na pohovor a hlavne niekam kam som vôbec nechcela. držím palce aby si dačo našla a bola tam čo najkratšie...

mandzula
24. okt 2022

@domca1408 si mala asi smolu na ludi, ja som mala perfektnu sprostredkovatelku, bavili sme sa absolutne rovnocenne a narovinu. Sama mi povedala, ze sa nemusim bat, ze by mi poslala pozvanku na pohovor do takej prace, ktora by nezodpoveda mojmu vzdelaniu a praxi. Fakt to bola pani uradnicka na urovni.

lienka.7
24. okt 2022

@momika398 ano mas narok. Ked sa zamestnaš, budeš dostavat mzdu.

domca1408
24. okt 2022

@mandzula no tak to si mala fakt šťastie.....ja som vyplnila papiere....že čo chcem robiť, čo som vyučená škrtla mi to....vypnila som ako daleko chcem dochádzať (šak čo také 19 ročné šteňa po škole) dala som tam,že niekde v rámci bydiska max jeden bus nejakých 10 km....škrtla mi to na 50 km a hned ma drbla na pohovor do fabriky 50 km daleko čo by som musela ísť asi troma busmi....a hned veta...ked nepôjdete vyradím vás....a toto bolo vždy....rovnako žiadne také že papier doniesť orazený, že som si hladala robotu...ja som musela mať aspon tri orazené a ešte aj vytlačené cez net, že som rozposielala životopisy a odpovedala na profesii na ponuky....nezájem,že som doma síce pc mala ale tlačiaren napríklad nie....strašné svine tam robili vtedy.... ps: zato ked tam prišiel občan inej farby pleti tak len aby mala svätý pokoj tak toho poslala s papierom dole do fornetov (predajna tam je taká na prízemí) nech mu orazia papier že si hladal robotu....skoro ma vykotilo kedže som bola toho svedkom...samozrejme som sa neozvala....hovorím kura 19-ročné mladé...

lydus2015
26. okt 2022

Ženy hlava mi neberie aké viete byť protivne 😡 ako môžete vedieť, že autorka nechce pracovať, že si aktívne nehľadá prácu, že nebehá z pohovoru na pohovor... Položila jednoduchú otázku, ak viem tak normálne odpoviem, ak nie, tak si svoje maxi ego vybite napríklad behom a nie na internete za počítačom... Ja som tiež teraz už pol roka na úrade práce a čo... Mám za sebou desiatky pohovorov a všade mi slušne povedia, že radšej uprednostnia niekoho kto má väčšie deti ako ja, čo mám dve deti v škôlke...