Kedy vzniká nárok na poberanie dávky v nezamestnanosti?

biia
17. jún 2021

Ahojte, neviete mi prosím niekto povedať kedy vzniká nárok na poberanie dávky v nezamestnanosti? Priateľ má 22rokov z toho má odpracovné 3roky od 01.07.2021 bude prvý krát evidovaný na ÚP.

Za Vaše odpovede vopred ďakujem 🙂

ivkazba
17. jún 2021

Ak bol poistený aspoň 730 dní za posledné 2 roky. Takže ak pracoval 3 roky, tak bude mať nárok na podporu. Pozor, treba sa evidovať na úrade práce do 7 kalendárnych dní. Nech si zoberie OP, potvrdenie o ukončení PP (výpoveď alebo čo má) a zápočtový list (ak ho ešte nebude mať, tak ho donesie dodatočne).

loginexistuje
17. jún 2021

@biia to co pise ivka nie je spravne 730 dni poistenia v nezamestnanosti za posledne 3 roky tak to je nemusi to byt suvisle a rata sa aj obdobie na md a rd ak trva pracovny pomer

podmienkou nároku na dávku v nezamestnanosti je, aby poistenec v posledných štyroch rokoch (od 1. januára 2018), resp. troch rokoch (do 31. decembra 2017) pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní

biia
autor
17. jún 2021

@ivkazba ďakujem za Vašu odpoveď😊

biia
autor
17. jún 2021

@loginexistuje nevyznám sa do toho tak preto som sa rozhodla poradiť, ďakujem teda za radu 😊

loginexistuje
17. jún 2021

@biia neni zac narok na podporu mat bude 😉

ivkazba
17. jún 2021

@loginexistuje hej, zle som napísala. 730 dní za 4 roky, nie 2 😉