Kedy vypláca sociálka covid PN?

barborkakr
2. feb 2021

Zdravim viete mi niekto povedat, kedy zvykne socialka posielat peniazky z covid pn? manzel bol minuly tyzden na pn...dakujem

millky
2. feb 2021

@barborkakr uprimne? Hocikedy. Údajne, ak sa PN nahlási do 25, tak nasledujuci mesiac môžeš čakať od 15-25. Môj muž ukončil. 14.12. A peniaze dostal 15.1. Ja som ukončila 18.12 a dostala som 27.1 co mi povedali, že mi ju vyplatia až vo februári, lebo mi to neskoro ukončila doktorka v systéme. Kolegyňa ukoncila PN 17.12 a peniaze doteraz neprišli 😂

vams
2. feb 2021

@barborkakr sociálna poisťovňa má na rozhodnutie 60 dní, manžel bol PN od 8.12.2020 a peniaze mu prišli 26.01.2021

roka84
2. feb 2021

@barborkakr ja som mala karanténnu PN od 1.12. a ešte mi nevyplatili, už som im volala asi pre dvoma týždňami,vraj mám čakať a do dnes nič....zajtra ich budem opäť kontaktovať

millky
2. feb 2021

@roka84 a na čo? Akože na jednej strane chápem, ja som žila od 18.12 do 27.1 zo 450€....ale načo? Prosím neberte ma vobec v zlom, nie je to útok, vravím Vám to ako človek pracujúci v podobnom sektore ako je SP.... Prosím vás nerobte zo seba "slovač" v tom hnusnom zmysle. Si myslite, že tá pani, na ktorú budete vyvíjať tlak otazkami sedí za strojom a posiela peniaze? Je to nejako nastavené 60 dní od ukončenia PN je na vyplatenie. Proste musíte počkať. Moja kolegyňa ukončila PN skôr než ja a ešte jej neprišli peniaze. Mne zas bolo povedané, že až vo februári mi príde a dostala som výplatenú 27.1.... S kľudom, nikto na Vás nezabudol.

sunshine999
2. feb 2021

@barborkakr ťažko povedať. Sestra ukončila PN kvôli covidu 30.12. a stále nič. Ak dobre viem, poisťovňa má 30 dní na vyplatenie. Nebudú sa s tým ponáhľať, mne vyplatili nezamestnanecké od októbra až koncom novembra. Tiež som išla puknúť od zlosti, ale nedá sa to žiaľ urýchliť.

mandarinka555
2. feb 2021

@sunshine999 SP má 60 dní na vyplatenie, nie 30.

roka84
2. feb 2021

@millky ako vôbec sa nehnevám a neberiem to v zlom, tiež pracujem v podobnom sektore, kde máme "lehoty",:takže to viem veľmi dobre pochopiť...ale po poslednej skúsenosti síce pár rokov dozadu(odvtedy som neriešila PNku), kedy sa môj papier "stratil" si to iba preverim, či ho tam vôbec majú a registrujú a potom už len čakať

alfged
2. feb 2021

Nasledujuci mesiac po mesiaci v ktorom bol dotycny pn.A potom zalezi od pobocky aka je rychla. Ja som bola na prelome mesiacov, za jeden prisla osmeho, za druhy desiateho.

barborkakr
autor
2. feb 2021

@alfged
@roka84
@mandarinka555 dnes bola ukoncena pn, tak zaciatkom marca? Cca?

alfged
2. feb 2021

Za januar teraz vo februari, v marci uz len za februar.

alfged
2. feb 2021

@mandarinka555 a nie je pravda ze ma sp 60 dni, vzdy sa vyplaca do konca mesiaca nasledujucom po mesiaci v ktorom bol dotycny pn. Cize za december do konca januara, za janua do konca februara atd..