Kedy sa vypláca OČR?

22. jún 2022

Baby prvý krát som bola minuly mesiac na OČR tak sa opýtam asi blbu otázku ale neviem ako to chodí. Kedy vyplácajú OČR? Myslela som že to chodí 15teho alebo približne okolo toho dátumu a doteraz mi nič neprišlo, tak neviem či mám ešte čakať alebo volať tam. Mohlo sa stat že aj zamestnávateľ niečo pokašlal?

lenka7477
22. jún 2022

Odovzdala si riadne vyplnené papiere ?
Podpísané s č. účtu ?
Odovzdala si max. 2-3 dni po ukončení OČR ?
Bolo to všetko v minulom mesiaci ?

zuzsat
22. jún 2022

Zavolaj na socialnu poistovnu pod ktoru zamestnavatel patri a povedia ti.... Mne tak dosla ocr 27.den v mesiaci lebo zamestnavatel to neposlal do 6.dna a preto som nebola zaradena do prveho terminu platieb...

autor
22. jún 2022

@lenka7477 áno

autor
22. jún 2022

@zuzsat ako zistím kam patrí zamestnávateľ ?

lenka7477
22. jún 2022

zavolaj na mzdové

zuzsat
22. jún 2022

Podla sidla zamestnavatela .. alebo mal by ti prist vymeriavaci zaklad od socialnej poistovne a podla toho... Ale tak bud BA alebo ja neviem. Napr. Ja pracujem v BA ale sidlo ma zamestnavatel v Komarne a tak ked mam pn alebo ocr tak vyplaca mi to tato socialna poistovna

martinka13
22. jún 2022

Mne za minulý mesiac prišla 15.

zuzsat
22. jún 2022

@martinka13 si asi aj v prvej polovici co sa priezviska tyka ze?mne chodi okolo 20 ked som pn ci ocr... Som Ša....

lilinka88
22. jún 2022

@zuzsat po prvé - miestna príslušnosť je podľa mdzovej uctarne zamestnávateľa a po druhé, s abecedou nemá výplata dávok nič spoločné....

lilinka88
22. jún 2022

Počkaj ešte tento týždeň, sú výplatnej termíny. Na rozhodnutie má SP 60 dní

autor
23. jún 2022

Sídlo je v BA ale tak počkám do konca mesiaca

zuzsat
23. jún 2022

@lilinka88 to je jedno. Proste nemusi to korešpondovst s miestom vykonu prace to som tym chcela povedat. Mne bolo povedane ze je to podla sidla zamestnavatela. A nehadam sa. Takze po 1 a po 2 nemusis pisat. Da sa to napisat normalne a nie diktatorsky 😉

lilinka88
23. jún 2022

@zuzsat nepovažujem to za niečo diktátorské,normálne som sa vyjadrila k dvom bodom,aby nevznikali milné informácie minimálne o vyplácaní dávok podľa abecedy

martinka13
23. jún 2022

@zuzsat ano, to je pravda...