Kedy sa hlásiť na úrade práce?

11. nov 2023

Baby prosím Vás. Teraz v novembri mi končí zmluva na dohodu. 30.11 mi končí a končím lebo aj firma končí. Už nám poslali papiere o skončení pracovného pomeru ku dňu 30.11 a aj zápočtový list. Takže už môžem zaniesť papiere na úrad práce teraz alebo až v decembri v tej 7 dňovej ochrannej lehote? Keďže idu sviatky, budú viac robiť ako nerobiť by som to mala rada čím skôr z krku aby mi už v januári prišla podpora...mám deti a bez peňazí by bolo ťažko. Ďakujem

mogaa
11. nov 2023

ty sa môžeš zaregistrovať až po ukončení PP, skôr ťa nikto nezaregistruje......takže 1.12.UP a registrácia.....pozri i všetko čo treba doručiť k registrácii, tlačivo na registráciu majú na UP

slavomira236
11. nov 2023

Do 10dni od ukoncenia pracovneho pomeru najneskor..bolo 7dem predlzili na 10

autor
11. nov 2023

@mogaa ďakujem. Myslela som si, že keď papiere mám už doma, že to je isté že končím, že im to môžem doniesť aj prv.

katka2602
11. nov 2023

Na UP sa môžeš evidovať až po ukončení PP, teraz ti PP stále trvá tak logicky nemôžeš byť v evidencii. Po ukončení PP máš 10 kalendárnych dní na podanie žiadosti. Žiadosť si môžeš stiahnuť na stránke,vypíš si ju, dones so sebou doklad o ukončení PP, doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní.

kubkovamama
11. nov 2023

Sociálna má na konanie o podpore až 60 dni,tak sa nespoliehaj,že hneď o mesiac ti nabehnú koruny.Nieco si naškrečkuj.

mamina7070
11. nov 2023

az po skonceni mozes uz aj elektronicky cez slovensko.sk vo formulari na prihlasenie rovno oznacis aj poberanie podpory za november dostanes vyplatu v decembri a s podporou pocitaj najskor 15.1.2023 (pripdne az 15.2.2023) lebo su tam sviatky