Kedy podať trestné oznámenie pri neplatení výživného?

kviettocek2
25. aug 2011

Zienky mam otazku tyka sa to vyzivneho na malu ked byvly priatel neplati necele tri mesiace presne ma platit k 15 dnu k mesiaci a neplati uz treti mesiac tak to trestne oznamenie sa da podat uz toho 16 ci sa musi pockat az do konca mesiaca???

maca793
30. aug 2011

@kviettocek2
ahoj ja som tiež v takej situácii ako ty, po 3 mesiacoch ako mi neplatil ex výživné som podala trestné oznámenie. na polícii ti odporučia podať ešte na neho exekučný príkaz za neplatenie výživného, príp. záložné právo na majetok ak má. je to taká istota, aby ho nemohol predať bez vedomia exekútora. hned som si aj začala vybavovať náhradné výživné, ktoré ti začnú vyplácať až po 3 mesiacoch od podania exekúcie. na úrade práce si musíš zájsť pre potrebné papiere na náhradné výživné, doložiť ho kopijou exejučného rozhodnutia, musíš doložiť kopiju posledného súdneho rozhodnutia o výške výživného. mne teraz prišlo rozhodnutie z prokuratúry, kde ho odsúdili na 150h verejno-prospešnej práce a bude pojednávanie, kde ho môžu odsúdiť za neplatenie výživného. ak niečo by si bližšie potrebovala, napíš do ip.

kviettocek2
autor
31. aug 2011

@maca793 ahoj dakujem za radu exekuciu som nanho podala uz davno ale podla exekutora neplati nic jeho zamestnavatel aj ked to mal sudom urcene co je divne ale on mi zatial nezaplatil dva mesiace a teraz v septembri to bude 3mesiace ale viem ze vyplatu dostava az koncom mesiaca a sudom mal urcene ze to ma platit k 15.dnu mesiaci a ja som chcela vediet ze ci sa to uz po tom 15 da podat tretne oznamenie lebo si myslim ze koncom mesiaca mozno nieco zaplati unho nikdy clovek nevie a chcela by som aby som aspon mesacne nieco dostavala lenze ak zaplati nemozem si ani podat o nahradne vyzivne lebo u nich musia prejist 3 mesiace cele co som pocula on vzdy dal na ten treti mesiac dal zopar eur aby sa nepovedalo uz mu aj zabavili vodcisky ale nic viac lebo nic ine nevlastni

maca793
1. sep 2011

@kviettocek2
ak ti nezapatí do 15.9 počkaj ešte 2-3 dni a potom chod podať na neho tretstné oznámenie. ja som to tak pravila. ja som teraz zvadavá, či zamestnávateľ u ex zaplatí to, čo mu exekútor napísal. prikázal mu strhávať 2/3 z výplaty.

kviettocek2
autor
2. sep 2011

@maca793 no aj tak skor nemozem lebo ja sa vraciam na slovensko az 17 18 skor by sa to aj tak nedalo a hned v pondelok teda pojdem a co tam vsetko treba ked chcem podat to trestne oznamenie ?ci vsetky dokumenty a musia byt aj overene??no tomu moju ex tiez sud urcil cez exekutora nech mu zamestnavatel strhava a uz je tomu asi pol roka a zatial exekutor nevidel ani korunu takze som zvedava ako to dopadne budem musiet ist asi za nim co sa bude dalej diat ale ja si myslim ze zamestnavatel ked to mal urcene by to mal platit oni v tom maju asi niaky gulas

maca793
2. sep 2011

@kviettocek2
nepotrebuješ k tomu nič, len rodný list dieťaťa a posledný rozsudok súdu o výške výživného(kopie).

kviettocek2
autor
3. sep 2011

@maca793 takze iba kopie tych veci netreba ich teda mat overene

maca793
4. sep 2011

@kviettocek2
nie nemusíš

dajna11
12. okt 2011

@maca793
@kviettocek2 kočky pomohli ste mi čo ste tu rozoberali,presne som potrebovala vedeiť aké papiere treba k tom u aby som šla podať trestne oznamenie...a hlavne či treba overené,lebo u exekutora som potrebovala overene kopie. 🙂

kviettocek2
autor
12. okt 2011

@dajna11 tak to je potom dobre tam to netreba vobec a potom si mozes podat aj o to aby ti davali aj nahradne vyzivne ked uz budes mat to podane

dajna11
12. okt 2011

@kviettocek2 ja mu cchem hlavne nahnať strach a aby si nemyslel že mi može po hlave skáksať a urážať ma....u exekutora som už raz bola to viem čo a ao,ale na policii som ešte nebola tak som nevedela čo tam treba a ko sa postupuje

kviettocek2
autor
12. okt 2011

@dajna11 tak to verim stym treba nieco robit hlavne pre dobro dietata no tak na policii potrebujes to vsetko co je tu pisane rodny list a rozhodnutie o platenii vyzivneho a netreba stym cakat a ak to podas tak si treba ist na socialku a poziadat o nahradne vyzivne a oni ti daju tolko kolko mas ak to nepresahuje vysu co maju oni a to trestne oznamenie treba dat ked tri mesiace nezaplati a na tej socialke ti potom doplatia 4 mesiace naraz ale tam tiez potrebujes aj to s policie a aj od exekutora ze ti tam nic nezaplatil alebo ak hej tak kolko stym fakt netreba cakat a potom mas uz pokoj potom sa snim budu bavit iba urady ty uz nemusis sice podla toho ci ste manzelia a tak treba sa na to popytat

dajna11
12. okt 2011

@kviettocek2 nie sme manželia,nezaplatil mi za 4m. ale teraz vraj zaplatí 40eu.....ale dlží mi stále ešte 200eu....napísal mi že mi zaplatí vlastne za dva mesiace to najmenšie povinné výživne...ako super. a zvyšok?lebo teraz sa sudime o to že si podal o nižšie výživne,odročili nám to o mesiac,ale sudkyna povedala že mi mal aspon to najmenšie výživne platiť,lebo dieťa to potrebuje,tak on mi zaplatí to najmenšie,lenže mne ešte stále platí povodný rozsudok o výške výživneho a mna len urážaju,aj tá jeho fuchtla a prečo by som si to nechala?nechcela som robiť zle,ved ked dlží doplatí,koniec oncov nedlží prvý raz,pravidelnosť je u neho neznámy pojem,ale ked oni takto na mna.....

kviettocek2
autor
12. okt 2011

@dajna11 no ja som na tom podobne on uz tiez neplati a vravim ze netreba cakat cim skor vsetko podat a bude lebo inak sa peniazkou nikdy nedockas a co sa tyka toho rosudku ma platiti presne tolko kolko tam bolo prenho horsie ale radim ti podaj to trestne oznamenie bud sa spamate alebo bude to v tomto pripade prenho horsie

dajna11
12. okt 2011

@kviettocek2 no neviem,on že nemá prácu,aj tak nič nedostanem ked nemá z čoho,ale aspon ho postraším aby vedel že na hlavu mi kydať nebude

kviettocek2
autor
13. okt 2011

ale to ze nema pracu to je jeho problem stym to vobec nesuvisis ale rozhodnutie je na tebe ja by som necakala a riesila lebo postrasenim sa nic nevyriesi

veronkaj
13. okt 2011

@kviettocek2 ja som práve také niečo doriešila

bývalý mi neplatil výživné a tak som postupovala takto:
- na okresnej polícii kde bývam som išla oznámiť že mi 3 mesiace po sebe nezaplatil výživné - spísali krátku správu a vyzvali ho na úhradu s lehotou určitou
- na sociálke som zistila že nemám právo na náhradné výživné - presahujeme o 6 eur
- potom dátume čo stanovili policajti som mala nahlásiť či niečo uhradil, kedže nič tak sa prepísala zápisnica na väčšiu aktualizoval sa dlh a bývalý dostal predvolanie na vypočutie
- potom ked ho vypočuli a potvrdil že naozaj neplatí výživné tak mu dali zase stanovenú lehotu na úhradu
- po skončení tohoto ma policajti zavolali na ukončenie a tým to celé mohli postúpiť prokurátorovi na okr. súd, s tým, že už tam boli tým pádom všetky náležitosti postupu a snahy riešení.
- asi o mesiac mi prišlo že ho súd stanovuje vinným a v prípade odvvolania sa otvorí znovu konanie zatial je vedený ako vinny z neplatenia výživného - a odsúdený na 6 mesiacov s podmienečným odkladom na 18 mesiacov,
- pýtala som sa policajtov čo s tým a že ak nezaplatí po nadobudnutí rozsudku ďalšie 3 po sebe nasledujúce mesiace ide sedieť ak bude platiť výživné a neuhradí dlžné môžem sa obrátiť na súd alebo exekútora a ten dajú príkaz na strhávanie v splátkach priamo z platu.

takže tak

veronkaj
13. okt 2011

@dajna11 ten popis vlastne patril tebe

a to že nemá prácu ho neospravedlnuje, pokial má dieťa má si počínať tak aby ju mal - ja ako matka ju musím mať aj s povinnosťami okolo dcéry a nemôžem si to dovoliť byť nezamestnaná takže to nie je dôvod, dôvodom pre ktorý by bol postup iný by bolo napr. že je trvalo pripútaný na lôžkou následkom choroby alebo úrazu proste keby nemal akúkolvek možnosť ísť niečo robiť.

kviettocek2
autor
13. okt 2011

@veronkaj taka otazocka kolko ti ma ten tvoj platit vyzivne ak to neni tajomstvo lebo aj mne prevysuje a priznali mi tolko kolko mi mohli nie celu ale je to dost

veronkaj
13. okt 2011

@kviettocek2
no mne dlží k dnešnému dňu 1660 eur

kviettocek2
autor
13. okt 2011

@veronkaj to som nechcela vediet ja som myslela mesacne vyzivne kolko ti ma davat lebo si pisala ze zo socialky ti ho nepriznali to nahradne ale v dnesnej dobe je to okolo 100 eur a mne ho v pohode vyplacaju od tohto mesiaca a ja mam dostavat od byvaleho 116 a dali mi v pohode niakych 103 oni ti to musia dat ale zas kolko mas teda ty mesacne_

veronkaj
14. okt 2011

@kviettocek2 no ja mám výživné 165 eur ale nemám nárok na náhradné pretože môj terajší manžel má príjem a syn jeho ktorý býva s nami tiež príjem - už pracuje a tak nemám nárok lebo je to ako posudzovanie domácnosti

a až teraz je rozsudok, že neplatí a tak až teraz môžem ísť až nadobudne právoplatnosť k exekútorovi a ten na základe toho že ho už vyzívala polícii a že už prebehlo trestné konanie môžu vymáhať a až potom o tri mesiace môžem skúsiť náhradné výživné no trvá to už od januára .
lenže mi máme s manželom vysoký úver tak preto ani nemôžem žiadať náhradné výživné.

kviettocek2
autor
14. okt 2011

@veronkaj no tak to uz hej to je este viac zlozitejsie

dajna11
14. okt 2011

@veronkaj super moja,dakujem...ale teraz ,ked mi neplatil 4m.výžvine,ale zaplatil mi nedávno 40eu...možem i tak podať to trestne oznámenie?ako vtedy to bolo že neplatil v kuse 4m.po sebe ale teraz niečo uhradil a niekto mi povedal že už nemožem podať trestne oznamenie lebo niečo uhradil a musim znovu čakať ak by neplatil aspon tie 3m. po sebe.

jazminn
15. okt 2011

ako to vlastne je s tými neplatičmi? Mojej známej ex nezaplatil výživné tri roky. Bola na policii, podala oznámenie. On žije v Prahe a vraj tam všetko zdokladoval. Ďalej je na slobode.Ona od policie nedostala žiadne vyrozumenie, len on jej zavolal, že aby mu dala pokoj, že on všetko zdokladoval, a peniaze ďalej nechodia nič. Neviem ako jej pomôcť. Kde by sa mala obrátiť. Je to v inej republike...

veronkaj
20. okt 2011

@dajna11
ja som s tým bola aj u právničky
takže ak platí aj rok a potom 3 po sebe nasledujúce mesiace neplatí ani cent až potom ho môžeš hlásiť na políciu a tá podnikne kroky ak nebude platiť povedzme 2 mesiaci a potom ti dá 10 eur tak máš smolu celé sa to posúva ak by takto neplatil 3 mesiace že len vždy nejakú časť tak je to žiadanie dlžného výživného

ak neplatí je to neplatenie výživného z nedbanlivosti alebo iného stavu.

leusa172
6. feb 2012

@veronkaj tak ti ta pravnicka poradila velmi zle. Trestno oznamenie mozte podat vtedy ak vam nezaplati vyzivna za 3 mesiace a vobec to nemusia byt 3 mesiace nasledujuce po sebe, ale 3 mesiace v priebehu dvoch rokov. To znamena, ze nezaplati vyzivne v januari, februar a marec zaplati, potom zase april nezaplati, maj zaplati a jun nezaplati tak mozte podat oznamenie. Dokonca mozte podat oznamenie aj vtedy ak plati vyzivne, ale nie v plnej vyske. To znamena, ze ma platit 100 € a on plati iba 99 € uz mozte podat oznamenie, ale musi ta urobit za tri mesiace. Ziadne overene kopie nepotrebujete, hlavny je rozsudok s vyznacenou pravoplatnostou. Ostatne doklady mozte dorucit aj potom.

rommieee
15. mar 2012

baby cize, ked nezaplatil januar, februar a marec ano, a v aprili mi chce doplatit aj ten januar a februar, tak mozem nieco podniknut? exekuciu voci nemu, alebo nieco?

crazy_man_69
8. jún 2012

ahojtee.....moj otec neplati vizivne uz najmenej 10 rokov...na policiu sa bojime vsetci ist...neviete niekto, ako sa da podat e.mail na policiu????

liz_lemon
9. jún 2012

@crazy_man_69 aj keby si tam poslal mail, treba ho ist osobne potvrdit do zapisnice, inak sa s tym nebudu zaoberat
uz davno ste mali podat trestne oznamenie, a nie cakat 10 rokov

tereza36
14. sep 2012

@leusa172 Všade na nete píšu ,že Ked nezaplati 3 mesiace v priebehu dvoch rokoch tak možem podat trestne oznamenie.Ale nikde nepíšu že stačí ked len čast zaplati...Neviem kde si to mam overit..Mne je dlžny za Maj 30eur,za jun 180 eur,za jul 240 eur v auguste mi dal cele vyzivne a teraz v septembr.mi mal dat 332 eur a nedal mi nic...Ma mi mesačne davat 332 eur na dve deti..Ja som na MD a moj prijem je len materska..Mozem aj tak dat na neho trestne oznamenie???Dakujem