Kedy otvoria lyžiarske strediská?

tretiedieta
7. feb 2021

Ahojte dievčatá, mám ešte dúfať, že otvoria túto sezonnu lyžiarske strediská?
Či som úplne zbytočne kupovala komplet výstroj aj oblečenie na dve deti a samozrejme o rok im budú už malé ☹
Ďakujem.

desore
8. feb 2021

Vystroj im urcite nebude mala, maximalne oblecenie.

maris5
8. feb 2021

Ja si nemyslim, ze otvoria. O chvilu budu jarne prazdniny a ludia by sa tam pozabijali, kto bude skor na svahu.

tretiedieta
autor
8. feb 2021

@desore aj vystroj ☹ kazdy rok im musim kupovat nove lyziarky-vačšie a aj lyze,rychlo rastu.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tncka
8. feb 2021

@tretiedieta no bol to pekne blby napad kupovat vystroj ked je tu korona uz od minuleho marca ze ano🤷‍♀️🤣

zuzka0605
8. feb 2021

zial myslim ze neotvoria.a do zahranicia to tiez nie je momentalne realne😠

sapetka
8. feb 2021

A preco si kupovala ked je pandemia?🤦‍♀️🙈

3009
8. feb 2021

@tretiedieta ak budete mať koronu nebude ťa trápiť nejaká výstroj. Všetko sa dá predať a kúpiť nové, ale životy ľudí ktorí zomrú sa už vrátiť nedajú.

sense
8. feb 2021

Lyze ani prilbu urcite nemusis kupovat...lyziarky zalezi od veku ponosia jeden po druhom....obkecenie tiez pripanw predas.... a ak byvas niekde kdw je kopec alebo mas v blizkosti kopec a je sneh mozu deti polyzovat aj tam ako sme sa my kedysi kopec vysliapat a dolu sa spustit...
Seuha moznost spravit celej rodiny testy a ist na dovolenku do krajin lde sa lyzuje.

danica2711
8. feb 2021

@tretiedieta trochu od veci (teda od pandémie), ale kupovať deťom kompletnú lyžiarsku výstroj je fakt zbytočné, keďže rastú. Ekonomickejšie je požičiavať, či už v lyžiarskych strediskách alebo napr. v Decathlone alebo iných požičovniach

ciusinka
8. feb 2021

Kokos to sú fakt problémy,po prvé akože kupovať kompletnú novú výstroj pre 2 deti počas pandemie bol dobre blbý nápad,asi ako keby som si teraz objednala dovolenku k moru na jún,lebo veď sú super ceny na first moment 🙈 a po druhé buď rada,že tie tvoje deti nemajú koronu,pretože môj syn ju práve ma a jediné,čo ma zaujima je to,aby sa vyliečil a nie to,či sa s ním pôjdem lyžovať 🙄

mogaa
8. feb 2021

@tretiedieta nuž, predpokladám že si vedela že je tu korona....to je ako zaplatiť dovolenku a potom čakať kedy otvoria hranice alebo začnú lietať lietadlá do danej destinácie.....ale k otázke, nemyslím si že lyžiarske strediská otvoria v tejto situácii....to by museli otvoriť aj hotely a služby s tým súvisiace......

mironka
8. feb 2021

@sapetka lebo velmi chce a dufa... 😏

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
8. feb 2021

Neotvoria. Aj keby povolili, už je to teraz nerentabilné, svahy nie su udržiavané, sneh rozryli sankari. My sme tiež lyžiari a tento rok z lyžovačky nič nebude. Syn sa párkrát spustil doma na dvore, keď bol sneh. Už aj u nás na severe ale úplne zliezol.

simca06022011
8. feb 2021

@hettinka no tak ale ma zacat snezit a mrznut.. cize zase vam napadne ;) este aj dva mesiace moze hocikedy snezit... ale ano so strediskami je to tak, pochybujem, ze to otvoria...

@tretiedieta ako sa hovori (bez urazky), kto nema v hlave... je pandemia a ked vam nezaplo, ze je dost vysoka pravdepodobnost, ze sa lyzovat nebude (susedia sa napr. chodia niekam, aj na bezky aj na lyze... neviem ci vyslapu svah alebo co, ale chodia), tak bohuzial, ano zbytocne si kupovala vystroj pre dve deti.. a inak mne dieta rychlo rastie a okrem topanok nic nove kazdy rok nedostavala. A urcite nie na komplet.

maciatkolulu
8. feb 2021

@tretiedieta neverím, že kupuješ každý rok novú výstroj... A tobôž v tejto dobe. Ja mam lyže pre tretie dieťa po starších a aj lyžiarky, helmu, palice, komplet, jedine overal nový. A to my sa lyžovať môžeme. Ale je fajn, že niekoho trápi toto, kým ostatní si buchaju hlavu kvôli školám, skolkam. Príjemné osvieženie

osky
8. feb 2021

@tretiedieta a naco si to kupovala?
Nehovor,ze si to kupila uz pred rokom-tolko tu uz totiz bojujeme s koronou...
Nenapadlo by ma v tejto situacii vrazit peniaze do niecoho,co nema realnu buducnucnost.
Bolo uplne jasne,ze to nevyuzijete.
Mozno na par razy.
Ale ja teda by som sa cudovala,kevy otvorili.
Ved by isli proti zdravemu rozumu..

osky
8. feb 2021
jozefmatej
8. feb 2021

@ciusinka presne! To tak vyzerá keď rozum chýba!!!

elementissa
8. feb 2021

Kazdy rok kupujes novu vystroj, lyze, pre dve deti, pricom predpokladam, ze aj ked idete na lyzovacku, tak tu novokupenu vystroj pouzivate max 7 dni za jednu sezou...mhm, to ma fakt velky zmysel. Boze ludia, ked nemate co s peniazmi, poslite ich mne. Lepsie a uzitocnejsie ich zuzitkujem ako na nakup predrazenych veci, ktore za polku ceny pozicias v lyziarskom stredisku

simca06022011
8. feb 2021

@maciatkolulu @elementissa inak presne.. my sme prvykrat kupovali az 5 rocnej, predtym sme pozicali... a to nikdy nemala iba rok (a to teda rastie ako z vody, ked tak vymenili sa topanky, dokupili rukavice... ziadne komplet), rovno nam v ski obchode dali vacsie, aby to nemala na jednu sezonu, pripadne maju aj bazar, a hned nam odporucil,a k mali nieco z vybavy, co mohla pouzit.. a teraz ma 10rokov a bundu mame 3. rok, oteplovaky 2. rok(ano na jar uz budu male:D)
A ja napr. to ani nekupujem "vopred", ziadne na vianoce kupime, a na jesen kupime.. kolkokrat az cestou na svah, lebo to nema vyznam, co ak sa pojde niekam raz, vobec..
Ale samozrejme, nechcem sa navazat do autorky, urcite to nakupila s cielom sportovat a teraz je nahnevana zo situacie, pretoze to proste nedomysleli... no... niekde sa kupuju kazdy rok veci, uz zo zvyku.. tiez mam v rodine family co lyziarkse veci su tradicne komplet pod stromcekom...

jarinka33
8. feb 2021

osobne si myslim ze nie. neverim tomu, ze pri tomto covid semafore, bude na nejake take otvaranie priestor, aj mna to moc mrzi, kezde zimne sporty milujem, no zostala nam nastastie apson turistika, ktora je v zime krasna

nelca84
8. feb 2021

@tretiedieta mala si im radsej kupit bezky a mohli ste trajdat kazdy den. Vidim, ze si tiez z BB, trati je tu plno na okoli, kazdy den v tyzdni mozte ist inou...

lucik194
8. feb 2021

no my napr kupujeme vystroj kazdy druhy rok pre starsiu (lyze lyziarky, palice), potom to po nej pouzije mladsia, kupujeme z druhej ruky, uz x rokov v rakusku na burze.... a potom este predame....
nevidim dovod sa do niekoho navazat, ked kupila tak kupila, jej problem... napr. slovinsko ma otvorene vleky, da sa ist lyzovat tam.....
a oblecenie nase extra na lyzovanie nemaju, vetrovku nosia lyziarsku normalne do skoly, oteplovacky je jedina vacsia polozka.... takze zase netreba lamentovat 🤦🏻‍♀️

@tretiedieta

09041986
8. feb 2021

@tretiedieta neviem odkiaľ si, ale PL sa normálne lyžuje, kopec slovákov - na hranici buď nikto nie je alebo povieš policajtom že ste športový klub - neriešia, púšťajú...

hettinka
8. feb 2021

@09041986 jasne. A po návrate pojde na 2 týždne do povinnej karantény kvôli 1 blbej lyžovačke.

09041986
8. feb 2021

@hettinka to je snáď už ich vec

hettinka
8. feb 2021

@09041986 to nie je “ich vec” či ju absolvujú, to je nariadenie vlády. Ich vec je, či im to za to stojí. My tiež chodíme lyžovať do PL, za normálnych okolnosti. Ale teraz nejdeme.

hettinka
8. feb 2021

Inak je pravda, že Poliaci zatvorili strediska a mali LD od 27.12. (teda len par dni pred nami) a už otvorili aj vleky aj ubytovanie s obmedzeniami. Len nás tu držia ako v klietke.