Kedy môžem žiadať o SOS dotáciu?

jagynka
1. feb 2021

Som od 12.8.2020 evidovana na urade prace do 12.2.2021,no za tych dvanast dni februarovych mi pridu peniaze este v marci.Kedy mozem poziadat o Sos Dotaciu?a ci je mozne sa zaroven v zdravotnej poistovni zaevidovat,ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov?Dakujem

alenah31
1. feb 2021

@jagynka nie - musíš byť evidovaná na ÚP - to je jedna z hlavných podmienok - nájdeš ho v bode 5. A žiadať môžeš od 13.2.2021 - ak teda nemáš iný príjem, všetko nájdeš tu:
https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina...

jagynka
autor
1. feb 2021

@alenah31 no mne povedala na urade prace,ze mozem poziadat az v marci

ludmiiilka
2. feb 2021

takže ak dostávam dávku v nezamestnanosti, tak tú dotáciu nedostanem? až po jej dobratí?

alenah31
2. feb 2021

@ludmiiilka jasné, že nie - dostávate podporu - prečo by Vám mali vyplácať dotáciu? Vy nie ste bez príjmu. @jagynka áno je to tak - za február ste považovaná ako osoba s príjmom - ešte máte nárok na podporu aj keď len za časť mesiaca - tak je to uvedené v smernici. Od marca ak nebudete mať žiadny príjem ste "adeptom" na sos dotáciu. A rieši sa tiež či ste o prácu prišli vďaka pandémii. Ak ste napr. dali výpoveď vy sama nárok nie je - dobrovoľne ste sa práce vzdali. Nárok má ten kto kvôli pandémii stratil alebo nemôže vykonávať svoju prácu a nie ak ju stratil z vlastnej iniciatívy.

fidorka7
2. feb 2021

@jagynka môžeš žiadať od marca keDže za február máš príjem

jagynka
autor
3. feb 2021

Dakujem podam v maraci,aj ked urad prace mi napisal,ze mozem uz vo februari,ale myslim si ze by mi to neschvalili.Dakujem vsetkym 🙂