Kedy máme ísť na matriku?

zanetakovacsova
13. apr 2021

Ahojte žienky. Dneska mi kamarátka poradila aby som čo najskôr začala riešiť matriku. Som 20+2TT s tým že mi tam musia spísať niečo o otcovstve bábätka. S tým že my nie sme manželia. Ale ja som si myslela že tieto veci sa riešia až po pôrode 🙈😃a že to musím skôr keďže potom nemôžu dať bábätku priezvisko otca. Ako a kedy ste to riešili vy?

aknamorka22
13. apr 2021

My sme to boli spísať cca v 25tt. Je to dobré v tom, ze po pôrode môže ísť všetky záležitosti riešiť otec a ty môžeš byť v kľude doma 🙂 na matriku pojdete obaja a spíšte otcovstvo kde určite priezvisko dieťaťa. Dá sa to aj po pôrode ale je to už komplikovanejšie keďže ty ako matka budeš musieť všetko riešiť. Ja odporúčam ísť čo najskôr na matriku 🙂

zanetakovacsova
autor
13. apr 2021

@aknamorka22 rozumiem, dobre teda pomaly sa do toho pustím aj ja 😛ďakujem 🙂

dada0902
13. apr 2021

Áno veru musíš ísť skôr aby si mala ten papier keď už pôjdeš do nemocnice aj ja som tak vybavovala je to rychlovka ☺️

zanetakovacsova
autor
13. apr 2021

@dada0902 Ďakujem 😇

katarina9593
13. apr 2021

@zanetakovacsova my sme boli v 7mesiac na matrike a tam to bola rýchlovka vypísali podpísali priznanie otcovstva po pôrode že bude mať otcovo priezvisko a to som mala zo sebou v pôrodnici 🙂je to lepšie mať to doma a byť nachystana ako potom lietať všade 👌🙂

zanetakovacsova
autor
13. apr 2021

@katarina9593 no veď áno preto som chcela vedieť že kedy ste to riešili vy ostatné 😛lebo nedaj boh kvôli niečomu ak pôjdem do nemocnice potom už ťažšie sa to vybavuje 😕

hradnapani
13. apr 2021

@zanetakovacsova ked to nevybavis pred porodom, tak dieta bude mat automaticky meno po tebe (ale da sa to zmenit potom). Ak chcete meno po otcovi hned po porode, tak si to treba vybavit cim skor.

erikaa09
13. apr 2021

Ja som v roku 2012 toto riesila po pôrode. Musela som isť pre rodný list tak potom sme to všetko spísali tam.

katarina9593
13. apr 2021

@zanetakovacsova veď práve ja som išla skorej a hneď v januári som si chvíľku poležala 😂🤦tak určite chod trvá to chvíľku a potom ideš s kľudom pre bábätko. 😉

zanetakovacsova
autor
13. apr 2021

@katarina9593 ďakujem 🙏😛

katarina9593
13. apr 2021

@zanetakovacsova nemáš za čo a držte sa 😉

zuz0110
13. apr 2021

My sme matriku nestihli, lebo som cely treti trimester lezala. Ale nakoniec som zistila, ze je to aj tak jedno. V porodnici sa volal syn po mne, co je podla mna aj lepsie. A ked sme isli vyzdvihnut rodny list, rovno tam partner podpisal to vyhlasenie o mene a otcovstve a podla toho vystavili rodny list. Takze ja to nebudem riesit popredu ani teraz pred porodom dcerky.