Kde mi vydajú list vlastníctva?

29. júl 2021

Ahojky kde mi vydaju list vlastnictva? A ak vobec mi vydaju ak priatel potrebuje a ja nie som jeho zakonita. On pracuje od rana do vecera a nepustia ho z prace. Potrebujeme poriesit xy veci a neviem ako to riesit ked on nemoze z prace kedze teraz nastupil. Vie sa spisat nejake splnomocnenie na mna alebo to musime riesit len formou svadby?

viera
29. júl 2021

.

patka06
29. júl 2021

Na katastri vydajú LV /ak na ňom nie je plomba/ komukoľvek na požiadanie, po zaplatení poplatku
LV si vieš stiahnuť aj z netu, ale ten nie je použiteľný na právne úkony

andrea_82
29. júl 2021

záleží od toho, na čo ho potrebuješ. Ja som aj na úrad dávala len taký stiahnutý zo stránky katasterportal.sk. ale určite nemusíš byť manželka, na veľa vecí stačí splnomocnenie s overeným podpisom.

autor
29. júl 2021

@andrea_82 dakujem

autor
29. júl 2021

@patka06 dakujem

sally001
29. júl 2021

Aj na poste

sirka9
29. júl 2021

na vytiahnutie LV netreba nič, prídeš, povieš číslo LV a oni ti ho dajú. Buď na katastrálnom úrade alebo na pošte - služba IOMO. Na pošte zvyknú dávať na druhý deň niekedy. Zaplatiš poplatok a hotovo.

avril299
29. júl 2021

aj na poste Ti daju vypis z LV za nejaky poplatok

autor
29. júl 2021

@sirka9 cislo Lv? To kde najdem

viera
29. júl 2021

Otazka: Original list vlastnictva musi byt na katastri zaevidovany alebo original vlastnictva ako majitel bytu ma byt u mna?....Dakujem za odp.

patka06
29. júl 2021

katasterportal.sk

patka06
29. júl 2021

@viera LV je zaevidovaný na katastri a ty ak potrebuješ si ho stiahneš z netu alebo vyžiadaš tak ako píšu vyššie

autor
29. júl 2021

@patka06 cislo Lv nemam

patka06
29. júl 2021

vyhladáš si ho na katasterportal.sk podľa mena vlastníka

eeffka
29. júl 2021

mozno by bolo jednoducsie napisat co vlastne chces vybavovat, lebo to ci si suseda, spolubyvajuca alebo manzelka nema s vydanim LV nic spolocne, je to verejne dostupna listina a neviemna co by ti mohol LV byt, dnes 90% veci vybavis cez internet

sirka9
29. júl 2021

číslo LV buď bude vedieť tvoj drahý, alebo podľa mena vlastníka nehnuteľnosti si ho môžeš nájsť cez katasterportal online

autor
29. júl 2021

@sirka9 nenasla som asi som na take veci antitalent 😀😀

autor
29. júl 2021

@eeffka problem je v tom ze Lv ma jeho mama a dom je pisany nanho a pri kazdom pravnom ukone co sa tyka domu treba predlozit Lv a ona odmieta mu dat Lv

patka06
29. júl 2021

tu si nájdeš

https://www.katasterportal.sk/kapor/vyhladavani...

Pri každom právnom úkone aj tak treba aktuálny LV, aj keď neviem aké právne úkony máš na myslí

autor
29. júl 2021

@patka06 nazov nesktrukturovany a ico mam zadat ved ico nema a nazov nestrukturovany ani neviem co tam ma byt bez toho ma nepusti :(

sirka9
29. júl 2021

ak je dom písany na neho, stačí ti jeho meno, dátum narodenia, katastrálne uzemie kde sa to nachádza

sirka9
29. júl 2021

názov neštrukturovaný - zadáš jeho meno, IČO dávať nemusíš, do riadka pod tým zadáš dátum jeho narodenia

patka06
29. júl 2021

vyplníš iba údaj kde je jedna hviezdička ...ostatné netreba a dáš vyhľadať
Dátum narodenia, IČO netreba
Tam kde je názov dáš jeho priezvisko a meno

mjk40
29. júl 2021

Určite aj na Pošte a myslím, že aj na Matrike ak pobočka poskytuje služby IOMO.

eeffka
29. júl 2021

tak potom ako ti baby pisu alebo lahsie najdes tu:
https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster

napis adresu prepni sa na ruzovu moznost kataster a vyhodi ti cislo LV aj vlastnika, nasledne si vyziadas za 8e LV na katastralnom urade

autor
29. júl 2021

Zeny pomohli ste mi uz to mam vybavene dakujem ste zlaticka ❤️

mistymay33
30. júl 2021

@viera kataster ma system, a original list vlastníctva ti da hocikedy na požiadanie za poplatok. Inštitúcie uznávajú list vlastníctva nie starsi ako 3 mesiace