Karanténna PN

13. apr 2021

Ahojte chcela by som sa vás ty ktorí s tým máte nejakú skúsenosť , priateľ bol v karanténe kvôli svkorovcom takze bol doma z práce 14 dni plus 5 dneska sme dostal vyplatnu pasku lebo 10 dni mal odrobene a potom uz musel ostať doma teraz nevieme ci v tom ma uz aj tu karantennu PN alebo nie lebo sak 10 dni platí zamestnávateľ ,neviem fakt sa v tom nevyznam ,prosím o radu ci ešte dostane nejake peniazky ci to uz ma v tej paske dakujem a v tej paske ma uvedene ze 10 dni odrobene a 17 dni karanetnna PN ale peniazky tam niesu uvedené za tu PN

petamich
13. apr 2021

pri pandemickej PN to nie je tak, ze od 1 dna ju vyplaca Socialna poistovna s vo vyske 55%? v tom je ten rozdiel oproti klasickej, cize v tom pripade na vyplatnej paske nebude a ani nema nahradu za tych prych 10 dni od firmy (aspon tak to je myslim od 12.3., kedy ju cerpal)

https://www.employment.gov.sk/sk/koronavirus-pr...

za standardnych okolnosti dolu vo vyplatnej pske, kde byva aj zrazka za stravne atd. byva aj tato nahrada vypocitana a pripocitana k cistej mzde za tych x odrobenych dni

autor
13. apr 2021

@petamich on čerpal od 15 stého marca takze neviem teraz ..takze tých 10dni nevypláca zamestnavatel áno ma tam niečo vo výške 60 eur nemocenské takze to asi bude to neviem

klarissa25
13. apr 2021

To budu odvody..

janulla1
13. apr 2021

Zamestnávateľ mu vyplatí len odrobene dní v danom mesiace, zvyšok dostane na účet zo sociálky , pandemicka PN je vyplácaná od prvého dňa karantény, tu zamestnávateľ neplatí prvých 10 dní už nič, len dní ktoré odpracoval

harmona
13. apr 2021

Ked je pandemicka tak to hned vyplaca socialka, cize dostane vyplatu, len to co je odrobene 🙂

petamich
13. apr 2021

no tak podla toho co pises mu pride este separe platba zo Socialnej poistovne za tu pandemicku PN a od 1. dna

a nemocenske su odvody = minus ;) ak to je v casti nemocenske, dochodkove atd.

autor
13. apr 2021

Ďakujem veľmi pekné všetkým

autor
13. apr 2021

Ďakujem vám a ešte niečo by som sa chcela spýtať prislo mu rozhodnutie teraz tento mesiac apríl ale tu PN ma od mmarca 15 dostane ju teraz v apríli čí sz v máji lebo tam v zadu sa píše ze proti tomuto rozhodnutiu možno sa odvolať 30dni takze az po 30tich dňoch môžu vyplatiť ?

petamich
13. apr 2021

teraz v aprili by ju mal dostat

autor
13. apr 2021

@petamich dakujem