Karanténna maródka

kristiii
28. okt 2020

Už som dala túto otázku v jednej diskusii, ale nedočkala som sa odpovede, tak skúsim samostatnú diskusiu. Riadi sa doktorka pri vypisovaní karanténnej PN dátumom, kedy bol test vykonaný? Ide mi o to, že cez víkend sa lámu mesiace a ak by som išla na test v sobotu-posledneho, či mi ju môže v pondelok vypísať až od nedele (ak by som bola náhodou pozitívna), alebo mi ju dá automaticky od soboty? Pýtam sa kvôli dochadzkovemu a ďalším bonusom v robote. Či ísť radšej na to testovanie v nedeľu?

luulinkaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luulinkaa
28. okt 2020

Dá ti PN od dátumu kedy zistíš, že si pozitívna, v tomto prípade ak to padne na víkend tak od pondelka. Ak by si bola v kontakte s niekym pozitívnym tak PN odkedy jemu potvrdia, že je pozitivny

luulinkaa
28. okt 2020

Teda aby som objasnila, nie od dátumu kedy si sa otestovala, ale odkedy máš výsledok. Lebo neuvádzas ci ideš na antigenovy alebo PCR test

kristiii
autor
28. okt 2020

@luulinkaa myslím antigenove testy z celoplošneho testovania, takže výsledok hneď v sobotu. Takže tá PN sa vypisuje a začína platiť vždy až od pondelka, aj keď vysledok testu je z víkendu? To som práve nevedela

beezmeenaa
28. okt 2020

@kristiii podľa mňa záleží od toho ci robíte aj cez víkendy.

luulinkaa
28. okt 2020

@kristiii však ak máš ísť v nedeľu do prace tak asi odvtedy, ale neviem, či lekár vie dat od nedele pn

rachel36a
28. okt 2020

Ak pojdes na test v sobotu, a budes pozitivna tak pn budes mat od soboty na nariadenie hygienika...ak chces od noveho mesiaca tak chod na test v nedelu

kristiii
autor
29. okt 2020

@beezmeenaa
@luulinkaa
@rachel36a díky baby za odpovede, aj keď teda neviem naďalej, keďže sa vaše odpovede rozchádzajú 😁 Ale asi pôjdem teda preistotu v nedeľu, aj keď radšej by som to mala čím skôr za sebou

rachel36a
29. okt 2020

@kristiii toto co som ti pisala su informacie zo soc.poistovne...sme doma s covidom na pn

kristiii
autor
29. okt 2020

@rachel36a dakujem. A začínala vám ta PN cez víkend? Lebo kolegyňa mi pred chvíľou písala, že volala svojej doktorke a že tá jej povedala, že ak nie sme nepretržitá prevádzka tak by bola PN od pondelka. No som z toho jeleň, škoda že to zrovna takto blbo vyšlo, že bude akurát prelom mesiacov a človek aby pri tom všetkom rozmýšľal ešte nad takýmito vecami.