Karanténa - príchod zo Švajčiarska

zuzanka66
11. mar 2021

Ahojte,chcem sa opýtať ..mám v tom už chaos .. švagriná pracuje vo Švajčiarsku ako opatrovateľka . Oznámila nám (bývame v jednej domácnosti ) zevraj nemusí ist do karantény nakoľko absolvuje test pri odchode vo Švajčiarsku a potom keď pride na Slovensko (obe PCR testy) vraj ak bude negatívna nemusí do 14 dňovej karantény . Teda do žiadnej . Mne sa to nezdá . Prosím ako to je ?

mogaa
11. mar 2021

@zuzanka66 táto výnimka sa týka pendlerov ktorý denne prekračujú hranice....takže ak švagriná chodí domov raz mesačne tak sa musí registrovať aaj dodržať karanténu....robí sa to hlavne kvôli tým mutáciám, juhoafrická ukáže na PCR teste pozitivitu na 8deň....

zuzanka66
autor
11. mar 2021

@mogaa ona tam bola 4 týždne vkuse

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka66
autor
11. mar 2021

@viestta troska nerozumiem,viete mi to ozrejmiť ? Takze teda môže aj bez tej karantény či ?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dennissa16
11. mar 2021

@viestta toto som vôbec nevedela (špecifický režim) a veľmi si pomohla aj mne 👍vďaka

waggi
11. mar 2021

Už je toľko výnimiek že až nechápem, na čo toto celé je, keď ľudia si môžu smelo chodiť kam chcú

zuzanka66
autor
11. mar 2021

@viestta akoze toto som sa tam dočítala ale ona ani covid neprekonala ani nebola zaockovana .. čiže akurát čo absolvuje pcr test v Švajčiarsku a po príchode na SVK .Takze aj tak nemusí do karantény ?

3. Vzniká nová skupina osôb so špecifickým režimom, a to
pendleri v krajinách EÚ, Islandu, Nórska, Lichtenštajnska, Švajčiarska, Islandu a Veľkej Británie,

Na stiahnutie: Potvrdenie pre cezhraničných pracovníkov o výkone zamestnania

osoby ktoré prekonali ochorenie COVID-19

a osoby, ktoré boli zaočkované aj druhou dávkou vakcíny pred viac ako 14 dňami.

dennissa16
11. mar 2021

@zuzanka66 no keď si urobí napr pcr vo Švajčiarsku a príde domov a napr na 2. Deň pôjde na PCR tu a bude nagativna tak normálne funguje... Nemusí čakať ani 8 dni

clodika22
11. mar 2021

@dennissa16 a nemusi mať na to papier, že je pendler? Podľa mňa takto bez karantény to funguje len pri nich

dennissa16
11. mar 2021

@clodika22 no podľa toho, čo hore pridala viestta tak nie
Skus pozrieť to tlacivo

zuzanka66
autor
11. mar 2021

@dennissa16 avšak ona sa berie ako pendler ak tam bola 4 týždne vkuse ?

slecnazkosic
11. mar 2021

@zuzanka66 buďte kludná, švagrina má pravdu 😉

dennissa16
11. mar 2021

@zuzanka66 pendler z okolitých krajín, čo denne prechádza hranice je 1. bod a to co ti tu píšeme spadá pod 3.bod..

zuzanka66
autor
11. mar 2021

@dennissa16 čiže je teda ten pendler ? Nechápem naco to názvu pendlerom keď je istu dobu vkuse a nedochádza hore dole 🤦🏻‍♀️

Viete mám opodstatnený strach z toho preto sa to takto pýtam,nakoľko si nemôžem byt v karanténe s nou v prípade že by musela byt , lebo sa musím starať o svoju invalidnú rodinu s ktorými nebývam..

dennissa16
11. mar 2021

@zuzanka66 tak áno, nazvali ich pendlermi, ale podmienky majú iné ako pendleri tu s našimi susedmi
Každopádne môžeš byť v kľude, švagriná ma pravdu