Karanténa po hospitalizácii na Covid-19

nusyk
23. mar 2021

Zdravim, trocha sa stracam v tych vsetkych opatreniach a karantenach tak vas prosím o radu. Ide o to ze moju straku dnes nastastie pustaju z nemocnice po prekonani covidu. Nakazila sa pravdepodobne cca 6-7 marca, na pcr bola 15.3.s pozit vysledkom, v nemocnici od 18.3. A dnes by mala ist domov. Bude potrebivat samozrejme trocha pomoc preto moja otazka znie:moze byt este infekcna? Musi podstupovat este karantenu? Dakujem za odpovede

mishach
23. mar 2021

@nusyk nerobili jej test? Ocina prepúšťali 19.3. pozitívny bol od 1.3. Pri prepustení mu robili test na covid. Už bol neinfekcny - AG test. Ale musi byť 14 dní po prepusteni v karanténe.

mistymay33
23. mar 2021

@nusyk ak jej robili test 15.3 , tak urcite je este v karantene a moze byt este infekčná... hlavne ak ma este nejake priznaky.

nusyk
autor
23. mar 2021

@mistymay33 priznaky uz nema, mala lahky zapal pluc, nekaslala, jeden den teplota, to vsetko toho 18.hlavne ma zaujima ta infekcnost pretoze budeme sa o nu potrebovať trocha postarať, predsa je zoslabnuta

mistymay33
23. mar 2021

@nusyk tak hovori sa, ze tych 14 dni co si v karantene mozes byt infekčná. Moj muz bol tiez 15.3 na testoch a stale ho považujeme za infekčného kym neskončí karantena. Ale istotu by si mala asi iba vzedy keby ste ju otestovali.

mogaa
23. mar 2021

@nusyk inkubačná boba je 2-14dní, takže počas inkubačnej doby môže byť aj infekčná....buď sa spýtajte v nemocnicicalebo zavolajte jej lekárke (správu z nemocnice bude mať)....od pozitívneho výsledku je karanténa 14dní a samozrejme počas celej doby môže byť človek infekčný....Ono logicky platí že čím dlhšie je človek pozitívny, tým je menej infekčný....Infekčnosť ako taká sa zmerať ale nedá, len množstvo vírusu a o akú mutáciu ide....Jeden človek nemusí nakaziť nikoho a ďaľší môže nakaziť viac ľudí....človek je najviac infečný 4-6deň...

lenadka
23. mar 2021

@nusyk PCR test nala 15.3. Čiže 14 dní odvtedy plynie karanténa a áno môžete sa nakaziť. Ten kto sa pôjde o ňu starať je v kontakte s pozitívnym a musí ostať tiež v karanténe. Nie behať k babke a potom domov akoby nič. Takže by ste sa mali rozhodnúť kto sa obetuje zostať s babkou v karanténe.

janage
23. mar 2021

@nusyk zavolaj rovno do nemocnice na oddelenie z ktorého ju prepúšťajú a oni Ti povedia presne. Aspoň my máme takú skúsenosť

evkamotka
23. mar 2021

Mamina bola na covid zapal pluc v nemocnici a vsetko co sa pytas, jej napisali do prepustacej spravy. Tzn ze uz nie je infekcna ani pre nu neplati karantena. Pozit test mala v polke februara, pustili ju zaciatkom marca domov (cca 3t od testu). Platila pre nu len ta 14 dnova karantena od vykonania testu. A eyte jej pri prepustani skontrolovali, ci sa jej vytvorili protilatky

majamat
23. mar 2021

podla pravidiel, v karantene ma byt 14dni od pozit, testu.

co sa tyka infekcnosti, udajne sme infekcni 2dni pred a 5 dni po prepuknuti priznakov. aj keby je to dlhsie, tak predpokladam, ze priznaky mala skor ako 15.3. podla pravidiel sice v karantene musi byt, ale karantena sa nezacina po tom, kedy priznaky zacnu a na test sa vacsinou nejaky cas caka, cize pri pozitivnom testovani uz clovek kludne nemusi byt infekcny. udajne niekde pisu vo vysledku PCR aj infekcnost. neviem ci to je vsade. ma tam byt taky udaj, ktory o tom hovori.

veronikazuko
23. mar 2021

Ostava v karantene do 29.3. a ten kto sa o nu bude starať,tak tiez musi tam s nou ostat a ist potom na test