Karanténa a nákup potravín

20. dec 2020

Sme s manzelom v karantene kvoli kontaktu s pozitivnou osobou. Vcera bol 5 den od stretnutia a boli sme sa testovat, vysledky su negativne. Ale mame ostat v karantene aj tak do 10 dna, do stredy.
Ide o to ze uz nam dochadzaju potraviny, nema nam kto priniest kedze mamka je na pn a brat nema vodicak. Brat by nam isiel nakupit len si nakup potrebujeme vyzdvihnut kedze byvame na dedine a on v meste.
Moze ist manzel autom k nemu po nakup ktory by nechal pri vchodovych dverach? Alebo ako to poriesit, nemate nejake napady? Dakujem

nelca84
20. dec 2020

Nejaky sused vam nemoze nakupit?

zuzanaete
20. dec 2020

Najst kamosov, susedov, ktori privezu.

petamich
20. dec 2020

skor by som poprosila niekoho, aby to priviezol on vam

abriela
20. dec 2020

ak se na dedine, poznate sa, nedonesie predavacka z obchodu? Urcite ani susedie nepovedia, že nepomožu. Som až prekvapena ako funguju rodičia na dedine a akí sú ludia nápomocní.

lucia147852
20. dec 2020

Bohužiaľ nie. Skúste poprosiť niekoho zo susedov, starostu alebo červený kríz

autor
20. dec 2020

Susedia su sami dochodcovia bez aut. Kamarati byvaju 60 km od nas. Moja mamka je na PN bez vychadzok tak nemoze. Brat nema vodicak a taxikom by ho to vyslo draho hore dole.
Tu na dedine mame malu jednotu kde skoro nikdy nic nemaju tak toto by nam velmi nepomohlo :(
No nevieme co mame robit ale jest potrebujeme do stredy. Vo stvrtok sme uz volni tak manzel bude musiet ist do Tesca na nakup na uplne poslednu chvilu :(

autor
20. dec 2020

Malo stresov pred Vianocami a este sme ostali v karantene, no nemam slov fakt... Nemyslela som si ze takto sa da "sprijemnit" predvianocny cas

pribinak
20. dec 2020

Hm, neviem to na 100% ale myslím že ak ste negatívni tak na nevyhnutne nákupy ísť môžete

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre_2
20. dec 2020

A nejaku kamarátku nemáš? Keď mala moja kamoška karanténu tak som jej bola nakúpiť v rámci môjho nákupu a doviezla som to.. tak aj bratovi..

autor
20. dec 2020

V nedelu sme boli s pozitivnym clovekom v kontakte a v piatok sme mali negativny test. Ale docitala som sa ze aj tak treba karantenu dokoncit a neviem ci nevyhnutne nakupy su vynimka, to som sa nedocitala nikde

martul
20. dec 2020

Vy ste boli len v karanténe, neboli ste pozitívny, navyše po 5 dňoch ste boli negatívny, kľudne si žite svoj život a choďte do obchodu, kto vám povedal, že doc10 dňa máte byť zatvorení, to je nezmysel, mali sme to isté vpred mesiacom.

martul
20. dec 2020

Vy ste ju dokončili, boli ste 5 dní doma a ste negatívny.

mondolina
20. dec 2020

Tiež nechápem prečo máte ostať doma. Veď ste boli negatívni.

nelca84
20. dec 2020

To myslis vazne, ze nikto zo susedov nema auto a nechodi na nakupy do mesta?

jana_eyre_2
20. dec 2020

Keď máte negatívny PCR test, tak ste negatívni.. zavolaj ešte raz na linku RUVZ a opýtaj sa ale na 99% viem, že keď máte neg.test a karanténu ste mali len na základe stretu s pozitívnym, tak karanténu nemusíte dodržať.. museli by ste ju dodržať LEN vpripade ak by ste bývali s pozitívnym..

gelifil
20. dec 2020

samozrejme, ze nutne potraviny si mozete ist nakupit

marseillefan
20. dec 2020

@jana_eyre_2 oni to stále menia, ale v septembri to určite bolo tak, že 5 dní po styku s pozitívnym bol PCR test a 10 dní bola karanténa aj keď vyšiel test negatívne.

autor
20. dec 2020

@nelca84 Byvame tu rok a pozname 4 susedov v nasej ulicke ktori nemaju auto. Ostatnych nepozname

autor
20. dec 2020

Karanténu môžete opustiť po 10 dňoch za podmienky, že: máte negatívny test na COVID-19 a posledné 3 dni ste nemali klinické príznaky,alebo ste nemali ďalší úzky kontakt s chorou alebo pozitívnou osobou na COVID-19,aj v prípade, že ste boli v priebehu karantény testovaný s negatívnym výsledkom, 10 dňovú karanténu musíte dokončiť.

jana_eyre_2
20. dec 2020

@marseillefan ja som to zažila v októbri, syn mal pozitívnu učiteľku - v karanténe museli byť len ľudia čo sa netestovali.. keďže som nedala syna testovať bol 10dni doma.. učiteľský zbor bol celý pretestovany, keďže vyšli ďalší pozitívni tak sa zavrela škola, ale pokiaľ viem tak karanténu ti ktorým vyšiel pcr test negatívny po 5dnoch od stretu už nemuseli dodržiavať izoláciu.. tak aj svokra v auguste - bola v kontakte s pozitívnym bratom, čakala na test a keď jej vyšiel negatívny tak už jej karanténa skončila..

Ale napr.brat mal pozitívnu manželku - dal otestovať celú rodinu - všetci okrem nej negatívni, ale teda kvôli tomu že sú z jednej domácnosti tak karanténu samozrejme museli dodržať..

Ale ako nám raz povedal pán na linke RUVZ - zväčša ide o to kto vám radi.. my sme boli v karanténe začiatkom septembra, kvôli tomu ujovi keďže sa u nás zastavil v čase keď nemal príznaky.. neuviedol nás ako priamy kontakt, ani si na stretnutie nepamätal, ale karanténu sme museli dodržať, lebo sme nešli na testy.. ak by sme šli tak by sa rozhodovalo podľa výsledku..

janka54321
20. dec 2020

Istotne musí pani ostať v karanténe aj keď mala negatívny PCR test, mne dnes karantena konci...som doma 10.den...mam to overené priamo na hygiene a mám aj rozhodnutie z hygieny, kde je to jasné napísané ...a ak sa posledné tri dni pred koncom karantény objavia nejaké príznaky, tam sa karantena predlžuje resp. treba kontaktovat lekára a on určí ďalší postup

miriam_s
20. dec 2020

@janka54321 presne tak aj my to teraz riešime a teraz je to tak, že aj s negat. PCR po kontakte sa musí dokončiť 10 dní.

baryana
20. dec 2020

Ak by vsetci k tomu pristupovali, ako vy, mozno by bola situacia ovela lepsia. Odkial ste? Ak nie prilis daleko, ja vam nakup priveziem.

1andrea111
20. dec 2020

Poslala by som na nákup brata i šla si autom po nákup. Veď nebudete s nikým a to ide.

livka_
20. dec 2020

Prekvapuju ma opakovane zlate rady... Otazka: nema mi kto nakupit...Odpoved nech ti nakupi sused!
Tak bud povazujete toho kto sa pyta za jeb..teho uplne a vasa odpoved je genialna podla vas..cakate ze povie autor? Wau super to ma nenapadlo ze sused...
A dookola sa tu ma autor ospravedlnovat pred vami ako vazne nema kto ist 🤦🤦🤦 a vy len svoje...

nelca84
20. dec 2020

@livka_ a ty jej co poradis? Tak logicky to moze poriesit len so svojim okolim, ci snad myslis, ze jej nakup dovezie boris kollar? Ja osobne si neviem predstavit, ze by som odmietla susede nakupit ked boli v karantene. Som zvedava na tvoju prekvapivu radu.

livka_
20. dec 2020

@nelca84 som rada ze si sa nasla, konkretne teba som myslela. Ked pise autorka ze susedia nie, suseda by som teda uz ja neradila 😂 to uz tu bolo 👍

gazpalm
20. dec 2020

Normalne si chod nakupit preboha

nelca84
20. dec 2020

@livka_ ved sa pytam, co jej ty radis, ci len kritizovat vies? Lebo ak nemas lepsi plan, tak si sa len strapnila.