Karanténa a dostavenie sa na PCR

adanicklova
4. apr 2021

Dobrý večer chcem sa opýtať manžel je pozitívny. Objednávali sme sa celá rodina okrem neho na PCr
testy. Už nám prišiel aj termín. Mame v domácnosti aj Ztp. Môžme ísť pešo keď nemám vodičak.? Ci je nieaka výnimka pre muza ktorý je pozitívny. Aby nás odviezol?

hettinka
4. apr 2021

@adanicklova nie, nesmie vás odviezť. Jedine požiadať niekoho, kto napríklad už covid prekonal. Alebo pešo.

dr_smajlik
4. apr 2021

Riešila som podobne absurdnú situáciu. Muž mal príznaky ale bol negatívny, ja som mala príznaky a potrebovala som sa otestovať, vodičák nemám a najbližšie testovacie miesto 11km ďaleko. Pani na nfolinke mi povedala nech ma odvezie niekto blízky alebo idem busom(!) (nemám tu nikoho a jediný v tom čase dostupný bol 74ročný dedo môjho muža alebo mužov kolega, ktorý bol v karanténe už týždeň s jeho pozitívnou priateľkou. Nakoľko ten jeho kolega dostal termín 4 min od toho môjho, išla som s ním,inak by som šla tým busom

e1i
5. apr 2021

@hettinka moze odviezt, na cestu na test je vynimka. On nevystupi z auta a nikde nebudu zastavovat. Riesili sme pred casom to iste a z ruvz odpísali tak

dzinka777
5. apr 2021

@adanicklova aj my sme to riešili pred 5 dnami.oco pozitivny.mama sa mala dostaviť na test.volala na ruvz a povedali jej, že keď ju nemá kto odviesť tak môže aj oco,ale oco nemohol vystúpiť z auta,takze asi si zavolaj na ruvz zajtra,aby boli informovani a aby neprišli na kontrolu v tom čase

veronikaszabova
5. apr 2021

@adanicklova moze ta odviest aj muz - info z RUVZ

hettinka
5. apr 2021

@e1i minule to tu jedna kočka zisťovala, aj volala na RUVZ a povedali, že nesmie. Výnimka je iba na cestu na SVOJ test.

e1i
5. apr 2021

@hettinka my ked sme riesili, sestra bola a ma to pisomne z ruvz ze mohla
S tym ze ona nevylezie z auta a nikde nebudu zastavovat

hettinka
5. apr 2021

@e1i asi závisí od jednotlivých RUVZ. A je to nedoriešené absolútne. My teda problém nemáme, keďže všetci šoférujeme, ale sú ľudia, ktorí sa nemajú ako dostať a ist autobusom je podľa mna nelogicke a nebezpečne pre okolie. Isto lepšie, ak by šla s pozitívnym rodinným príslušníkom, ktorý nevyjde z auta.