Je táto zmluva na dobu určitú alebo na dobu neurčitú?

diaszoky
2. dec 2021

Ahojte chodim do prace za kolegynu kt bola pn. Ona sa uz nevratila ale ja mam dodnes uz zmluvu na zastup zamestnancov pocas PN. Bez datumu. Je to zmluva na dobu urcitu alebo neurcitu?dakujem

loginexistuje
2. dec 2021

@diaszoky a kolko je uz na PN ?

zuzkaa1991
2. dec 2021

@diaszoky nie mate zmluvu na dobu určitú pokial sa nevráti.....ak sa uz nevrati dnom jej vypovedi konci vasa zmluva a daju vam novu....podla mna tak bude alebo len dodatok vam daju

diaszoky
autor
2. dec 2021

@zuzkaa1991 uz sa vratila na inu poziciu lebo nemzu tu moju vykonavat zatial mi neponukli dodatok ani opravu neviem ako jeto od noveho roku teda a je mi trapne ist sa dozadovat novej zmluvy

nina255
2. dec 2021

@diaszoky preco dozadovat ved sa treba ist normalne spytat za nadriadenym ze ako to teraz vlastne je s tvojou zmluvou ze si sa prisla informovat nevidim n tom nic blbe ani trapne

diaszoky
autor
2. dec 2021

@nina255 ja viem len sa aj trochu bojim popravde

martina1201
2. dec 2021

@diaszoky a nebojis sa že jedného dňa za tebou prídu a povedia ti tak zajtra už prísť nemusíte už vás nepotrebujeme? Potrebuješ vedieť na čom si. Či hľadať inú prácu alebo sa môžeš spoliehať že túto budeš mať ešte dlho.....

ikonica
3. dec 2021

Ja som pracovala ako zastup za kolegynu na MD... Ked sa vratila, ziadne upravy zmluvy sa nerobili... Ani to nie je potrebne... Dovod na dobu urcitu pominul, ked sa kolegyna vratila z MD, PN a tym, ze si ta zamestnavatel nechal aj nadalej, sa z doby urcitej stava neurcita ...

ikonica
3. dec 2021

Na pracovnom trhu sa vyskytujú situácie, o ktorých pojednáva § 71 ods. 2 Zákonníka práce, kedy pracovný pomer na určitú dobu sa zmení na pracovný pomer na neurčitý čas. Jedná sa o tie prípady, kedy zamestnanec pokračuje s vedomím zamestnávateľa vo výkone práce bez toho, aby sa dohodli inak. V takomto prípade pracovný pomer naďalej trvá za nezmenených podmienok s tým, že zo zákona dochádza k zmene trvania pracovného pomeru na dobu neurčitú. Zákon v takomto prípade nevyžaduje, aby zamestnanec aj zamestnávateľ vykonali aj písomnú zmenu pracovnej zmluvy, t. j. ani jedna zmluvná strana nemá povinnosť takúto zmenu dohodnúť a podpísať.

diaszoky
autor
3. dec 2021

@ikonica dakujem

nikanu
3. dec 2021

No ono je to aj tak na jej zástup robená zmluva aj keď sa vrátila na inú pozíciu, toto by som riešila s nadriadeným ak sa dá, nech sa tá zmluva upraví.