Je predajca povinný vziať vec na reklamáciu?

21. nov 2023

V apríli som si kúpila koženú bundu. Stala 26 eur. Popraskala a to tak zvláštne akoby bodky od špendlík. Nechápem. Nasla som bloček tak som sa išla spýtať do obchodu na reklamáciu. Majiteľ začal kričať ze nevezme na reklamáciu a ze ci nosím vak na chrbte.. No nenosím. A on ze musím nosiť a od toho sa to stalo. Takú blbosť povie. Co robiť?

matullienka
21. nov 2023

Tak za 26 eur to určite nie je kožená bunda a áno mal by vziať, obrať sa na obchodnú inšpekciu

bloger
21. nov 2023

To nechápem ako by ti to mohol urobiť vak. Dobrá blbosť. On je povinný zobrať to na reklamáciu. Mohla by si sa s ním rozlúčiť v tom duchu, že sa obrátiš na SOI.

autor
21. nov 2023

@matullienka a obchodná inšpekcia v ba ci v ké? A im treba poslať foto blocka?

autor
21. nov 2023

@bloger hej napíšem na obchodnú inspekciu

matullienka
21. nov 2023

Foto dokladu, a aj poškodenia bundy. Určite tam najskôr zavolaj oni ťa budú navigovať

autor
21. nov 2023

@matullienka do ba ci do ké volať?

matullienka
21. nov 2023

To je jedno

autor
21. nov 2023

@matullienka dobre. Ja mu dnes vravela nech to prevezme a posúdia od čoho to je. A on kričal vy nosiť určite vak. Mechanické poškodenie. Vravím nenosím vak

terezka1947
22. nov 2023

Soinema ako zasiahnuť.
On tu reklamáciu ani neprijal,nemáš doklad nijaký,čiže SOI nemá čo skúmať. Ona skúma iba správnosť postupu.
Za 26e kožená nebude,zrejme je to podľa reakcií.cinan a tam je veľká arogancia. Nemá zmysel podporovať týchto predajcov,ani ako zamestnanec,ani ako spotrebiteľ.

letfenixa
22. nov 2023

Nemusíš nikam písať.pride ti odpoveď, že predajca je povinný vziať vec na reklamáciu. Vráť sa do predajne a toto im povedz.

ibatanecnica
22. nov 2023

áno sú povinní zobrať vec na reklamáciu ale nemusia tú reklamáciu uznať.

terezka1947
22. nov 2023

...a ešte dopisem,predajca musí každý reklamáciu vziať a v zákonnej lehote sa k nej vyjadriť.
Ak ju prijať ani nechcel,nepochodis veľmi na SOI.
Akurát tak si posvietia moooozno nejakou kontrolou u neho.

egonsk
22. nov 2023

Ked ju osobne neprebere, mozes ju reklamovat aj zaslanim postou, to uz prebrat musi ;)
Posles bundu, napises zavadu, pridas kopiu blocku a tvoju adresu a hotovo.