Je povinná karanténa pre priateľa, keď sa ja nepôjdem testovať?

diana999
30. okt 2020

Chcem sa spýtať ze pokiaľ by som nešla na zajtrajšie testovanie je pravda žeby môj partner (ktorý pracuje(ja som na RD)) by musel ostať 10dni doma? Pretože sa teda počítam za pozitívnu ak by som nešla... On tvrdí žeby musel ostať v karanténe so mnou, ale otázka tiež znie, kto vie ze spolu bývame a ze som na tie testy nešla 😀😀

halabolka
30. okt 2020

@diana999 si sa prisla pochvalit, ze sa nepojdes dat testovat? Kazdy podla svojho vedomia a svedomia..

patka06
30. okt 2020

môže normálne do práce ..ani ty nie si v karanténe, len máš zákaz vychádzania s výnimkami

sussana29
30. okt 2020

@diana999 nie. Môže ísť do práce a vlastne robiť všetko, keď bude mať negatívny test. Ja tiež nejdem. Muž ide. Tiež som na RD.

bluebriggs
30. okt 2020

@diana999 no to je fakt super tu sem písat.. potom jasne že tu v slovakistane to tak vyzera ako vyzera.

pallacinka
30. okt 2020

@diana999 Vaše svedomie? 😉

sussana29
30. okt 2020

Haló. Testovanie je dobrovoľné. A to, že si niekto zvolí byť 10 dní doma je iba jeho vec. Ja mám napríklad na to zdravotné dôvody. Nemáte dámy právo nikoho súdiť.

vrculla
30. okt 2020
vrculla
30. okt 2020

Toto vyhlásenie bolo uverejnené dnes poobede, na našej stránke obce. Majú sa ísť dať testovať len tí, čo to potrebujú ako potvrdenie do práce. Iní ľudia by mali zostať doma.

s_a
30. okt 2020

Nechápem niektoré komentáre tu.. a čo že nejde na testovanie ak je stále len doma? Ak bude jej muž negatívny tak je mala pravdepodobnosť že bude pozitívna ona.. my sme od marca s muzom skoro stále doma, ideme len na nákupy a občas pozrieť rodičov.. na testovanie ideme s mužom iba kvôli tomu, aby sme si nekomplikovali behanie po doktoroch keďže za dva týždne rodím..

goodidea
30. okt 2020
deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
30. okt 2020

@vrculla sa mi nezdá... to by boli hotoví veľmi rýchlo....načo by sa testovalo 2 dni...🙄

horalka1986
30. okt 2020

@vrculla nie, nemoze dieta odviezt rodic do skoly ani do skolky bez testu. Dnes to hovorili na tlacovke.

vrculla
30. okt 2020

@deti95060810 pôvodne to malo byt tak, že kto nepôjde, musí zostať v karanténe. Nakoniec to uvoľnili a dnes to vyhlásili že majú ísť predovšetkým tí, čo potrebujú certifikát do prace... Takže nie každý o tom vie keďže to ani nejak nebolo propagovane v médiách... Načo pôjde napr. taky študent na testovanie, ktorý je už 8 mesiacov doma? A odpoveď na tvoju otázku, preto to trvá 2 dni lebo drvivá väčšina ľudí chodí do práce

marci77
30. okt 2020

@horalka1986 to je otazne, vsade sa pise nieco ine
na oficialne stranke somzodpovedny.sk nie je nic take napisane, co hovoril Krajci na tlacovke
https://www.somzodpovedny.sk/nezucastnili-ste-s...

horalka1986
30. okt 2020

@marci77 Je dost mozne ze ani oni sami nevedia. 🤷‍♀️🤦‍♀️

vrculla
30. okt 2020

@horalka1986 tak asi to záleží od konkrétnej školy a škôlky. V tlačovke to mohlo byt tak povedané.... Netreba zas všetkému veriť a skôr sa opýtať konkrétnej školy, škôlky. Ú nás to tak napr. nie je že by musel mať rodič certifikát...

s_a
30. okt 2020

@vrculla podľa mňa to na stránke obce je napísané lebo sa boja že nebudú stíhať.. lebo s negatívnym testom môžeš ísť si napríklad aj zobrať jedlo do restiky, ísť do obchodu s oblečením a v podstate hocikde..

horalka1986
30. okt 2020

@vrculla u nas zase naopak. Na stastie.

vrculla
30. okt 2020

Tak vždy sa nájdu 2 druhy ľudí, ti čo pôjdu a budú si to obhajovať a ti čo radšej zostanú doma...
V takomto počasí rýchlo prechladne vonku veľa ľudí, a potom môžu mať príznaky a taktiež môžu byť náchylnejší... Tiež záleží od veľkosti radov aké sa budú tvoriť. Určite to je každého vec, kto chce nech ide kto nie tak nie.

marci77
30. okt 2020

@horalka1986 hej, viem, pozerala som tlacovku, tak som zostala zaskocena, napriklad nasa skola ziadne podmienky nastupu do skoly neposlala, nic
a vcera na ta3 v otazkach hovorili, ze nie, na markize, ze ano
Matovic sa na tlacovke, ked sa ho spytali, ze on nevie vsetko
takze toto su take pravidla, ze nikto nevie ako to je .....kedze parlament nezasada, nic sa schvalit nestihne, tym padom je to protizakonne, keby daco take chceli
otazna je ta Vyhlaska hlavneho hygienika, pise sa tam daco o tom?

vrculla
30. okt 2020

A keď tak, bud to mali dat povinné pre všetkých, spraviť to poriadne než takto to "odflaknut" aký to má význam? Hej bolo by to veelmi náročné ale keď už to organizujú tak poriadne. Toto zajtrajšie testovanie nemá význam, zbytočne minú testy, sily zdravotníkov, obrovské peniaze..... Keď tam neprídu všetci, možno polovica ktovie koľko...

vrculla
30. okt 2020

@marci77 haha on povedal, že už nevie, lebo je veľmi unavený, je na neho veľa natlakov, aj na jeho rodinu a že on potom nevie čo povie 😂 jak aj nazval druhých politikov bastardami... Ako sa môže premiér takto och vyjadrovať? Veď ma ísť príkladom! 🙈

marci77
30. okt 2020

@horalka1986 no podla mna starostlivost o deti - tam spada aj vozenie deti do skoly aj rodicom, ktory nebol testovany, v ramci vynimky, ci nie?
toto je take kocurkovo....ze kazdy si to moze vylozit po svojom

– vstup osoby do najbližšej maloobchodnej predajne od miesta bydliska tejto osoby, a to v nevyhnutnom rozsahu za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb (nákup potravín, liekov a zdravotníckych prostriedkov, hygienického tovaru, kozmetiky a iného drogériového tovaru, krmív a ďalších potrieb pre zvieratá, zabezpečenie starostlivosti o deti, zabezpečenie starostlivosti o domáce zvieratá, doplnenie pohonných hmôt),

horalka1986
30. okt 2020

@marci77 mali by si normalne vziat tieto otazky a dat nejake zrozumitelne odpovede. Ale to by som asi vela chcela.

vrculla
30. okt 2020

@marci77 @horalka1986 Citujem: Aj keď sa nedáte otestovať, tak bez negatívneho testu, bez certifikátu, môžete odprevadiť dieťa do škôlky

suzitok
30. okt 2020

Nasa škôlka akurat zverejnila oznam, ze bez negatívneho testu rodicov, dieta od pondelka do skolky neprevezmu..

marci77
30. okt 2020

@vrculla to je prosim odkial citat?

vrculla
30. okt 2020

@marci77 z toho príspevku čo uverejnila naša obec aj ďalšie v okolí, čo som pridala vyššie print screen