Je potrebný doklad o uznaní otcovstva?

bielkaaa
30. jún 2014

Dobry den. Do citala som sa, ze ked nie som vydata a nastupujem do nemocnice uz na porod ,tak treba doniest doklad otcostva. Je to potrebne ? Ked to nechcem uznat ,tak co mam robit ?

liz_lemon
30. jún 2014

ak nechces mat v RL meno otca, tak nic nosit nemusis

havana_frost
30. jún 2014

Tak nič, otca neuvedieš a v rodnom liste nebude otec zapísaný. Na to žiadny papier nepotrebuješ.

shopoholocka
30. jún 2014

Ako pisali dievcata v porodnici nahlasis,ze otca neudavas....... 🙂

petardus
30. jún 2014

ono je to urcene hlavne pre pary, kde partneri nie su zosobaseni...pripadne kde zena chce, aby dieta malo priezvisko po otcovi...vo vseobecnosti, manzelske pary pri sobasi vyberaju priezvisko deti, ale slobodne pary nemaju kde....cize ak chces aby male malo priezvisko po otcovi tak treba to ist vybavit na matriku (ako priznanie otcovstva), odpuruca sa pred porodom...po porode dieta dostane priezvisko otca (ak je to na to papier), a ak na to papier nemas, tak je sa automaticky zapisuje priezvisko matky...do urcite casu po porode (asi polroka, nie som si ista) sa to este da dodatocne vybavit, po uplynuti lehotu uz len sudnou cestou...ale ak chces aby dieta malo tvoje priezvisko, tak na to netreba absolutne nic...akurat tak tvoj obciansky 🙂

simca06022011
30. jún 2014

Doklad otcovstva by si ani v porodnici nepotrebovala (v pripade aj keby ste to chceli zapisat), riesi sa to potom cez matriku aj tak sa tam musi ist po rodny list (jasne je to rychlejsie, ked to vypisu rovno v porodnici, ale nemusia.. nie je to podmienka nicoho...),

milota164
30. jún 2014

ak bude mat tvoje priezvisko tak nepotrebujes a ak ho nechce priznat tak to budes musiet riesit sudne kvoli vyzivnemu.