Je potrebný antigénový test, keď idem na vyšetrenie mimo okresu?

paulinka17
27. jan 2021

Ahojte, nebola som na testovaní lebo mi to zatiaľ nie je treba, som len doma. Začiatkom februára však mám ísť so synom na vyšetrenie mimo nášho okresu. Viete mi niekto povedať či je potrebný test alebo je to výnimka? Do ambulancie som si volala, tam test nevyžadujú.

akbara77
27. jan 2021

@paulinka17 bez testu nemôžeš ísť ani na prechádzku.

majah212
27. jan 2021

@paulinka17 nepotrebuješ test ideš k lekárovi a tam je výnimka
@akbara77 kde je vo vyhláške uvedené že nemôže ísť k lekárovi?

patka06
27. jan 2021

@paulinka17 návšteva lekára je vo výnimkách - test nepotrebuješ

misinka0611
27. jan 2021

Návšteva lekara je vo vynimkach. No su lekari kt. ho vyzaduju.. najlepsie si je zavolat aby si nebola prekvapená.

maciatkolulu
27. jan 2021

@akbara77 prečo radis, keď nevieš, návšteva Dr je vo vynimkach

lussinda2
27. jan 2021

Dievcence nebola by som si tym taka ista...lekar je vynimka, ale bohuzial asi to nepochopili vsetci. U nas v PD na rehabilitaciach oznam na dverach, ze musi mat kazdy oddnes test

kulumulu123
27. jan 2021

@paulinka17 ja som bola včera DS-ba nikto ho oodomna nepytal

majah212
27. jan 2021

@lussinda2 autorka píše že volala do ambulancie a oni test nevyžadujú

janinka007
27. jan 2021

@kulumulu123 az od dnes sa s tým šaškuje oficiálne

makova333
27. jan 2021

@lussinda2 neabslovovanie testu nesmie byt podmienka, aby lekar pacienta zobral a vysetril.
@paulinka17 navsteva lekara je vo vyminkach. Ak by ta niekto cestou kontroloval, povies, ze ides k lekarovi.

paulinka17
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
paulinka17
autor
27. jan 2021

Tiež som si myslela ale mama vravela že mi ho treba kvôli tomu že ideme do iného okresu a zmiatla ma tým. Tak ďakujem za vysvetlenie 🙂

lussinda2
27. jan 2021

@makova333 ano malo by to tak byt no realita je ina 🤨
@majah212 ano ospravedlnujem sa, poslednu vetu som neprecitala

makova333
27. jan 2021

@lussinda2 ak by realita bola ina, treba ju riesit, napriklad s riaditeľom zariadenia, s VUC... Kazdy si k vam dovoli len tolko, kolko mu sami dovolite. A ten oznam by uz v tomto case bol na ministerstve, urade pre dohkad nad zdravotnou starostlivostou, na VUC aj u premiera. Kdekoľvek.

tncka
27. jan 2021

@paulinka17 navsteva lekara vo vynimkach je,ALE nemusi ta zobrat bez testu. U nas to tak je vsade. Nemas test,mas smolu.

makova333
27. jan 2021

@tncka Tak este raz. Musi ta zobrat.

Lekár nemôže od vás žiadať negatívny test

Nevyžaduje sa ani v zdravotníckom zariadení pri návšteve s cieľom neodkladnej zdravotnej starostlivosti, preventívnej prehliadky alebo plánovanej zdravotnej starostlivosti, alebo sprevádzania blízkej osoby a príbuzného.

Rovnako test nie je nutný v zariadení, kde sídli všeobecný lekár či pediater danej osoby.

Výnimka platí aj na cestu na PCR alebo antigénový test na ochorenie COVID-19. Bez testu možno ísť aj na pohreb, sobáš či krst blízkej osoby.

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2018645_od-...

tncka
27. jan 2021

@makova333 to je sice pekna teoria,ale nevezme. Bla bla bla co povedali na ministerstve,robi si aj tak kazdy co chce. Osobna skusenost a okrem toho 3ja zubari,1orl a tiez kardiolog co som pocula z aposledne dni. Aj moji rodicia sa boli testovat hoci nemuseli,len kvoli tomu,ak sa nieco prihodi,aby sa dostali bez problemov k lekarovi.

panelacikova
27. jan 2021

@paulinka17 nie, policajt si prinajhoršom zapíše kontakty na lekára (aj tak pochybujem, že to budú preverovať), aby mohli prípadne urobiť kontrolu, či si tam naozaj bola. to je celé. ale k lekárovi ísť môžeš aj do iného okresu.

makova333
27. jan 2021

@tncka co si spravila preto, aby ta vzal? Riesila si to?

tncka
27. jan 2021

@makova333 isla na test. Hadat sa s nim nebudem predsa ked ho potrebujem.a tiez ho nikam.nahlasovat

danielinaa
27. jan 2021

Aj ked je to vo vynimkach, mnohi lekari si to vyzaduju.

danielinaa
27. jan 2021

@paulinka17 radsej pre istotu chod. Teraz na MOMkach nebyva vela ludi

nela6
27. jan 2021

@maciatkolulu lebo je to len dalsia puca...
@lussinda2 preto jej aj radia tam zavolat

makova333
27. jan 2021

@tncka vidis a v tom je ten problem. Ved nebudem sa hadat, radsej splnim co chcu. Takto to potom v tomto state vyzera. Vsetci nadavaju doma a na nete a v konecnom dosledku vsetci spravia to, co sa od nich chce. Preto sme sa tu podrobili kedysi Hitlerovi, komunistom, Meciarovi, Ficovi, Matovicovi... Tymto nespochybnujem testy, sama som bola, ale nepodrobim sa nezmyslom, ktore si vymysli lekar mimo zakon/vyhlasku.

nika82
27. jan 2021

@makova333 cize lekarov netreba chranit a kludne tam mozme labzovat bez testu, diky za tvoju radu

makova333
27. jan 2021

@nika82 ja netvrdim, ze lekarov netreba chranit. Samozrejme. Ale ako ich chrani moj tyzdnovy antigenovy test?

lussinda2
27. jan 2021

@nika82 a predavacky chranit netreba ked tam mozes ist aj pozitivna?! Tak napriklad ja...na testoch som bola, lebo aj banka a tak, v PD mame 2kolo koniec januara, rehabilitacie mi budu trvat do konca februara a ja sa mam preukazovat mesiac starym testom alebo 2tyzdnovym? Co ked hned po teste sa stretnem s osobou pozitivnou a ja nebudem mat ziadne priznaky, ale budem mat covid, ale hlavne ze budem mat papierik...to sa stat nemoze? To je v poriadku?! Ved rusko chrani!

avril299
27. jan 2021

inak baby skusim sa spytat tu a nezakladat novu temu... ide o to, ze tiez potrebujem ist ku lekarovi mimo okres (nevyzaduje test, mam overene) lenze ja nemam vodicak a nechcem cestovat hromadnou dopravou s cudzimi ludmi a ani taxikom (je drahy a je to cudzi clovek), ale radsej by som sla s priatelom, s ktorym aj sme 24h v jednom byte, ale nenasla som nic take vo vynimkach, ze by ma mohol odviest (samozrejme, on by pockal v aute, pokym by som lekara vybavila)... ja k tomu lekarovi ist potrebujem, ale on sa ohradza tym, ze nie je vo vynimkach, aby mi robil sofera... co ma pravdu, ale ked sa na to triezvo pozriem, je to jedina bezpecna (co sa tyka nakazy) cesta... nemate s tym niektora skusenost prosim?

makova333
27. jan 2021

@avril299 je sprevadzajuca osoba, moze ist normalne s tebou.

avril299
27. jan 2021

@makova333 dakujem 🙂