Je potrebná aktualizácia pokladne na zaokrúhľovanie?

6. júl 2022

Je tu prosím niekto kto sa vyzná do tejto problematiky. Ide o to, že jeden mi povie jedno a druhý zasa druhé, a teraz neviem kde je pravda.
Zaokrúhľovanie je povinné, chápem, ale čo ak mám predajňu s textilom a ceny mám okrúhle, teda nie na centy? Maximálne mám ceny končiace na celé desaťcentovky, čo v takom prípade?
Ide o to, že aktualizácia na pokladňu stojí vyše 100€ čo už nie je malý peniaz, za niečo čo ani nevyužijem.
Pokiaľ niečo zlacňujem, stále dávam sumy, nie percentá, takže mi ani nevie vyjsť centová suma.

veronikaszabova
6. júl 2022

Aktualizacia stoji 94.50€ - aktualne sme to riesili. A ano, musis to mat. Ani nam nekoncia sumy napriklad 8.39€ a aktualizovat sme museli.

alexandra2468
6. júl 2022

Potvrdzujem komentár vyššie. Dnes sme to riešili.

lucka_ke
6. júl 2022

áno musíš aj keby si používala VRP tak stará verzia skončí a bude už len VRP2 so zaokrúhovaním

autor
6. júl 2022

Ďakujem dievčatá :/ Nepotešili ste ma teda

autor
6. júl 2022

Tak nedalo mi to, volala som na infolinku finančnej správy a povedali mi že nepotrebujem v tomto prípade. Len si mám dávať pozor pri zľavách keď budem dávať aby som nedávala percentá, lebo tam to vzniknúť môže.

krisbar
6. júl 2022

a to co mate za kasy ked stoji aktualizacia 100e? to len zo zaujimavosti. ja som is len stiahla aktualizaciu SW co pouzivam.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. júl 2022

@krisbar ja mám fiskal pro, aktualizácia 90€ bez pár drobných, bez DPH, takže s DPH ma to vyjde nad 100€

renab
6. júl 2022

Kvoli financnej sprave ju nepotrebujes. Len neviem, ci sa ti bude dat na tento stary sw dalsia nova aktualizacia, ak bude treba.

autor
6. júl 2022

@renab tak snáď áno, uvidíme ...

mistymay33
6. júl 2022

Ja mam tiez fiskal pro a platili sme 48 eur za aktualizaciu.

mistymay33
6. júl 2022

Pre autorku - my sme tiez museli aktualizovat, tiez mam ceny zaokruhlene na 10 centovky. Ale ak napriklad pouzijes percentualnu zlavu pre zakaznika, tak ti to moze vypocitat cenu, ktora konci svojcentovkou a vzedy musi byt cena zaokruhlena. Takze s nami sa nikto nebavil a museli sme aktualizovat.

renab
8. júl 2022

My sme v organizacii tiez dali 2 aktualizovat a jednu nie. Tak uvidime, co bude dalej. Servisak povedal, ze by nemal byt s tou neaktualizovanou problem.

autor
8. júl 2022

@mistymay33 Tak mne povedali sumu 80 dačo za aktualizáciu bez dph

autor
8. júl 2022

@mistymay33 Tak mám to dvakrát potvrdené z finančnej správy, že netreba, len si mám dávať pozor na percentuálne zľavy, ja dávam hodnotové, takže tam nebude problém

mistymay33
8. júl 2022

No super, ja mam dve pokladne v dvoch firmach, v oboch sme museli dat aktualizacie a teraz vidim ze zbytocne, ze to nebolo povinne. Dik za info.