Je možnosť žiadať spätne OČR s tým, že nebude na moje meno, ale bude vystavená na naše dieťa?

kikus391
29. mar 2021

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť ohľadne OČR. Som na materskej, vo februári som bola na operácii tak moja lekárka vystavila partnerovi OČR s tým, že aj keď nie sme manželia nárok na ňu má stačí doložiť potvrdenie o rovnakom trvalom pobyte k žiadosti. Účtovníčka v práci mu to tiež potvrdila, že nárok bude mať. Dnes som volala na SP keďže peniaze neprišli kde mi pani oznámila že nárok nemá preto nebola OČR vyplatená, že napíše rozhodnutie a ešte sa mi ozve. Je možnosť žiadať spätne teraz OČR s tým, že nebude na moje meno ale na naše dieťa? Respektíve je nejaká možnosť aby sme teraz za tých 10 dní neboli stratový a v podstate za to obdobie nemali žiadny príjem? Ostali sme z toho dosť nemilo prekvapený keďže účtovníčka aj lekárka povedali, že je to v poriadku a dnes sa dozvieme že nie je. Ďakujem

sasa1310
29. mar 2021

nie je nárok na OČR, keďže nie je manžel.

kikus391
autor
29. mar 2021

@sasa1310 a je nejaká možnosť teraz aby to mal zaplatené alebo niečo? Jasne som sa nato pýtala dr predtým ako som nastupovala do nemocnice lebo tiež som čítala, že nebude mať nárok keď nie sme manželia, ubezpečovala ma že to už dávno neplatí takisto partnerovi v práci normálne účtovníčka uznala OČR ešte mi poslala na podpis vytlačené vyhlásenia že máme rovnaké bydlisko s partnerom. Totálne som teraz z toho mimo, že človek verí a spolieha sa v podstate na ľudí čo majú skúsenosti a teraz zostane bez príjmu

veronikaszabova
29. mar 2021

@kikus391 ver tomu, co je na stranke SP. Narok na OČR na teba nema.
S druhym neviem - očr na dieta. Viem, ze sa da očr dat aj spätne, ale neviem v akych pripadoch

kikus391
autor
29. mar 2021

@veronikaszabova na stránke SP je písané že môže žiadať na dieťa ak osoba starajuca sa o dieťa sa on nedokáže zo zdravotných dôvodov postarať (bola som v nemocnici na operacii čiže som nebola schopná) len to som nevedela či spätne môže žiadať keďže to už nikde neuvádzajú..... Šak to že sprostá som verila viac doktorke a účtovníčke ako tomu čo som sama zistila a tak to aj teraz dopadlo 😔