Je možnosť požiadať poisťovňu o zmenu pri pridelení kúpeľov po operácii?

slavka2010
30. nov 2020

Prosim vas riesil niekto situaciu, ze mu pridelila poistovna kupele po operacii plne hradene A skupinu a poziadal o zmenu? Ze chce ist niekam inam? Konkretne vseobecna zdravotna poistovna. Som po operacii platnicky. Ziadala som o Turcianske teplice a pridelili mi Nimnice. Ci je vobec nejaka sanca, ze mi to zmenia. Dakujem

eriksonka1234
30. nov 2020

@slavka2010 ja som žiadala zmenu pre dcéru a schválili nám ju.

evabb35
30. nov 2020

@slavka2010 Záleží od termínu. Či sa to dá do nástupu na turnus ešte zmeniť. Lebo pri skupine A je to do pol roka tak dosť krátko to treba absolvovať.

slavka2010
autor
30. nov 2020

@evabb35 ja tam praveze nemam uvedeny konkretny termin nastupu. Je tam len napisane, ze tam musim ist najneskor do 24.3.2021.

slavka2010
autor
30. nov 2020

@eriksonka1234 a mozem sa spytat ako ste to riesili? Ci ste tam volali, alebo pisali. A co priblizne ste tam uviedli, aby vam to zmenili? Vopred velka vdaka

eriksonka1234
30. nov 2020

@slavka2010 išla som do poisťovne a tam som požiadala o zmenu. Nepýtali sa, prečo žiadam zmenu. Iba som napísala, kam chceme ísť.

dilino
30. nov 2020

U nás kupele Turčianske Teplice sa špeciálizuju na pohybovy aparát, a platničky pohybovy aparát niesu, reumaticke choroby,interne choroby, gynekologicko-onkologicke ochorenia,kožne ochorenia, a choroby s povolania.Moja mama tiež bola na operáciu s platničkami 3 krát a bola tiež v Nimnici.A aj ked chcela isť tu je poistenkou Dôvery tak tak rozhodol revizni lekár na ZP. A nedalo sa nič zmeniť. Ked chceš isť kvôli tomu že je tu pekné prostredie ver mi teraz je zima neni kam tu isť dokonca kúpele boli zavrete pacienti ktorý tu boli cez poisťovňu nesmeli vychadzať ani vonku na prechádzku iba na izbách mohli byť a ísť tak na balkon ale ináč nikam do mesta vôbec. žijem tu 16 rokov v lete to tu žije ale v zime skapal pes.Ver mi.Riaditeľka kupeľov dala uzavrieť kupele žiadne lažo-plažo vonku hore dole.Nič len na izbach a balkone.Ak niekto neišiel na proceduru inde do inej budovy ale to ho kontrolovala SBS kúpeľov na zaklade papiera.

meduliena
18. apr 2021

@dilino Ahoj, ako je to teraz. Stále nesmú chodiť von na prechádzky, do parku alebo mesta. Ďakujem za odpoveď.

slavka2010
autor
19. apr 2021

@meduliena ahoj ja som sa vratila 26.3. Odtial. Von sme mohli chodit neobmedzene do tej 20 hod. Ake uplne vsade iba s respiratorom vratene bazenov a vecere. Kazdy vecer merali teplotu plus kazdy tyzden nad testovali. Spa aquapark bol zavrety. Teraz sa, ale uvolnili opatrenia tak to mozno bude lahsie.

meduliena
20. apr 2021

@slavka2010 Ahoj, prosím napíš mi, ako sa dá plávať s respirátorom, aj vtedy treba mať na ústach. alebo stačí aj rúško. Dá sa vôbec chodiť plávať do bazéna? Ako si tam bola spokojná a čo strava, procedúry, ubytovanie a podobne, čo také dôležitejšie treba mať so sebou. Nevieš náhodou niečo aj o jednoposteľových izbách. Oblečenie aké, je nutné aj spoločenské do jedálne - môže sa chodiť len v župane napr. na procedúry a podobne. Poprosím čo najviac informácií. Mám ísť o týždeň, stále rozmýšľam, či to zrušiť. Ďakujem veľmi pekne Magda.🌹

slavka2010
autor
20. apr 2021

@meduliena ja som chodila do kludovych bazenov a vani. Uplne vsade sme museli mat respirstor. Na vsetkych procedurach. Dokonca raz som bola v jednom tom smaragdovom bazene uplne sama a ani vtedy som si ho nemohla zlozit 🤦‍♀️Jedine v tom plaveckom bazene co je vonku nemuseli mat nic na ustach. Tam som, ale ja neplavala bola tam na mna zima ☺️. Strava zalezi ci ides na A alebo B skupina. Ja som bola A a mam alergiu na mlieko co bola zla kombinaccia 🙈 stale mi davali mäso. Ostatni si totiz mohli vybrat z 3 jedal, ale ja vzhladom na alergiu nie. Oni sa vzdy rozhodli co mi daju sami. Cca 10 dni pred koncom som to uz nevydrzala a zaplatila som si stravu v restaracii pre skupinu B a tam super. Vybrat som si mohla z viacerych jedal a bolo to tam formou svedskych stolov. Skoda, ze ma to na zaciatku nenapadlo. Ubytovana som bola na dvojlozkovej izbe a nastastie som dostala super spolubyvajucu co bolo super. Ona odisla po 3 tyzdnoch a ten posledny tyzden som bola sama. To bolo horsie. Hrozne sa mi vliekol cas. Viem, ze niektori si platili aby boli na izbe po jednom. Stoji to cca 17 eur na den. Do restauracie som sa obliekala slusnejsie aj ked normalne tam chodili aj v teplakoch a dokonca jeden vo futbalovom drese🤷‍♀️.

slavka2010
autor
20. apr 2021

@meduliena ozaj mozes chodit na procedury kludne v zupane. Vela ludi tak chodilo. ak som este nieco zabudla kludne sa pytaj ☺️

meduliena
21. apr 2021

@slavka2010 Ahoj, veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Ja idem tiež na A - podobne mi nerobí dobre mlieko, dokonca ani múka, tak radšej to nebudem ani spomínať. To mäso, čo Ti dávali bolo aspoň vždy na iný spôsob alebo stále len nejaké dusené - vlastne podľa toho, čo píšeš - asi riadne nechutné. Koľko sa doplácalo za stravu ako B. Ja budem na jednotke, tak aspoň internet a TV. Procedúry bývajú doobeda, aj poobede a tiež večer? Odkedy približne sa končia. S procedúrami a celkovo, keď to zhodnotíš, si bola spokojná alebo ani veľmi nie? Stále ešte uvažujem, či ísť alebo nie, ak by sa to ešte vôbec dalo zrušiť, lebo ja budem dosť doplácať za jednotku. Stále ma odrádzajú tie respirátory, lebo doktor mi po operácii povedal, že by som mala veľa plávať. Ďakujem. Ak ma ešte niečo napadne, tak sa znova spýtam. Prajem pekný dníček. Magda🙂

slavka2010
autor
21. apr 2021

@meduliena za to jedlo sa doplacalo pokial je to dlhsie ako 21 dni tak 5,5 na den a ked menej ja som mala 10 dni tak 7,9 na den. Ale nelutujem. Internet aj telku mas aj na dvojlozkovej izbe. Procedury boli rozne. Zacinali od 8:00 do cca 16: 20 myslim boli posledne. Kazdy den uplne inak naplanovane. Ako za inych okolnosti keby nebolo vsetko zatvorene a mohli by ma prist z domu pozriet tak by to bolo super. My sme mali navstevy uplne zakazane. Cele 4 tyzdne nikto nemohol za mnou prist. To bolo najhorsie. Procedury boli fajn. Super bola masaz a tie bazeny aj kyslik. Moc som nemusela zabal lesotho. To 45 minut lezis vo vreci napustenym CO2.Nemozes sa hybat a musis byt potichu. Strasne som sa tam nudila😁 niektore baby tam spali pri tom. Este som mala individualne cvicenie. Tam tiez zalezalo s kym. To bolo tiez fajn. Ja tym, ze som aj byvaly onkologicky pacient som toho vela nemohla z tych procedur absolvovat. Takze tie ostatne procedury neviem. Celkovo v niecom mi to fakt pomohlo a nieco ostalo rovnake. Keby nebola tato situacia, verim, ze by som si to uzila. V tejto dobe za mna nie. Aj tebe pekny den ☺️

meduliena
21. apr 2021

@slavka2010 Ďakujem pekne. Prajem veľa zdravia a krásny podvečer.🍀❤🙂

slavka2010
autor
22. apr 2021

@meduliena nie je zaco. Dufam, ze aspon trosku to pomohlo pri rozhodovani. Tiez zi prajem vela zdravicka. Pekny den 😉