Je možnosť doplácania do výšky životného minima?

11. aug 2023

Ahoj. Chcem sa opitat kto sa tomu trosku rozumie . Sme rodina s jedným dieťaťom . Muž je momentálne PN, ja dostávam prídavky 60€. Je možnosť zeby nám doplácala sociálna do výšky životného minima ? Koľko je ma 3 člennú rodinu ? Dakujem

nikolca
11. aug 2023

A prečo nepracuješ?

sara288
11. aug 2023

Dieťa už chodí do škôlky/školy? Aký je dôvod, že nepracuješ?

mamina7070
11. aug 2023

nikdy sa nedoplaca do vysky zivot ego minima ale donvysky sumy narokov na davku v hmotnej nudzi a priplatkov k nej

vy ako dvojica s dietatom mate narok (vsetci spolu) na 194€ takze ak su vase prijmy nizsie to je prvy predpoklad (na mesiac sa to berie)
plus este sa posudzuje majetok co vlastnite a pod a ty budes musiet byt na UP

melanta
11. aug 2023

Aku výšku PN dostáva muž? Si vedená na úrade práce?

autor
11. aug 2023

@melanta som vedená na úrade prace , muž dostáva 350€

luliu
11. aug 2023

Nie, nemáte nárok na žiadne doplacanie, treba ísť pracovať 😉

mamina7070
11. aug 2023

tak potom nemate narok
treba skusit ist do prace akejkolvek a hadam muz coskoro skonci pn a zlepsi sa vam prijem

autor
11. aug 2023

@mamina7070 muž je onkologicky pacient , teraz skončil chemoterapiu , ešte bude asi dlhšie maródovat , ale dakujem , len to som chcela vedieť .. od septembra ide dcérka do skolky tak si budem hľadať pracu

maciatkolulu
11. aug 2023

A akú má diagnozu?

autor
11. aug 2023

@maciatkolulu našli mu nádor ..

mamina7070
11. aug 2023

tak nech skusi poziadat o invalidny dochodok to na socialnej poistovni a ihned o ztp a parkovaci a prip kompenzacie

a ty necakaj na september chod pracovat ihned ci na nocne ci brigadnicky je leto ci dontesca kamkolvek a on na pn vie dozriet na malu

z akeho regionu ste?

autor
11. aug 2023

@mamina7070 muž ma 30 rokov do prace pôjde keď sa mu zlepší zdravotný stav

mamina7070
11. aug 2023

ale sak to je v poriadku ale on moze pracovat aj mat ID aj ZTP to sa vobec nevylucuje

bosorkabb
11. aug 2023

Máte vyšší príjem ako životné minimum.
Keďže manžel je PN do práce musíš ísť ty. Inak to nejde ak chceš zvýšiť príjem.

alickapusinka
11. aug 2023

@luliu ani nevieš čo je im a hned nech ide pracovať.

alickapusinka
11. aug 2023

och bože strašne a na akom orgáne mal aj nejaké prejavy .Viem že ak je v liečbe má nárok na ID ak je na chemoterapiách a pokračuje v liečbe. Po roku marodky si môže podať sa mi zdá.

luliu
11. aug 2023

@alickapusinka a nie? Tak ak je chlap chorý, musí žena ísť robiť a nie sedieť doma.....