Je dobrá voľba prejsť z VŠZP do Dôvery?

dominik2795
10. feb 2021

Je dobra volba prejst do dovery zo vseobecnej?

ivkazba
10. feb 2021

Ja mám odjakživa všeobecnú, každý rok ma bývalá kolegyňa lanári do Dôvery, ale za celé roky som nenašla jediný argument, prečo by som mala zmeniť.

meluela
10. feb 2021

@dominik2795 je to viac menej zajedno, vszp ma zmluvu vacsina lekarov a ked mas vaznejsi problem a treba schvalit nieco nie uplne bezne tak vszp robi mensie problemy nez ine

asia83
10. feb 2021

@dominik2795 Nie. Akurát dnes som bola na alergo, kde mi doktorka povedala, že keďže mám všeobecnú, z krvi mi môže dať urobiť rozbor na široké spektrum alergií, pričom z iných poisťovní by to bolo iba na niektoré alergie, ak by som chcela na to celé spektrum, doplácala by som 150 eur. To je iba jeden príklad. Všeobecná je štátna, súkromné budú stále iba súkromné.

monicka10
10. feb 2021

Ano za rok preplatok aspoň mne dali 20€ za lieky.Zuby 150€,Všeobecná nič.A rýchlo ma objenávahú .

monicka10
10. feb 2021

@asia83 Ale to aj u Vseobejcnej . Specialny rozbor,Stačí dobrý alergolog.

dominik2795
autor
10. feb 2021

Sak ked budem chcet dajake vysetrenie zmenim zas na vsp nie?

marryen
10. feb 2021

@dominik2795 poisťovňu si nemôžeš meniť zo dňa na deň ako sa Ti zapáči. Musíš sa odhlásiť do konca septembra, poistencom novej budeš až od 1.januára.

ivka21
10. feb 2021

Ja ľutujem ze som toľké roky mala všeobecnú. V tehotenstve mi nepreplatila vôbec lieky magnezko no nič, dovera už 15 e. A tak isto zuby chodím často k zubárovi všeobecná mi nepreplatila ani cent za to v dôvere je benefit 150 e ktorý isto využijem a už mi par krát aj pre platili. Tak isto v dôvere dostaneš tašku pre dieťa s kozmetikou a vo všeobecnej zoznam očkovaní.

lucia147852
10. feb 2021

Určite zo VŠZP preč čím skôr. Ja som z nej odišla pred 4 rokmi do dôvery a spokojnosť. Nikto mi nikdy nepovedal že musím doplácať na niečo a to mi tiež robia rozšírené testy na alergie a x vyšetrení.

pseudomonas87
10. feb 2021

@dominik2795 ja ti poviem takto, ak je všetko dobre a ide ti o zuby a pár eur v tehotenstve,kľudne chod do dôvery, ak ale príde niečo vážne, väčšinou je to jednoduchšie s VZP.

marryen
10. feb 2021

@asia83 na tie alergie prepláca aj UNION.
@dominik2795 teraz už aj Všeobecná má skupinu 4 ľudí a tiež začala čosi preplácať, len ja už tam niesom, tak neviem presne. Čo sa týka tých poisťovní, pokiaľ by nedajbože prišlo k nejakej vážnejšej diagnóze, tak pacienti Vsžp sa najskôr dostanú k liečbe. / myslím onko, alebo tak / Čo sa týka benefitov, tak sú výhodnejšie tie zvyšné dve poisťovne.

janai1
10. feb 2021

Ja som prešla zo všeobecnej ale do unionu a ja mam práveže tam preplácane lepšie vyšetrenia... Všeobecná 0 bodov.... A ja využívam ten príspevok na zuby

oli18
10. feb 2021

Vseobecna je najhorsia, je statna a tuneluje sa uz cele roky. Stale do nej stat tlacil miliony, aby stale nove vedenie malo co rozkradat. Dufam, ze uz tomu bude koniec. Ma najviac poistencov a logicky z toho vyplyva aj najvacsie cerpanie. Mne tam prepadla z toho dovodu kupelna liecba po operacii sk. A. Preto som odisla do Unionu, kde som spokojna. Napr oznamuju mi SMSkou, ze mi lekar xy prave predpisal liek.

yogagirl
10. feb 2021

3/4 mojej rodiny pracuje v zdravotnictve... A ani jeden nepresiel do sukromnej poistovne...Kym si mlada a zdrava, respektive nemas nejaky problem tak sa clovek vytesuje z benefitov ako je 100 EUR na zuby. Mnoho pacientov, ktori maju Doveru musia napriklad 2 dni po operacii prepustit a dochadzaju kazdy druhy den na prevaz. Kym pacient Vseobecnej ma hospitalizaciu hradenu 7 dni.

janai1
10. feb 2021

Tu je porovnanie benefitov všetkých poisťovni https://www.financnykompas.sk/zdravotna-poistovna

Všeobecná ma úplne minumum 🤷‍♀️