Invalidný dôchodok pre 25 ročného

pattrreezz
1. mar 2021

Dobrý den,chcel by som sa spytat či má niekto skusenosti ohladne invalidného dôchodku.Mám 25 a uz 2 roky zapasím s chorobou Chronická prostatitída a Psychické problemy z toho.Podal som si žiadosť o invalidný dôchodok kedže moj stav sa nelepši a po dohode s lekárom som tak uskutočnil.A chcem sa spytat či má niekto skusenosti o dôchodkoch že či teda mám nejaku šancu na jeho získanie.Samozrejme že všetky lekárske správy som doložil a všetko čo bolo treba.Vopred vďaka za odpoveď.

jallka11
1. mar 2021

@pattrreezz šanca tam je, no rataj s tým že ho budeš mať najnižší aký je, keď že nemáš odpracované roky

pattrreezz
autor
1. mar 2021

Vďaka za odpoved.to som si aj myslel že to asi bude najnižší takže max. pár desiatok eur kedže mám odpracované 3,5 roka.Každopádne mám aj vypracovanú správu od psychologa to mi bolo povedane že to celkom dost pridá.Uvidíme

mogaa
1. mar 2021

@pattrreezz no správa od psychologa nepomôže....na psychické problémy sa prihliada ak je človek liečený u psychiatra a berie AD

sara07
1. mar 2021

@mogaa inak pekna blbost lebo nie každy AD môže do seba štopat a dlhodobo tiež

pattrreezz
autor
1. mar 2021

@mogaa ja som normalne liečený u psychiatra,Beriem lieky na spanie,na bolesti,a na depresie

stanulienkat
1. mar 2021

@pattrreezz vieš, keby boli všetci na invalidnom dôchodku pred depresie tak nemá na Slovensku kto pracovať.

mogaa
1. mar 2021

@sara07 no ale pri ID sa na to prihliada, teda či si liečený....lebo ak nie si liečený, tak samozrejme ti nemusia priznať ID resp.priznajú ti len tú spodnú hranicu kde nič nedostaneš....ale bavíme sa o depresii alebo o schizofrénii - skrátka o diagnozach kde ju lieky potrebné....

zdenusa4
1. mar 2021

@pattrreezz prihliada sa aj na to či si bol hospitalizovaný na psychiatrii, to hrá dosť veľkú rolu

pattrreezz
autor
1. mar 2021

@stanulienkat tomu rozumiem ja predsa nejdem na invalidný iba kvoli depresiam a pod.moj problem je iný.Dlhodobá liečba močových ciest.menšia operácia a vysledok zatial žiadny.Musim zmenit prácu kvôli tomu

pattrreezz
autor
1. mar 2021

Poznám jedného z mojho okolia ktory tiež žiadal o invalidný ktory zdravotným tažkostiam s obličkou a práve on mi poradil ak som liečený u psychiatra čo som mám si od nej požiadat psych.posudok lebo jemu to pridalo 20 percent k invalidnému.

stanulienkat
1. mar 2021

@pattrreezz No zo svojho okolia ti môžem povedať, že máš asi malú šancu. Ale jeden nikdy nevie. Vyskúšaj uvidíš Ja mám vo svojom okolí ľudí s oveľa horšími a závažnejšími diagnózami a nevytiahli to ani na polovičný.

lucmirka124
1. mar 2021

@pattrreezz nepoznam zavaznost tvojich dg,viem ti len povedat ze to bude uplne minimum, a neda sa z toho fungovat ak ti nema kto pomoct.Mam 2 vazne dg na plucach,a dotoho som ohluchla, v priebehu par dni(nad tym sa lekarka ani nepozastavila hoc som uz uzivala lieky od psychiatra bo som sa zosypala)
Pomoze ti to v tom ze si odychnes, das sa doporiadku,nemusis sa hlasit na Urad prace ak nechces atd. No necakaj ze to bude nieco🤷‍♀️ Nebyt mojich rodicov neviem.mne ta ciastka ani lieky na mesiac nepokryla.takze ked som sa dala kusok ze musim dalej zit aj s tym vsetkym zhanala som si aspon brigadu.drzim ti palce aby si sa cim skor dal dokopy🍀

pattrreezz
autor
1. mar 2021

@lucmirka124 ďakujem, ja mam tiež také tušenie ze moc z toho nebude.Bohužial ma to dosť štve uz teraz kedže zdravotné tažkosti mám uz 2 roky a pojedol som tolko ant.ainých liekoch ktoré ma stáli dost penazi za ten čas.Kvôli tomu som skončil aj na liečbe u psychatričke kde tiež užívam dvoje druhy liekov.Psychicky som na tom dost zle.2 krat ma odmietli do nemocnice kvôli Covidu takže tak som na tom.Sám ani neviem čo mám robit a čo bude.

kittykat22
1. mar 2021

@pattrreezz kamaratka ma papier ako mas ty, ale od 27 rokov. Vyhorela v banke a uz sa nedala dohromady. Ma plny invalidny dochodok. Zije s mamou, pretoze by sa sama neuzivila.

pattrreezz
autor
1. mar 2021

@kittykat22 ja tiež naštatsie žijem este s rodičmi inak by som nezvladol kedže tiež skončila podpora pnky a už 4 mesiace nič nedostávam.Sám by som bol asi na ulici.A hlavne moja psychika je uplne zla.niekedy mám chut sa vykašlat na cely život

tina4931
1. mar 2021

@pattrreezz Neviem či aj teraz je možných tých 20%. Na ID je potrebná hlavná dg. a ďalšie môžu spolu navyýšiť max. o 10% . Ale môžem sa mýliť. Mám známu po operácií chrbtice a následnej ročnej PN, každú chvíľu skončí na infúz. a ID jej nepriznali. Neviem teda podľa čoho to posudz. A zase napr. diabetik, mladý, ktorý pracuje má plný ID (čo poznám). Je to čudné niekedy.

martin105
18. okt 2022

@pattrreezz ahoj... ako si na tom?
Ja sa trápim už rok... konci mi PN a som zúfalý. Nič mi nepomaha.

pattrreezz
autor
22. júl 2023

@martin105 Ahoj,sice trocha neskoro ale skus na prostatitídu kvapky....Renol od firmy Energy a Prostis od firmy Finn