Invalidný dôchodok

jahu348
2. jan 2021

Zdravim Vas.
Chcem sa spytat, podaval si teraz niekedy niekto o invalidny?

strela7
2. jan 2021

@jahu348 preco co potrebujes vediet?

jahu348
autor
2. jan 2021

@strela7 aky je postup a ci obvodak vypisuje nejake papiere alebo nie...ci len prulozim dg. Marodujem uz rok tak chcem si skusit podat. Len teraz ked je covid tak sa to vsetko trochu inak riesi...osobne ani nie co som pocula

roberta000
2. jan 2021

www.socpoit.sk mas tam vsetko vysvetlene alebo volat na pobocku, pracovnicky ti vsetko vysvetlia

eriksonka1234
3. jan 2021

@jahu348 ja som si podávala v lete. Predomnou pani onko pacientka, neuznali jej. Chlapík od kolena nemal nohu, neuznali s tým, že keby mal odrezanu nad kolenom, už by nárok mal. Pani zo sociálky (inak veľmi milá) mi hovorila, že kvôli Kovidu neuznávajú vyše 90% malo u nás neuznane ID. 🤷‍♀️Posudzujú bez prítomnosti, potrebuješ k tomu kooopec papierov, vysvedčenia, rodné listy deti, všetky správy od lekárov, obvodak vypíše tlačivo. A hlavne si pozri na stránke SP koľko percent ti vychádza podľa diagnózy. Ale ako vravím, toho sa nemôžeš držať, mne dali len polovicu z toho, čo je tam udane a ostatné diagnózy mi ani nebrali do úvahy.

mogaa
3. jan 2021

@eriksonka1234 berie sa do úvahy len 1dagnóza -tá hlavná....ak má človek viac diagnóz a sú na ID tak z ostatných to môže byť max.+10%(to je maximum za ostatné diagnózy)

eriksonka1234
3. jan 2021

@mogaa áno viem

mnamko
3. jan 2021

@eriksonka1234 len by ma zsujimalo kcomu su potebne vysvedcenia k ID

loginexistuje
3. jan 2021

@mnamko knzapocitaniu doby poistenia

jahu348
autor
3. jan 2021

@eriksonka1234 ach jaj...toto je ale spravoslivost

mnamko
4. jan 2021

@loginexistuje fuha ja nemam doma ziadne vysvedcenie zo skoly

jahu348
autor
4. jan 2021

@mnamko musite ist na skolu kde ste chodili a tam vam daju...tiez som tak bola...staci potvrdenie o navsteve skoly. Vysvedcenie nwpotrebujete