Info o SOS dávke

4. dec 2021

Ahojte prosím vas neviete ze ako to je SOS dávkou? Keďže je núdzový stav mohli by ju dávať tak ako bolo predtým dakujem za info

borka168
4. dec 2021

Žiadna SOS dávka, žiadna predlzena podpora. Všetko je už dávno zrušené a nič sa neobnovilo

borka168
4. dec 2021

A ešte že by mohli dávať, no nemohli treba predsa niekde peniaze na 500 € poukazy a na nikdy nekonciaci pandemicky rodicak, ktorý bude vyplácaný asi až do skončenia sveta. 🤣🙈

autor
4. dec 2021

@borka168 ďakujem ňom podám si a uvidím ako sa ma clovek zamestnať keď po zatvárali všetko a školy ne majú ranné schádza nie a každú chvíľu dieťa v karanténe.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. dec 2021

@hazelgracegus no ved toto ale skúsim keď sa tu tak rozdava😂

marryen
5. dec 2021

Neviem ako to myslíš,ale nemôžeš žiadať o niečo čo nieje.

autor
5. dec 2021

@marryen ved práve sa pýtam ci to je keď dám papiere tak uvidím co povie pracovníčka ci to je alebo nie😉

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
certik302
2. jan 2022

@hazelgracegus dotácie SOS ešte fungujú,teda ešte tento mesiac môžte požiadať za december,písala som mail,na príslušný úrad či budú pokračovať i naďalej keďze obmedzenia trvaju ešte naďalej,tak čakám na odpoveď.

fidorka7
2. jan 2022

@certik302 netrep, nevypláca sa od leta, pracujem tam. zbytočne ľudí motáš

certik302
2. jan 2022

@fidorka7 mesiac august pozastavili dotácie SOS pomáhame ľuďom.v októbri som žiadala za september a od vtedy každý mesiac a ešte majú vyplácať január a február lebo núdzový stav je na 90fni a je účinný od 25.11.2021.ja poberám opatrenie c.2 a podpisovala som i dostatok k zmluve

pictbridge
2. jan 2022

@certik302 pane bože ľudia ženy neviete sa v tom orientovať a podavate info . Sos od júla neexistuje. Koniec . Idu príspevky ale pre podnikateľov prvá pomoc + a to je niečo úplne iné. Zbytočne dávaš zle info . Nikde nenájde žiadne tlačivo sos dávky.

pictbridge
2. jan 2022

@certik302 opatrnie č.2 nieje sos to bolo opatrenie 5 ak si pamätám. Prečo to melieš dokopy ?

fidorka7
2. jan 2022

@certik302 no tak nepoberáš SOS - to je opatrenie č. 5 ktoré je od 01.07.2021 ukončené, takže ano trvám na tom že trepeš a trvám na tom, že so nezodpovedná alebo blbá, lebo nevieš čo poberáš. A navyše motáš ostatných. A ešte sa hádaš

fidorka7
2. jan 2022

@certik302 niekedy radsej tri krát rozmysli čo píšeš, za prevé, zhovadíš sa, za druhé, takéto rady sú ľuďom, ktorí pomoc naozaj potrebujú, viac na škodu ako na osoh.

pictbridge
2. jan 2022

@fidorka7 to je tak keď ľudia poberajú kade čo a potom padnú na huby keď im príde ze to poberajú neoprávnene a musia to vrátiť. Šak nevadi 😃 hlavne že berie SOS

fidorka7
2. jan 2022

@pictbridge veď práve, OK, ak by sa jednalo o "jednoduchú" osobu, ale ona podľa všetkého poberá Op.2, t.j. ako SZČO, zbohom rodina a zbohom také podnikanie, ak podnikateľka má chaos v tom čo poberá....

pictbridge
2. jan 2022

@fidorka7 šak práve. Nechápem ako to mohla vypísať a podať keď takuto jednoduchú vec nepochopi .

fidorka7
2. jan 2022

@pictbridge ale hlavne namiesto dodatku k zmluve podpísala "dostatok" 🙂 .-)

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz