Hypotéka

rasken10
9. mar 2024

Ahojte.
Mám byt na ktorí chcem vybrať hypotéku,ale peniaze chcem použiť na iné účely.
Chcem sa spýtať,či bude banka skúmať ako som použil peniaze. Alebo sa len pýta na účel? Nepotrebuje nič iné?
Druhá vec, momentálne ešte mám hypo ale už nie veľa cca 20 tisíc, rozmýšľam že by som zobral 70.
Musím vyplatiť čo mám a zobrať novú alebo sa to dá urobiť aj inak? Nemôžem refinancovať lebo prídem o bonus na zaplatené úroky ktorí som doteraz nespĺňal podmienky ale od 1.1.24 už spĺňam.

vikisisi
9. mar 2024

@rasken10 zoberieš neučelovú hypo, vtedy banka neskúma účel použitia, ale je pri takomto schvaľovaní opatrnejšia a niektoré banky tam majú obmedzenia a áno môžeš zobrať aj druhý úver v poradí, s tým, že tu cca 20 tisícovu si necháš

rasken10
autor
9. mar 2024

@vikisisi Práveže na takú sa nevzťahuje daňový bonus, oto mi ide. Po novom je bonus 1200 krát 5 rokov.

vikisisi
9. mar 2024

@rasken10 ja viem, preto je najlepšie druhý úver v poradí, jedna zostane účelová a druhú budeš mať neučelovú

belllinka
9. mar 2024

@rasken10 ak je to klasická hypo, tak áno, banka skúma, že na čo. Takže jedine americkú, vyplatíš starú hypo a zvyšok použiješ ako chceš

rasken10
autor
9. mar 2024

@belllinka Ako sa posudzuje ak by som byt kúpil v roku 2020 ale hypotéku by som žiadal v roku 2024? Je tam nejaký časový úsek dokedy musí prísť žiadosť?

vikisisi
9. mar 2024

@rasken10 myslíš refundáciu kúpnej zmluvy?

rasken10
autor
9. mar 2024

@vikisisi Áno skúmam všetky možnosti, pôjdem aj do banky sa spýtať. Mám lepší pocit keď mám info s viacerých zdrojov. Našiel som že sa to dá ale len do roka.

rasken10
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rasken10
autor
9. mar 2024

Slovenská sporiteľňa a financovanie rekonštrukcie nehnuteľnosti.
Pri rekonštrukcii nehnuteľnosti banka nepožaduje dokladovanie účelu úveru.
Nieje to tak?

vikisisi
9. mar 2024

@rasken10 no podľa mňa požaduje fotky pred rekonštrukciou a po rekonštrukcii, nepotrebuješ faktúru, bločky

alickapusinka
9. mar 2024

Hypotéka slúži len na byt a dom a nie že ty nebudeš musieť uviesť načo to je. Pri hypotéke sa robí znalecky posudok a tam je to na konkrétne že bud byt alebo dom.