Horskej službe musíme zaplatiť 190 eur

14. okt 2021

S mamou sme zablúdili v horách. Postihla nás tma. Museli sme zavolať horskú záchrannú službu. Povedali ze nič neplatíme. Ale dnes nám prišla faktúra že máme platiť 190eur. No nemáme toľko. Mama je chorá a jej účet ma na starosti brat. Ale on je po nehode v nemocnici a nemá nám ako pomôcť. Co robiť prosím? Poistenie nemáme. My do hôr nechodíme. Toto bola náhoda. Ja som chcela ísť na bedle. Už pri prvom ťažkom úseku som sa chcela vrátiť, ale mama chcela ísť ďalej.

jaskolka
14. okt 2021

Jedine si dohodnúť nejaké splátky. Ale inak zrejme nič, výjazd HZS musíte zaplatiť. Oni asi mysleli, že máte poistenie, preto vám automaticky povedali, že neplatíte.
A len pre zvedavosť, to na bedle ste až kam šli? Hlboko do neznámeho horského prostredia?

nafka0483
14. okt 2021

Dokedy ma faktura splatnost?
Co znamena, ze ucet ma na starosti brat? Je vedeny na mamkine meno a brat ma pravo s uctom disponovat? Ak je vedeny na mamku, tak chodte spolu do banky, mamka ma pravo s uctom narabat.
Brat je v nemocnici v bezvedomi, nevie komunikovat?

Fakturu budete musiet uhradit, ak je tam velmi kratky datum splatnosti, tak ich hned kontaktujte a poproste o odklad, alebo splatky - ale netreba to ignorovat, lebo bude horsie a budete musiet platit viac.

Skusit si pozicat od sirsej rodiny, alebo znamych, alebo dohodnut splatky v takej vyske, aby ste to postupne zo svojho prijmu platit vedeli.

ivkazba
14. okt 2021

Mamin účet má na starosti brat? Tak ak je v nemocnici, cez mobil vie urobiť platbu. Ak nevie, tak žiaľ, mama musí ísť do banky a urobiť prevod aj keď je chorá. To, že nemáte dostatočne ošetrené, aby ste mali prístup k účtu aj cez mobil, alebo aby ste mali aj doma nejakú menšiu hotovosť neznamená, že zaplatiť netreba. Pozor, nezaplatiť môže znamenať, že sa suma vo veľmi krátkej dobe zvýši o ďalšie desiatky eur, ak ju budú vymáhať.

ivkazba
14. okt 2021

@nafka0483 inak ja si myslím, že toto píše nejaký študent, ktorý sa nudí a si robí prču. Nemôže byť niekto dospelý tak mimo (jedine, že sú to nejaké socky), že ide na bedle do hôr do ťažko dostupného terénu. A potom zrazu traja ľudia (autorka, mama, brat) sa nemajú ako dostať k nejakému účtu a peniazom.

autor
14. okt 2021

@jaskolka ja som chcela do lesa. Taky pan nás navigoval. Ale bol tam ťažký úsek museli sme prejsť po lávke. Chcela som sa vrátiť.ale mama chcela ísť ďalej. Potom tam boli nebezpečné úseky. Nedalo sa už vrátiť. Napokon prišla tma.

derdia
14. okt 2021

Zaujimavy pribeh😂😂😂a Doktora z Hor ste nestretli😂😂😂😁

autor
14. okt 2021

@nafka0483 brat. Lebo mama je chorá. Zle počuje.. dnes brata operujú. Splatnosť je do 21.novembra.

ivkazba
14. okt 2021

No a z ďalšieho komentu je to jasné. Buď si autorka brutálne nízkeho IQ alebo si znudený študent, ktorý sa zabáva. Uč sa a rob niečo užitočné, lebo keď budeš flákať školu, skončíš ako v tomto príbehu, bez účtu a bez peňazí.

ivkazba
14. okt 2021

@derdia mne sa ten doktor z hôr celkom páči, nevadilo by mi stretnúť ho 😂

nafka0483
14. okt 2021

Moja ale odpovedaj na otazky normalne. Lebo "brat" je odpoved na co? Na koho meno je ucet?

Splatnost do 21.novembra, cize ok, mate cas.

Ty pracujes? Mamka pracuje, len teraz je na PNke? Otca mas?

autor
14. okt 2021

@ivkazba je to pravda. Mama stále naliehala že máme ísť ďalej. Ja som sa chcela vrátiť už pri prvom ťažkom úseku.

stanulienkat
14. okt 2021

Daj cislo uctu: my dobre zeny ti prispejeme😉😄

autor
14. okt 2021

@nafka0483 účet ma na starosti brat. Toho operujú dnes. Nepracujem som ztp.aj mama.

nafka0483
14. okt 2021

Ale to je teraz jedno, ze kto za to moze, neries kde ste isli a preco, ale odpoved na moje otazky aby sme ti vedeli poradit ako nebyt zufala a co teraz s tu fakturou ;)

ella_price
14. okt 2021

To vyjadrovanie je také jak keď ti napíše mail ugandský princ, že sa staneš jeho kráľovnou, keď mu do zajtra pošleš 1500 EUR 😂

luccija
14. okt 2021

Modli sa, že to nedopadlo horšie.Ako prepáč na hríby sa chodí ráno a nevezmem staršiu choru ženu do lesa, kde to nepoznám.Rozum mi zastavuje naozaj.Ved si mohla nohu zlomiť čokoľvek...a dúfam, že ste mali občerstvenie a vodu.
Brat to zaplatí máte dosť času.Nabuduce premýšľaj zodpovednejsie

nafka0483
14. okt 2021

Nepytam sa kto ma na starosti ucet. Ale NA AKE MENO je ucet evidovany? Na meno mamky, alebo na meno brata?

Invalidny dochodok mamke a tebe uz prisiel tento mesiac? Kolko je to splu? S kym este byvate, otca mas kde?

sense
14. okt 2021

Tak brat hádam nebude v nemocnici do 21.11?

autor
14. okt 2021

@nafka0483 účet je vedený na mamino meno.

veronikaszabova
14. okt 2021

Tak bez s nou do banky a urobte prevod 🤦

jonki
14. okt 2021

Cize mama sa uz vratila z Noveho Zelandu? ( vyzera to ako pokracovanie vcerajsej story)

Celkom lacny vyjazd-190€

Dohodnut splatkovy kalendar. Inak existuje aj poistenie na 1 den a da sa urobit cez mobil, kebyze nahodou ste chceli ist na huby opat.

autor
14. okt 2021

@nafka0483
@nafka0483 otec zomrel už dávno. Dôchodok chodí mame na ten účet. Ja som už dôchodok minula na darčeky. Nevedela som že sa toto stane.

ivkazba
14. okt 2021

@ella_price zomrela som

vahcaac
14. okt 2021

Príde mi to, že čakáš aby ti tu niekto napísal, aby si poslala účet kam to treba zaplatiť 🙂 ale to sa asi nestane. Tvoj brat môže spraviť platbu aj z nemocnice, žijeme v 21. storočí.

lenkasarka
14. okt 2021

@stanulienkat 😅😅 môžem pridat aj svoj keď ste take super

jonki
14. okt 2021

Uz by ma len zaujimalo kde teraz rastu huby v tej kose....

oliolijanka
14. okt 2021

Tak to ste mali stastie, ze iba 190e a ze sa vam ani nic nestalo.
Moj kamos si v Alpach vyvrtol koleno, musela ponho prist helikoptera a aj ked si myslel, ze je poisteny, tak nebol, lebo na helikopteru trebalo specialne pripoistenie a tak ho ten vylet na helikoptere stal okolo 10 tisic. Gratis k tomu bola aj foto, ako ho zachranuju😀

autor
14. okt 2021

@jonki to bolo ešte v septembri. Dnes prišla faktura

jonki
14. okt 2021

Tak poprosit brata aby zaplatil...

ivkazba
14. okt 2021

Ty si svoj dôchodok minula na darčeky? Ty si ZŤP s hlavou alebo s čím? Ak mám málo peňazí, tak neminiem celý príjem (dôchodok) na darčeky. A teraz čo čakáš od nás? Že sa ti poskladáme na to? Iné riešenie, ako aby mama išla do banky a urobila prevod neexistuje. A ak je splatnosť 21.11., tak máte ešte vyše mesiaca čas. To bude mama chorá vyše mesiaca? A brat bude neschopný urobiť prevod vyše mesiaca?