Hlásenie zmeny pobytu počas PN

skodulienka
30. dec 2021

Prosím, som tehotná na PN, teraz počas sviatkov mi lekár povolil zmeniť miesto pobytu PN. Na stránke Socialnej poisťovne som sa dozvedela, že to stačí neformálne nahlásiť príslušnej pobočke do 8 dní? Ale, ktorá je to pobočka? Lekár je v Bratislave, moja firma má sídlo v Nitre, na PN som nastupovala v BA, teraz som v okrese PK.
A taktiež prechodku PN (z mesiaca na mesiac) mám zaslať ktorej pobočke?
Mailovú adresu na stránke ma uvedená len ústredňa a pobočka Mesto BA Soc. Poisťovne.
Ďakujem

mamamasama
30. dec 2021

Ahoj. Ja som to mala podobne. Praca v BA, lekar v LM a bydlisko v TV. Nahlasovala som na pobočke v TV. Prechodky som posielala vzdy do prace.

mogaa
30. dec 2021

zmenu pobytu nahlasuješ svojmu lekárovi on si ju poznačí na PN ktorú má u seba...určite sa zmena pobytu nenahlasuje 8dní spätne, to by boli všetky kontroly dodržiavania liečebného režimu zbytočné....inak teraz chodí dos kontrol a to aj tehotným...

mogaa
30. dec 2021

čo sa týka pod ktorú pobočku SP patríš, patríš pod tú kde je evidovaný tvoj zamestnávateľ

skodulienka
autor
30. dec 2021

@mogaa ano lekar to povoluje aj si zapise, ale trwba aj socialke https://www.socpoist.sk/aktuality-poistenec-na-...

skodulienka
autor
30. dec 2021

@mamamasama
@mogaa
No vsak toto. Dnes som volala na infoliku SP a tam mi povedali, ze zmenu nahlasit na pobocku podla lekara 😄😄😄 tak uz neviem. Poslala som zatial email na ustrednu a zajtra skusim este zavolat ne niektoru pobocku 🤷‍♀️