Hlásenie na úrad práce

wonderingone
30. máj 2019

Ahojte,
Dcéra končí VŠ- denné štúdium. Pracuje popritom na dohodu. Nemusí sa tým pádom po štátniciach hlásiť na úrade práce?

Ďakujem za info 🙂

beky1813
30. máj 2019

@wonderingone aku ma dohodu? Študenta?

wonderingone
autor
30. máj 2019

@beky1813 dohodu o pracovnej činnosti

beky1813
30. máj 2019

@wonderingone tak potom by nemala nic menit, sestra mala dohodu o pracovnej cinnosti studenta a ta menila hned zmluvu u zamestnávateľa po statniciach

9lf9
30. máj 2019

@wonderingone evidencia nie je povinna...ak sa zaeviduje moze mat trvanie dohody pocas kalendarneho roka max.40 dni

wonderingone
autor
30. máj 2019

@beky1813 takže netreba ísť ani na úrad práce?

viera77
30. máj 2019

Pri evidencii na ÚP moze pracovat na dohodu o pracovnej cinnosti max. 40 dni vkuse, ale len max. 10 hodin tyzdenne. Po tychto 40-tich dnoch ju automaticky vyraduju z evidencie. Prave som absolvovala tento kolotoc. Podla mna pre dohodara absolutne nevyhodne, je to vlastne len brigada bez akychkolvek vyhod. Radsej mat riadnu pracovnu zmluvu, ak je ta moznost.

9lf9
30. máj 2019

@wonderingone no minimalne kvôli odhlaseniu pridavkou treba na urad zaniest potvrdenie o ukonceni studia ak este nemala 25r

wonderingone
autor
30. máj 2019

Baby moc tomu nerozumiem. Prečo by sa mala ísť hlásiť na úrad práce, keď ju potom na základe tej dohody aj tak vyradia? Končí o niekoľko dní a pracovnú zmluvu má od 1.8.. Tak som chcela vedieť, či ju dovtedy "pokryje" táto dohoda a nebude musieť chodiť na úrad práce.

@9lf9
@viera77

queen_mary
30. máj 2019

No moze byt evidovaná, ak odpracuje max 10 hodin tyzdenne( co je maximum podla zmluvy, ktoru ma). Odvody jej platia pocas brigady? Nebude si ich musiet platit sama, ak nebude evidovana na up?

wonderingone
autor
30. máj 2019

@queen_mary áno, strhávajú jej odvody aj daň (ktorú jej asi podľa mňa vrátia na základe DP)

arasidka11
30. máj 2019

@wonderingone vieš, čo nie je toto strata času, ked ti tu niekto napíše, že nemusí, ty to budeš brať ako relevantnú odpoveď? nie je jednoduchšie zdvihnuť telefon, alebo zájsť osobne sa na ten UP alebo zdrav,poisťovnu spýtať? ved tu su rozne ženy, aj také čo si robia srandu, aj take čo chcu poradiť, ale nie su odborníčky na všetko. A tu ide o dosť, ved ak sa treba zaevidovať, a ona sa nezaeviduje, musí si platiť sama zdrav.poistenie, a to budeš riskovať na základe rád z MK?

beky1813
30. máj 2019

@arasidka11 hlavne by si to mala zistit sama absolventka a nie mama za nu vybavovať

beky1813
30. máj 2019

@wonderingone na urad ty musis ist, nech stopnu pridavky.

wonderingone
autor
30. máj 2019

@arasidka11 máš pravdu, ale rada sa o tom porozprávam aj tu 🙂 nejde zase tak o veľa, sú to len necelé 2 mesiace 🙂

wonderingone
autor
30. máj 2019

@beky1813 dcéra to určite bude riešiť, ale až po štátniciach. Ja mám teraz voľno, tak si to zatiaľ zisťujem 🙂
A zistila som super informáciu od teba - že tam napríklad musím ísť aj ja kvôli prídavkom. Takže sa oplatilo 🙂 ďakujem

svettii
30. máj 2019

Kým jej neskončí tá zmluva tak nemusí 🙂

wonderingone
autor
30. máj 2019

@svettii ďakujem za info 🙂