Fotka na detskom pase

efua
1. apr 2014

Synovi sme vybavovali pas ked mal 5mesiacov, teraz ma skoro 2roky, plati mu do decembra. Ale som zmatena. On sa uz na tu fotku babtkovsku ked bol 5mesacny vobec nepodoba, nebude to problem na letisku a pod.? V blizkej dobe budeme cestovat tak neviem co a ako.

6mia6
1. apr 2014

Platnost do decembra je záväzná. Len aby krajina nemala svoje pravidlá po navrate musi platit pol roka a tak. Fotka je taka aka je. S tym nikto nic nespravi ked to takto vymysleli

slaviq81
1. apr 2014

Moze aj nemusi byt problem. Ja ked som detom davala robit pas, tak mladsia dcera mala len 3 tyzdne a pracovnicky ma upozornili, ze pas sice plati 2 roky ale aj fotka by mala zodpovedat realite, kedze o pol roka dieta moze vyzerat uplne inak.
Myslim, ze vybavenie noveho pasu nie je nejaka vysoka polozka a clovek cestuje v klude, bez stresov a obav.

6mia6
1. apr 2014

Np a ked niekto cestuje permanentne akp my tal mam detom robit kazdeho pol roka pasy. To zas taka mala položka nie je. Problem som nemala ked len upozorni tak ok

efua
autor
1. apr 2014

@6mia6 takze vy ste tak aj cestovali? A vsetko teda bolo v poriadku?

6mia6
1. apr 2014

Nestretla som sa no asi to zalezi pd človeka ktorý je za priehradkou

marcah
1. apr 2014

@efua prvemu synovi sme davali robit pas ked mal 10 dni a tiez nas vtedy upozornili ze aj ked ma platnost 2 roky, ze fotka by mala odpovedat realite a ze je mozne ze ak bude uplne odlisny ako na fotke ze mozeme mat problemy.... nemali sme problem nikde, ale pohybovali sme sa iba v ramci EU
raz nas zastavili na hranici CR-Rakusko, pretoze hladali cierny sharan (presne taky mame my🙂 ), ktory uniesol male batola a vtedy ked zbadali vzadu maleho v autosedacke tak trochu zmeraveli.... ked sme im dali pas tak sa skludnili a pustili nas dalej (ale maly sa vtedy uz vooobec nepodobal, tak neviem co to bola za kontrola)