Exekútor mi zablokoval účet

bettybett
30. máj 2014

Dobrý den, neviem co mam robit. Exekutor mi zablokoval obe ucty, spolu to presahuje sumu 800€. Poistovni Dovera dlzim 350€ za nejaky nedoplatok ktory mi nasli z roku2012. Ma exekutor pravo zablokovat obe ucty ak mi neprisla ziadna vyzva, upozornenie ze sa zacalo nejake exekucne konanie??? Ziaden list nic mi neprislo a znicoho nic som mala bloknute obe ucty, a ked som volala do kancelarie exekutora povedal mi ze este len dnes mi poslu výzvu k uhradeniu dlznej sumu. Konal exekutor legalne?? a podla prav? ja som ostala momentalne bez penazi a neviem co mam robit .

ammellia
30. máj 2014

Mas narok na zivotne minimum, kontaktuj exekutora, aby ti ho uvolnil.
K blokovaniu, keby posielali vyzvu vopred, nikto by na ucte nic nenechal....

seemani
30. máj 2014

@bettybett konal legálne. čo a týka zdravotného, tam sa nič nerieši, tam hneď konajú, aj pri orange je to tak. proste hneď berú čo sa dá. Ale životné minimum ti ostať musí, takže to požaduj naspäť. Inak nechápem, ak dĺžiš 350e, a vedela si o tom, prečo si neriešila splátkový kalendár?

mawka
30. máj 2014

@bettybett on ti blokuje ucty, nema ako vediet, ze ti tam nieco chodi. daj si posielat peniaze na iny ucet, niekoho, kto nema bloknuty. pretoze exekutora nic nezaujima, kym nebude mat to, co chce, ucet ti neodblokuje.

mawka
30. máj 2014

@bettybett ak mas rodicak, utekaj na UPSVaR a zmen si ucet. hned v pondelok, este by to do uzavierky mali stihnut tak, ze ti rodicak dojde uz na druhy ucet. trebars tvojho partnera ucet alebo rodicov.

kikushka2386
30. máj 2014

@bettybett skusenost priamo ze siahol na rodicovsky nemam...ale znamej viem ze slapol na ucet.exekutor nevie ake a odkial chodia peniaze.tak ak sa da zbehni na urad zmen na iny ucet alebo priamo nech ti chodia peniazky sekom.neviem fakt ako je to v tomto pripade ci exekutor uvolni ucet aj napriek tomu ze je to rodicak...ale manzel ked chcel predat auto a predtym sa dohodol s exekutorom na splatkach aj tak mu stopli auto.kvoli tomu ho predat nemohol.tak inak neslo trebalo zaplatit nejaku ciastku hovoril ze az po 5 tich splatkach.a normalne jemu stopol auto kvoli 200 euram....

mawka
30. máj 2014

@kikushka2386 hej presne, ona aj ked sa dohodne na splatkovom kalendari s exe, tak jej ten ucet neodblokuje, akurat bude posielat banke nove papiere po kazdej splatke, ze sa suma znizila. teraz uz je platny novy zakon, ze exe zo splatky da 80% veritelovi a 20% sebe. ale predtym som na to skarede doplatila, splacala som tiez exekucku pol roka a nie malo a nakoniec som púozerala ako puk, ze sa mi malilinko znizil skutocny dlh. exe si to tahal na svoje trovy. cize trovy zaplatene cele a istina minimalne. to nasere. ale tak aj teraz treba davat pozor, exaci su mrchy, robia z ludi idiotov. cest vynimkam, ale tych je malo.

barnica
30. máj 2014

účet ti blokovaný ostane kým nezačneš splácať peniaze... Exekútorovi jednoznačne zavolaj a dohodni si splátkový kalendár. A zbehni si zmeniť posielanie materskej najlepšie na poštu nech ti chodí šekom ešte predtým ako ti príde od neho výzva inak sa to bude brať ako nezákonné nakladanie s majetkom ktorýmohol exekuovať

draik
31. máj 2014

Exekútor najskôr blokuje majetok, až potom posiela upovedomenie o začatí exekúcie. Inak by dlžníci peniaze z účtov vybrali. NA účte zostáva zablokovaná exekučné vymáhaná čiastka + trovy, v každom prípade však na jednom z účtov zostáva nepostihnuteľná suma 99,58 e.
So splátkami v rámci exekúcie by musela súhlasiť Dôvera.

1stefi121
25. mar 2015

@draik PROSIM SESTRA MA BLOKOVAMNY UčET PRE EXEKUCIU AK BY DALA POSIELAť PRIJEM NA MOJ UčET MOžU BLOKNUť AJ MNA?

draik
25. mar 2015

@1stefi121
Posielať by teoreticky mohla (vo VOP bánk je však ustanovenie, že peniaze na účte sú len majiteľa účtu). Exekútor by však príjem, teda napr. mzdu povinného nechal blokovať priamo pri zdroji, u zamestnávateľa.

1stefi121
26. mar 2015

@draik a ak mohla by zmenit c.u u zamestnavatela ked ma uz svoj bloknuty ? Teda uz ma zacatu exekuciu nesbosobila by tresrne stihanie a este otazka da sa dohodnut na spl.kalendari aby jej zvysok pustil ona plati ele.plyn vodu z uctu

draik
26. mar 2015

@1stefi121
Ako som uviedol, exekútor začne blokovať mzdu priamo u zamestnávateľa. Nie je však možné postihnúť celú mzdu, ale zákonné minimum musí povinnému zostať. So splátkovým kalendárom musí súhlasiť ten, v prospech koho je vedená exekúcia.

1stefi121
26. mar 2015

No ale on blokol vsetko uz mu pisali aj ziadost o splatkovy kalendar a kolko je zakonne minimum tych 99,58 alebo 198,89 ci tak nejak je ziv.minimum
@draik

mimka1
26. mar 2015

chcem sa spytat ak je rodičov účet blokovany môže sa vyplata posielať na bankový účet dieťata? dieťa do 20 rokov. a dispozicnym človekom uctu je rodič. ďakujem

1stefi121
26. mar 2015

Ja si myslim ze ano je jedno asi kde das pisielat prijem

draik
26. mar 2015

@mimka1
Exekútor postihne mzdu priamo u zamestnávateľa. Podľa obcodných podmienok bánk má vlastník účtu dbať o to, aby na jeho účte boli iba jeho peniaze.

1stefi121
26. mar 2015

@draik prosim kolko je zakonne minimum . moze exekutor stiahnut z uctu ked pride prijem 450 eur stiahnut vsetko?

draik
26. mar 2015

@1stefi121
Z účtu všetko až na necelých 100 eur, ak nejde o peniaze, ktoré sú vylúčené
z exekúcie. Zo mzdy podľa toho, o aký dlh ide a koľko ďalších osôb vrátane manžela je v rodine povinného.

1stefi121
26. mar 2015

@draik no dlh je velky je slobodna ale zije s mamou ale ona plati vsetky inzin.siete mama nepracuje a ako by sa mohla dohodnut na splatkovom kalendari ? Povoli to vobec exekutor

draik
26. mar 2015

@1stefi121
Musel by súhlasiť veriteľ so splátkovým kalandárom.

1stefi121
26. mar 2015

@draik a ak by suhladil ostatne penieze by pustil do 14 dni ma vyplstit exek.no nema s coho ak nevyplati do 14 dni? Zacne stahovat?

draik
26. mar 2015

@1stefi121
Nie je jasné, čo sa pýtate....
Odporúčam písať otázky a problém komplexne, nefunguje to tu ako online poradňa.

1stefi121
26. mar 2015

Ak by sa dohodla s exekutorom a veritel bude suhlasit s so splatkovym kalendarom napr.na sume 150 eur tak tie zvysne s prijmu ktory prijde na ucet budu volne s ktorymi moze ona disponovat alebo bude blokovany az do vyplatenia pohladavky celej.

absurdum
26. mar 2015

@1stefi121 , dreik ti to absolutne vysvetlil. zalezi od prijmu a vyzivovanych ludi, co je nepostihnutelna ciastka v ramci toho. inak, najnizia nepostihnutelna cast je tych takmer 100 eur. ucet teda bude blokovany na cast mzdy. odporucam poradu s pravnikom. mozno vysolis par eur, ale zachrani ti ovela viac.

1stefi121
12. apr 2015

Prosim vas na ucte je blokacia je tam urcity minus to je ta exek.a rezerva tam je 99,58 ale aj tak ich banka nechce vyplatit co robit ?

tonus
15. apr 2015

Zdravim. Je legalne ze exekutor mi na sumu 350€ pre socialnu pistovnu dal prikaz aj na zrazky zo mzdy aj z uctu? Banka mi sla hned do minusu. No v uctarni mi tuto istu sumu tiez zrazili. Tak som este v minuse na ucte a ani vyplatu nemam. Moj zarobok je 400€. Co mam robit? Dakujem.

butterfly333
15. apr 2015

@1stefi121 tu sumu 99,58 ti musia vyplatit zavolaj exek že chceš aby ti tu sumu uvolnili to iste sa stalo mne pred dvoma mesiacmi a dali mi ju skratka to musia zavolaj tam.

1stefi121
15. apr 2015

@butterfly333 uz som bola v banke dnes tam ma destra ist vyplatia jej

1stefi121
15. apr 2015

@tonus no je sestra je bez vyplsty tiez zrazil je . Robote aj vsetko co prislo na ucet

sis789
20. apr 2015
Používateľ sis789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sis789.

ahoj, nakontaktuj sa na tohto chlapa https://korcektomas.wordpress.com/ je to nezávislý poslanec, ktorý však vie právne poradiť. bezplatne. mne tiež už pomohol. toto je riadna sila, že ti všetko blokli a ty si teraz uplne odpisana.... mrzi ma to! :/ drž sa!