Exekúcia - blokovanie účtu

monita662
21. apr 2014

ahojte potrebovala by som len info ohladomm zablokovania uctov.Zacnem od zaciatku aby ste to chapali.S priatelom zijem v zahranici 4 roky ....vobec sme nevedeli ze on ma nejaku dlzobu v zdravotnej poistovni.Ked sme nato prisli ihned sme sa skontaktovali zo ZP a priatel vydokladoval ze odkedy je v zahranci plati odvody a ZP tu.Tak nam pani v ZP povedala ze je to posunute na exekuciu ze treba vyplatit najprv exekutorke trovy konania a potom bude suma anulovana.Exekutorka medzicasom stihla zablokovat ucty co mal priatel na SK. A preto sa pytam:Ked vyplatime exekutorke trovy konania ....exekutorka uz potom odblokuje ucty ? to predsa musi ked jej bude vyplatene to co jej chodi ze? dakujem

emmuska8
21. apr 2014

ahoj,noo najprv by som si preverila zopar faktov .. uz sa stalo nie raz, ze nepravom zablokovali ucty a ludia skoncili aj na ulici... tvoj priatel sa neodhlasil zo zdravotnej ked siel do zahranicia?? ja by som sa urcite predtym poradila s pravnikom aby ste zbytocne nepreplatili.. nech vam poradi, co treba ako prve spravit.. a hlavne ZP vam mala zasalt vyzvy, ze nemate zaplatene poistne a az potom chodi papier ze to posielaju na exekuciu. Ja ked som meskala s platenim tri mesiace prisla mi vyzva zo zdravotnej...

janulabb
21. apr 2014

Blokácia nehnuteľnosti, áut prípadne účtu sa robí bežne, je to forma zábezpeky, peniaze Vám z účtu nezmiznú, zatiaľ. Robí sa to celkom bežne a v súlade so zákonom, najmä v prípade "nedoručiteľných zásielok do vlastných rúk" Upovedomení o začatí exekúcie. Kontaktujte exekútora, ktorý Vám účet zablokoval, nemíňajte peniaze na právnikov. Špekulovaním, čo a ako a prečo a bla bla, strácate čas a peniaze na úrokoch, ktoré Vám zrejme už plynú.

monita662
autor
21. apr 2014

@emmuska8 ahoj priatelovi chodili vyzvy na trvalu adresu ..ale kedze mi byvame v zahranici nevedeli sme otom ...jeho brat nam az nedavno poslal postu a tak sme sa to dozvedeli ...priatel ked odchadzal do zahranicia tak sa samozrejme odhlasil ale ZP tvrdi ze to tam oni nemaju ale kedze vydokladoval ze uz 9 rokov plati vsetky veci tu tak nam ta pani zo ZP (inak velmi mila) povedala ze je to v poriadku a ked zaplatime exekutorke trovy konania bude ta zvysna suma ktoru dlhuje na ZP anulovana .Lezne kontaktovali sme aj exekutorku a ta nam odpovedala len na 1 email a to ze v papieri nam posiela vsteky informacie a nic viac ....poslali sme jej dalsie 3 emaili ale na tie nam vobec neodpovedala ...od exekutorky mame papier ze do 14 dni mame vyplatit trovy konania 351 eur..ked nezaplatime do 14 dni bude to dupla suma.Pytali sme sa jej aj ze ked to zaplatime ci mu odblokuje ucty ...to nato uz vobec nereagovala ...preto nevieme co sa deje ...ako to bude dalej ked jej to zaplatime ...nemame cas sa zaoberat pravnikom ..lebo na tie ucty co ma on na SK tam jemu nechodi vyplata ale chodi tam vyplata jeho rodicom a surodencom ....preto je preneho dvolezite aby to bolo cim skor odblokovane aby si oni mohli vybrat vyplatu vies ....no nevadi zajtra jej posielame peniaze na trovy konania a potom sme zvedavi ci to odblokuje ked nie ...potom podame staznost na Ministerstvo a budeme to riesit cez pravnika ...Sama som zvedava aky koniec to bude mat ....V ZP sa snami bavili normalne mily boli vysvtelili nam vsetko okolo toho ...ale exekutorka ...ty moj boze snou sme nepohli ....nevieme co mozeme od nej cakat ....mi len dufame vto ze to hned odblokuje a nebude robit problemy ....

sisaha
21. apr 2014

@monita662 ak nakoniec v ZP nic nedlzite - ide o chybu poistovne a nemate čo platit žiadne sudne trovy...posunula by som vec pravnikovi.

sisaha
21. apr 2014

@monita662 pardon, nie sudne trovy, ale trovy exekucie.. Z jej strany mi to pride ako neodôvodnene obohatenie sa a žiadala by som poisťovnu o vystavenie potvrdenia, že nič nedlžíte. Toto by som doručila exekutorke a žiadala o odblokovanie učtov

stanislava111
21. apr 2014

exekútorke treba zaslať list - najprv mailom a následne doporučene s objasnením situácie a fotokópiou dokladu o odhlásení zo ZP a neoprávnených exekútorských nákladoch.... môžete požiadať poisťovňu aj o doklad, že naozaj nič, čo bolo podané na exekúciu nedlžíte a ani ste nedlžili, bez problémov Vám taký doklad vydajú a ten tam tiež doložte, ale nie je to potrebné, ak vlastníte riadnu odhlášku....
ak raz exekútorke zaplatíte, tak už nikdy tie peniaze neuvidíte..... po doložení dokladov o tom, že exekútorku ZP uviedla do omylu, exekútorka účet samozrejme odblokuje.... a naozaj nič nemusíte exekútorke platiť, to Vás ZP len naťahuje....

monita662
autor
21. apr 2014

@sisaha Dakujem ..ta exekutorka nam ani telefon nedviha ...pani v ZP tvrdi ze musime vyplatit exekutrke trovy konania preto lebo sa stym zaoberala a ze jej to zakonom patri uz sme sa nato pytali ....ja neviem co mame robit fakt ...lebo stredu uplynie 14 dni ...a nechceme prekrocit limit aby sme nemuseli platit viac ....strasnom strese je priatel koli tomu ze jeho rodicia a surodenci si nevedia vybrat vyplaty nevedia si vyplatit ucty su uplne bez penazi strasne ho to trapi preto to zajtra chce vyplatit a dufa vto ze obratom to bude odblokovane ....a ja sa tiez budem modlit zato aby mal pravdu aby to tak bolo lebo toto je nieco scim sme vobec neratali a sme natolko prekvapeny a znechuteni z jednania exekutorky ze ani nevieme co skor spravit ...bolo by to zdlhave pytat si papiere zo ZP posielat to exekutorke ..vsade musi byt priatel podpisany osobne ...kedze on nedal nikomu splnomocnenie(jeho chyba) aby niekto iny vybavoval zaneho veci je takmer nemozne nieco vybavit cez niekoho ineho ....esteze ta pani v ZP napriek tomu poskytla informacie mojej mame a povedala co robit ....lenze to ci to dobre robime nam nepotrvdila exekutorka takze toto je taky sach-mat....bud sa to zajtra vyriesi alebo potom sa budeme natahovat s pravnikmi neviem ako dlho 😒 😒 😒 priatel neni typ cloveka ktory by si neplatil veci alebo nesplacal nieco ..preto sme stakymito veci vobec neratali ..... ☹ ☹

emmuska8
21. apr 2014

pokial vam na ZP daju, ze to mate vynulovane, tak tym priznali, ze spravili chybu oni!!!! v ziadnom pripade by som neriesila exekutora... ten iba zhrabne prachy... treba to riesit cez zdravotnu,nech vystavia potvrdenie ze je tvoj priatel odhlaseny, a ze si vsetko platitl v zahranici. to je uz vec ZP aby si to doriesila s exekutorom, ktoreho na vas poslala. kamoska dala podobny pripad do markizy, nepravom im zablokovali ucty lebo zenska za okienkom im s usmevom na tvari povedala, ze nemaju zaplatene poistne a ze je to ich problem... kamoska mala vsetko zaplatene, len zenska co ma na starosti platby , tak k jej menu platbu nepriradila.. by som ti vedela o tom rozpravat, ako sa mne exekuciou vyhrazali a potom ma zenska na ZP prosila , aby som jej doniesla este potvrdenie o platbe, ze ona ho niekde zapatrosila a pride o miesto... na tvjom mieste by som narobila bordel na ZP a zavolala si kludne aj riaditela pobocky ze tam maju bordel.to ze je dakto mily, si len kryje vlastny zadok a teple miestocko...

emmuska8
21. apr 2014

... zdlhave to mozno je, ale pokial nie je nieco doriesne, tak exekutor sa nemoze chovat tak ako sa chova...a zvlast ak s vami nekomunikuje....

sisaha
21. apr 2014

@monita662 suhlasim s emmuska8. To, že tam maju bordel - je ich problem..Preto vas tlacia do zaplatenia, lebo by to inak museli oni...nerobte to, ak nič nedlžite. tu je nieco o odmenach exekutorovi http://hnporadna.hnonline.sk/archiv-168/dlznick...
a tiez treba brať na zretel, ze ak je dlh starsi ako 3 roky a zacali vymahat teraz, pohladavka je premlcana.

sisaha
21. apr 2014

@emmuska8 ja by som nezaplatila...A urcite netreba byt v strese.. chvilu to mozno bude trvat, ale nedala by som niekomu 351 eur za to, že žiaden dlh neexistuje

sisaha
21. apr 2014

@emmuska8 podla tohto treba vzniest do 14 dni namietky voci exekucii - nepresvihnite to a urobte to http://vasobhajca.sk/exekucia.htm

draik
21. apr 2014

@sisaha
Odporúčam naštudovať si premlčanie pri neplatení zdravotných odvodov. Trojročná premlčacia lehota je len v občianskoprávnych veciach, aj to len niektorých.
Ak platiteľ poistného nevedel preukázať, že sa z poisťovne odhlásil včas a nereagoval ani na výzvu poisťovne, tak je to, žiaľ, jeho problém. Zo zadania vyplýva, že si veci usporiadal až teraz, teda poisťovňa zrejme oprávnene evidovala nedoplatok.

leninka121
18. máj 2014

Ahojte exekutor mi pred tyzdnom zablokoval ucet na sumu 705 eur.v piatok mi na ucet prisiel rodicovsky prispevok ktory pobera moj muz ale chodi na moj ucet. A teraz sme uplne bez penazi a a ani neviem ako zaplatim najom. Poradi mi niekto co sa da v tomto pripade robit?

ammellia
18. máj 2014

@leninka121 kontaktovat exekutora, mate narok na nejake zivotne minimum.

yamaykaa
18. máj 2014

@leninka121 zrus vsetko co ti chodi na bloknuty ucet, nech to chodi na ucet niekoho iného alebo na adresu. Exekutor ti moze bloknut ucet az do vysky pohladavky plus trov exekúcie. Obavam sa ze ziv.minimum sa vztahuje na zrazky zo mzdy a z iných prijmov, ale akonahle su tieto peniaze na ucte, uz je to iny typ exekúcie a tam plati to co som napisala vyssie. V takom pripade odporucam hned kontaktovat exekutora, mozte sa dohodnut na sposobe exekúcie pripade podaj na sud navrh na odklad exekúcie, ak splnas podmienky podla §56EP. Drzim palce.