Exekúcia a rodičovský príspevok

bambuliacick
12. dec 2016

Ahojte maminky, dnes mi nabehol rodicovsky a nedalo sa mi vybrat z bankomatu, tak som zasla do banky a tam mi povedali, ze mi stiahli nejaku exekuciu zamlcanu. Mozu mi stiahnut cely prispevok az do minusu 60€ mate skusenosti? Dana exekutorka je od rana nedostupna a potrebujem to surne riesit. Dakujem

ellca123
12. dec 2016

mala by nechat zivotne minimum
znamim zablokovali cely ucet,okamzite chodte vybavit zmenu aby posielali rodicak na postu

a samozrejme si vybavte kto vam co a za co strhava

bambuliacick
autor
12. dec 2016

Dlh uz mam vyplateny, exekutor si stiahol len poplatky v plnej vyske

ellca123
12. dec 2016

no ale do minusu nesmie ist

draik
12. dec 2016

Nepostihnuteľnou sumou je čiastka cca 100 eur. RP je takisto nepostihnuteľný exekúciou, ale exekútor nemá ako vedieť, že na účte je RP. Dá sa voči exekúcii RP brániť. Ak máte povolené prečerpanie na účte, tak pri exekúcií môžte skončiť v mínuse.

miskatomy
13. dec 2016

Urcite musite poslat exe ziadost o uvolnenie zivotneho minima pre seba a dieta...je to.okolo 247€ to vam.nemoze zobrat ...

draik
13. dec 2016

@miskatomy
Mýlite sa. Nepostihnuteľnou čiastkou na účte nie je životné minimum, ale len čiastka 99,58 €.

miskatomy
13. dec 2016

@draik ja som nepisala o tom co sa tyka uctu kedze to uz bolo napisane ...ale o tom co este moze urobit

draik
13. dec 2016

@miskatomy
RP predsa exekúcii nepodlieha.

miskatomy
13. dec 2016

@draik nepodlieha to je jasne ale.ked je to na ucte nezistuje povod penazi...aj mne to tak prislo a rychlejsie pre mna bolo napisat mu ziadost aby mi to minimum uvolnil ako chodit este na urad..ale ak k tomu papiere ma moze mu to poslat ...ale citam ze dlh si uz stiahol ?alebo este to je otvorene a staci sa len dohodnut na odblokovani?

draik
13. dec 2016

@miskatomy
Ešte raz. Exekúcii na účte nepodlieha čiastka 99,58 e. Teda nie životné minimum. Nepostihnuteľná čiastka by mohla byť vyššia ako 99,58 e jedine v prípade, že by na účet prišla mzda, z ktorej neboli uskutočnené exekučné zrážky, V danom prípade však šlo o RP , ktorý nepodlieha exekúcii v celosti.

miskatomy
13. dec 2016

@draik viem co mi pisete...len ste asi nepochopili co som pisala ja a je to nadlho vysvetlovat.Ja som to riesila...takze za tyzden som to mala vybavene aj ucet odblokovany