Exekúcia a nárok na odmenu exekútora

8. mar 2022

Ahojte prosím Vás ako mame postupovať ?
U jedného exekútora sme mali 2 exekúcie.
Jedna v sume cca 12 tisíc a druha v sume okolo 3 tisíc.

Exekútor zablokoval účet, následne prišlo upovedomenie o začatí exekúcie ( ale iba tej nižšej) o tej vyššej neprišlo do dnes od minulého roka, od augusta nič, čiže žiadne upovedomenie, tým pádom ani není pravoplatná. Následne bola ciastka 13000 vyplatená, exekútor ma aj napriek tomu nárok na odmenu v plnej výške? Keď nebol schopný za celú dobu za 1,30€ poslať poštou upovedomenie ?
Je s ním veľmi ťažká komunikácia na maili neodpovedá ani na postu.
Pripadá mi to ako keby všetko naťahoval, len aby úroky narastali, žiadala som ho aj o to aby mi zaslal aká výška dlhú zostáva k úhrade spolu s úrokom.. a stále žiadna odpoveď.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. mar 2022

@viestta no presne nad tým som dnes začala uvažovať, len som chcela si to potvrdiť názorom druhých, či by to bolo podľa tohoto prístupu možné. Ďakujem 🙂

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
draik
8. mar 2022

Akonáhle začala exekúcia (= bolo exekútorovi doručené poverenie súdu na jej vykonanie), tak exekútorovi patrí príslušná odmena a náhrada výdavkov. Odmena exekútora bude polovičná.

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
8. mar 2022

@draik no áno ale mne sa jedna o to ze ta jedna exekúcia není ani pravoplatna a vyplatila sa, on preto nespravil absolútne nič, pri druhej sa vyplatila polovica a schválne to ako keby naťahuje ze vôbec neodpovedá, nič nám nechodí, sekretárka každý krát keď jej volám sľubuje ako si k tomu sadnú no keď sa ozvem tak ešte si k tomu nesadli a stále dookola, nám tam idú len úroky stále.

draik
8. mar 2022

Na to tvrdenie, že "exekúcia není ani pravoplatna" ste prišli kde?
Času zaplatiť dlh bolo zrejme dostatok, než sa vec dostala do štádia exekúcie.
Akonáhle uhradíte dlžnú čiastku, nebudú sa zvyšovať ani úroky z omeškania.
Čo by asi tak mal hovoriť Váš veriteľ, ktorému ste nezpaltili včas a ktorý musel pohľadávku vymáhať.

autor
8. mar 2022

@draik no veriteľ tiež s tým nesúhlasí. Lebo nič preto ten exekútor nespravil. Dohodli sme sa s veriteľom, veriteľ bol zhrozený ze do dnes nám neprišlo upovedomenie 🙂 práveže podal žiadosť aj o späť vzatie a sam povedal ze ten exekútor si nezaslúži nič keďže preto nič nespravil 🙂
Na to tvrdenie ze není pravoplatna ? No ved lebo nám neprišlo dodnes nič, v upovedomeni je ze do 15 dní sa dá voči exekúcii odvolať inak je pravoplatna nie ? A keďže nám neprišlo ani to upovedomenie tak ???

autor
8. mar 2022

@draik píšem, že neviem koľko tam zostáva vyplatiť, keďže sú tam rôzne odmeny a všeličo možné, neviem ku konkrétnemu dňu koľko tam zostávalo toho keď sme to chceli doplatiť, stále odkladal to ten exekútor ze sa na to musí pozrieť, taktiež sme žiadali o splátkový kalendár ešte pred tým než sa vyplatilo tých 13000, ani na to nám do dnes nedal odpoveď a to už je od minulého roka od septembra, takže naozaj neviem za co on chce odmenu keď nevie si ani ten dlh vymáhať a už vôbec nie komunikovať

nikayla
8. mar 2022

Pojem "neprávoplatná" exekúcia neexistuje. Exekúcia začína dňom podania návrhu na vykonanie exekúcie - ten podaný evidentne bol. Jediné, čo ma napadá, prečo vám ešte neprišlo upovedomenie je, že exekútor ešte nemá poverenie zo súdu, preto nekoná... A keď hovoríte, že s oprávneným komunikujete, tak on dostal upovedomenie?

autor
8. mar 2022

@nikayla majú to, lebo mi ta asistentka povedala ze mam v najbližších dňoch čakať postu ze majú to nachystané, ale toto mi hovorí už od minulého roka, oprávnená ma všetko 🙂
Dnes som tam opäť volala a pýtala sa prečo mi to upovedomenie ešte neposlali, opäť sa vyhováraju ze oni posielajú postu až keď sa im nazbiera viac... to ja mam 3 roky čakať než sa im nahromadi posta na odoslanie ? 😀

nikayla
8. mar 2022

Tak to je ozaj zvláštne. My sme posielali hneď a naraz obom stranám, nemá zmysel to u seba držať....

autor
8. mar 2022

@nikayla sak práve co mam aj známu exekutorku tak aj ona posiela hneď, zvlasne mi príde hlavne to ze poslali iba tu menšiu časť - teda z toho poslali upovedomenie, ale z tej vyššej nie a na to už som čakala od augusta a je marec... :/

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
9. mar 2022

@dreamss ďakujem krásne, včera som volala aj na komoru exekútorov a budem to riešiť ❤️

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. mar 2022

@brembo ďakujem tiež mam taky názor už som sa dohodla s advokátom na druhý týždeň sa mame stretnúť, tak určite to budeme riešiť. Exekútor chce odmenu cez 4000 euro a ešte k tomu to naťahuje aby sme mali úroky? Toto je nekrestanske naozaj... 🙂

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. mar 2022

@brembo oni asi majú nejaký cenník nie ? Podľa exekúcie.

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
draik
9. mar 2022

@brembo
Nechcem sa Vás nijako dotknúť, ale zjavne nemáme o veci šajn.
Základná odmena je 20% z vymáhanej sumy (resp. 10% pri včasnej úhrade), k tomu samozrejme DPH + ďalšie trovy.

pamimam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz