Evidencia na ÚPSVAR a brigáda

4. okt 2021

Ahojte, chcem sa spýtať ako by ste riešili situáciu... Momentálne nieje v mojom okoli žiadna práca na tpp (v jednej som ale chcem odísť kým som v skúšobnej dobe). Bola by brigáda - dlhodobá od po-pia aj čas by mi vyhovoval ale počas evidencie na urade práce môžem mať brigádu len na par hodin ak sa nemýlim..
Preto ma zaujíma či pri dobrovoľnej nezamestnanosti kde by som si platila zdravotku môžem robiť na dohodu po-pia od 7-16? Ďakujem za info

draik
4. okt 2021

Pri dohode bude odvody za Vás platiť zamestnávateľ

autor
4. okt 2021

@draik ďakujem ta odpoveď, takže ako mam postupovať ak by som vzala prácu na dohodu kde sa pracuje po-pia 7-16?

papillon_noir
4. okt 2021

Práca na dohodu je max 10 hodín týždenne, preto mi nieje celkom jasné ako môžete pracovať 9 hodín denne. Zamestnávateľ platí odvody do sociálnej poisťovne a do zdravotnej len za dni kedy ste reálne pracovali. Pozor ako dohodarka nemáte nárok na stravné a dovolenku

matja23
4. okt 2021

Ahoj oficiálne nemôžeš brigáda resp dohoda môže byt max 10 hodin týždenne teda 2 denne…závisí to však od zamestnávateľa.môže sa rozhodnúť že ta dá na dohodu a zvyšok ti dá akože na ruku len takého nájsť.