EPN a zamestnávateľ

nikuska1908
12. júl 2024

Dobrý večer prajem.

V pondelok som bola u svojho obvodného lekára kvôli bolesti krížov a vypísal mi epnku .
Dneska poobede mi volala personalistka z práce že nemám evidovanu žiadnu pnku.
Doktorovi som sa už nedovolala lebo piatky končí skôr.
Ale videla som ako mi v počítaci vypisoval epnku.

Mal tu niekto takýto prípad kde mohla nastať chyba?
Čo by som mala podľa vás urobiť?

butterflyeffect
12. júl 2024

@nikuska1908 mne vypisovali prvykrat ePN v nemocnici, kedze ani papier ani ako skontrolovat ci je to ok(sefka mala dovolenku) tak som volala do socialnej poistovne ci to tam ozaj eviduju. Vtedy si pamatam ze mi povedala ze eviduju ale ze to este nebolo spracovane a to uz bolo myslim 8. den PN. Z prace to nejako neriesili kedze som im dala vediet hned po nastupe do nemocnice… potom mi bezala normalne PN, v praci vsetko ok, aj peniaze prisli. Ja by som na tvojom mieate tiez zavolala, ked nic ine aspon budes vediet na com si a podat info do prace…

kubkovan
13. júl 2024

@nikuska1908 môže byť, že to ešte nenabeho do systému, dosť často sa to stáva. Ja som na PN a kontrolovala som si to v systéme soc. poisťovne a tiež som zo začiatku stresovala kedy to nabehne a niekedy to bolo až na ďalší deň ráno.

simonkazga
13. júl 2024

Treba v pondelok zavolať zas, aby skontroloval. My sme mali vo firme prípad, že chlapcovi od februára evidovali otvorenú PN. Pričom bol chorý len 1 týždeň. Lekár už zúril, že on tú PN riadne ukončil. Sociálka tvrdila opak. Doriešilo sa to teraz pred pár dňami. Zrazu tam už nebola.

lindus_esterka
13. júl 2024

@kubkovan aj ja to vidim zvyčajne až nasledujuci den, ale autorka bola u lekára este v pondelok a v systeme ju nenasli v piatok, to uz mi pride dlho. Volala by som najskor dr., ci ju aj fakt vystavil

lilinka88
13. júl 2024

Zavolaj v pondelok do SP či ju vidia v systéme oni. Ak nie, volaj lekárovi. Ak by bola nejaká technická chýba, vystaví ti náhradnú papierovú. Ak by ju dr v systéme vystavenú videl, vystaví odpis ePN, ten dáš do SP a doriešia

nikuska1908
autor
14. júl 2024

A elektronicky účet ohľadne PN sa dá vybavit iba na pobočke SP?

nikuska1908
autor
15. júl 2024

No volala som aj môjmu dr aj do sociálky a moju epnku evidujú..