Elektronický občiansky preukaz s čípom

20. mar 2022

Ahojte baby, vie mi niekto pomoct ako spojadznit citacku a elektronicky OP ?

michaelam2
20. mar 2022

máš tam už nahraté certifikáty z polície?

autor
20. mar 2022

@michaelam2 nie ale menila som op plus zakladala zivnost 🙂 a nemam to zatial spojazdnene

beata_k
20. mar 2022

Ak nemas certifikat, tak nikdy

michaelam2
20. mar 2022

tak to ti najprv musia nahrať certifikáty na polícii, až potom sa to dá spojazdniť

autor
20. mar 2022

@michaelam2 aha tak to mi asi nahravali leno bola som si pre novy OP ale skusim tam ist a overit to

michaelam2
20. mar 2022

to nedavaju automaticky, to si tam musis o to poziadat....a budes si musiet vymysliet hedlo BOK a ZEP PIN ...tam ti to potom nahraju a potom podla tohto linku si to spojzadnis (budes si musiet stiahnut softver a nainstalovat)
https://www.slovensko.sk/sk/ako-zacat

iveta7677
20. mar 2022

Treba si do Pc stiahnut potrebne programy. A certifikaty si nahrate doma. Postup najdete bud ma slovensko.sk alebo na financnej sprave. Je to trosku casovo a technicny narocne. Dali vam na policii ,,BOK" a ostatne si poriesite doma. Cele som si robila sama. Nebola som nikde.😁

michaelam2
20. mar 2022

@iveta7677 ak nema BOK tak nevybavi online nic

iveta7677
20. mar 2022

@michaelam2 BOK jej hadam dali na policii?Ked nema BOK musi ist na policiu a potom moze dalej konat. Bez toho nie.😁

michaelam2
20. mar 2022

@iveta7677 to ale nedavaju automaticky, to si tiez musi ona vypytat…a ak si to rovno vtedy nevybavila tak tam ist musi a to jej mozu rovno nahrat aj certifikaty

janetinka27
20. mar 2022

nedavaju to automaticky, treba poziadat
a najma, nerozumiem, preco o tom vobec neinformuju a ludia si tym padom beru nove obcianske bez certifikatov a myslia si, ze tam maju vsetko nahrate.

mata1001
20. mar 2022

@janetinka27 prečo by to mali každemu hovorit? Každý má vedieť či to potrebuje alebo nie...vies si predstavit kolko ludi denne vybavia?
Autorka...ak más novy op, to znm.vydany od jula minuleho roka, tak mas novy čip, ktory aktivovat vieš...ak poznas BOK -6miestny čiselný kód, ktory si si zadavala pri podaní žiadosti o novy op, tak si el.podpis musiš z aktivovat sama na stranke www.slovensko.sk.Potrebujes k tomu čítačku.
Ak máš starší typ op, tak ten podpis uz aktivovat nevies., musis si vymenit op.

janetinka27
21. mar 2022

@mata1001 a preco by to nemali hovorit? nie kazdy vie, ako to chodi, robim tiez na urade a s ludmi a hovorim im veci, ktore sa netykaju mojej agendy, ale su potrebne a je to ovela viac ako iba jedna veta o nenahranom certifikate (mame vypracovane aj navody na pomoc klientom, aby sa zorientovali vo veciach poistenia ci dani, ktore sme vypracovali dobrovolne s poistovnami a danovym uradom, aby sme vysli v ustrety klientom). mali by ich poucit, je to ich agenda a neinformuju dostatocne. ja som si menila obciansky (2017) a ten cip som potrebovala a doma som zistila, ze ho nemam aktivovany a musela som ist znova na urad vystat frontu, aby mi tam ten certifikat nahrali.

mata1001
21. mar 2022

@janetinka27 vidiš, tvoja chyba, mala si sa informovat...

janetinka27
21. mar 2022

@mata1001 nuz aj takyto postoj moze niekto zaujat...