Elektronická PN

martin_2002
1. mar 2024

Dobrý večer, prosím vás doktor mi dal elektronickú PN a povedal, že zamestnávateľ si teda môže pozrieť cez internet, bol som celkom zaskočený, že už to sa nedávajú klasické na papier.. chcel som sa spýtať,tu elektronickú PN vidí iba zamestnávateľ +či môj doktor a ostatný odborný doktori alebo si ju môže pozrieť "hocikto"?

neferneferuaton
1. mar 2024

@martin_2002 zaskoceny,ze sa nedavaju na papier? Ja somv dnesnej dobe zaskocena, keď este niekde davaju papierovu. Mam to predsa jednoduchsie, ziadne starosti s dorucenim papierovej, ziadne "papiere na peniaze" na konci mesiaca. Pre mňa osobne ulahcenie života elektronicka peenka.

lilianka28
1. mar 2024

@martin_2002 Papierové PN sa dávajú už len zriedkavo (v nemocnici, prípadne spätné vystavenie PN).
Tvoju ePN vidí iba tvoj lekár, zamestnávateľ a SP ktorá PN vypláca.

egonsk
1. mar 2024

@martin_2002 iba zamestnavatel a lekar ju vidi ak sa nemylim (teda okrem poistovni). Vyhoda elektronickej PN je, ze ak mas pracovny pomer aj zivnost, tak ti sami uz automaticky poslu aj so szco marodku a este aj preplatok z poistenia v dany mesiac vratia.

babulkomale
1. mar 2024

@lilianka28 aj v nemocnici normalne ePN.

lilianka28
1. mar 2024

@babulkomale Ale nie v každej nemocnici. U nás stále papierové. Ešte im platia výnimky.

623gabulienka
2. mar 2024

Ja som zaskocena, ze moja obvodna lekarka mi dala papierovu PN.