E-PN

10. sep 2024

zabudla som sa opytat lekarky kde sa zadava cislo uctu kedze teraz vsetko elektronicky.
ci oni zo SP to automaticky cerpaju z udajov od zamestnavatela alebo musim sefke povedat ze nech im posle moje iban? prosim o vysvetlenie. sefka tiez nevie ako to funguje
dakujem

nurse0
10. sep 2024

Lekárka iba vystavi EPN

nurse0
10. sep 2024

@nurse0 sociálna poisťovňa má všetky údaje
Iba v práci si nahláste že ste PN

autor
10. sep 2024

@nurse0 aha takze moja sefka nemusi nic. ani zadat moj iban ze? velmi pekne dakujem

daniela1911
10. sep 2024

Číslo účtu pošle v oznámení mzdové z tvoje práce.
Ak si szčo zadáš si ho sama, alebo ti príde poštovou poukážkou.

nurse0
10. sep 2024

Zamestnávateľ teda mzdarka by to mala vidieť v systéme že je vystavena EPN

kat_
10. sep 2024

zamestnavatel, teda niekto z mzdoveho oddelenia, kto komunikuje so soc. poistovniu nahlasi cislo uctu... ak nenahlasi, pride pnka postou, sekom

autor
10. sep 2024

@daniela1911 sme mala firma, na epn som prva. nik iny rok chory nebol.tak snad to uctovnicka bude vediet. dakujem pekne vsetkym

autor
10. sep 2024

@kat_ aha oki dakujem

kat_
10. sep 2024

prvych 10 dni aj tak plati zamestnavatel, cize cislo uctu staci nahlasit az ked pn trva dlhsie

autor
10. sep 2024

@kat_ ano bude dlhsie trvat

daniela1911
10. sep 2024

Tak mzdárka (alebo šefka) nahlási tvoje číslo uctu, dokonca aj poisťovňa ju vyzve ak to neurobí automaticky po 10 dňoch PN.

autor
10. sep 2024

@daniela1911 aha takto to funguje dakujem este raz

daniela1911
10. sep 2024

To oznámenie musí zamestnávateľ potvrdiť. A na ňom IBAN/šek, nie je to tak, že odignorujem a príde PN šekom.

autor
10. sep 2024

@daniela1911 aha ja im to pripomeniem. dakujem

maranco
10. sep 2024
autor
10. sep 2024

@maranco ok to som ani nevedela ze je dakujem

maranco
10. sep 2024

Ešte jednoduchšie vieš pozerať zdravotnú knižku https://www.npz.sk tam netreba žiadosť o prístup.

autor
10. sep 2024

@maranco ukladam, moc si pomohol

autor
10. sep 2024

@maranco toto mi nechcelo nacitat

maranco
10. sep 2024

Ak nemáš čítačku k občianskemu, stačí zájsť k niekomu kto ju má a v mobile si aktivovať aplikáciu https://ep.slovensko.sk potom už budeš potvrdzovať prihlásenie sa na tie stránky cez mobil/tablet
Ale web stránky sú robené skôr pre PC ako mobil,
Čo presne ti nechcelo načítať, čo zobrazuje? prilož obrázok?

autor
10. sep 2024

@maranco Hmmm… can't reach this page

mikadooo
10. sep 2024

Ahoj, ja robím s pnkami v práci. Musela som si v sociálnej poisťovni vybaviť prístup, čiže žiadosť, mala som splnomocnenie od konateľa firmy a následne som dostala nejaké prístupy zo sociálky a aj návod, ako si to mám spojazdniť (ale už si to presne nepamätám do detailov...). Ak zamestnancovi PN trvá viac ako 10 dní, ja do systému zadávam jeho iban. To je veľmi zvláštne, že u vás to nikto nevie robiť. Niekto predsa musí mať prístup do sociálky a tam by mal mať aj prístup na tie epnky... U nás napríklad aj mzdári si vedia pozrieť kto bol kedy na PN, lebo však od toho sa odvíja aj výpočet mzdy...

maranco
10. sep 2024

Poslal som ti 5 stránok, ktorá z nich nejde? nie si teraz v zahraničí?
Slovenské úrady radi blokujú prístup na weby so zahraničia.

autor
10. sep 2024

@maranco som aha OK toto je problem

autor
10. sep 2024

@mikadooo som prva chora, Epnka je asi rok ci kolko nik nebol chory sme mala firma tak neviem ci stym vedia robit

maranco
10. sep 2024

Si aspoň v EÚ krajine? A ktorá z tých stránok nejde? Potom jedine použiť VPN.

Ako fakt nechápem zmýšľanie v dnešnej dobe keď ľudia dosť cestujú blokovať prístupy na štátne stránky, mimo slovenska, veď keď chcem zaútočiť použijem VPN s nastavenou krajinou Slovensko.

autor
10. sep 2024

@maranco ja to prestudujem ulozene to mam dakujem pekne za pomoc

maranco
10. sep 2024

Ktorá z tých stránok nejde a v akej krajine si?

autor
10. sep 2024

@maranco npz stranka nesla jedina

maranco
10. sep 2024

No NCZI je také "divné" tam sa riaditelia menili pomaly každý polrok a organizácia mala viaceré bezpečnostné kiksy.
Bez hesla sprístupnili voľne na internete osobné údaje ľudí a ten čo ich na to v tichosti upozornil tak najprv ignorovali, zatĺkali a potom podávali naňho trestné oznámenie.
Tak sa cítia "bezpečnejšie" keď zablokujú web.