Dvojité občianstvo

trevis
18. aug 2015

Ahojte modrokonikári, neviete mi poradiť? existuje na Slovensku ešte dvojité občianstvo? popri materskej pomáham robiť zmluvy ohľadom nehnuteľností, ale s týmto som sa ešte nestretla - jedna pani má podľa dokladov z roku 1993 občianstvo SR a z roku 2001 i potvrdenie že je občiankou ČR ako to uviesť do kúpnej zmluvy - Štátna príslušnosť Slovenskej republiky a Českej republiky?

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trevis
autor
18. aug 2015

@ariadna1 pani už nepracuje, trvalý pobyt má v SR, pracovala v SR, avšak pochádza z ČR v 1993 ťom na základe § 3 zákona 40/1993 si vyhlásením zvolila občianstvo SR, avšak v 2001 jej ČR potvrdila že je občanom ČR tak preto ma to metie ako to vlastne je

draik
18. aug 2015

@ariadna1
Dvojité občianstvo existuje, aj keď v obmedzenej podobe. V minulosti získané občianstvo iného štátu navyše zostáva platné.

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stormie
18. aug 2015

Dvojite obcianstvo existuje, ale za urcitych dost prisnych podmienok, ja aj mm mame sr aj cr a vsade uvadzame iba sr obcianstvo, aj sme kupovali byt a dedili (na slovensku)

trevis
autor
18. aug 2015

@stormie ďakujem veľmi krásne za info, tak nebudem uvádzať to jej české občianstvo uvediem len slovenské, keď to kataster vráti tak sa určite ozvem, že to bolo treba aj české ;)

stormie
18. aug 2015

@trevis nemyslim ze kataster ma moznost nejako zistit druhe obcianstvo resp ze to bude nejako zistovat, uved cislo slovenskeho obcianskeho a basta, tam nie je nikde uvedene ze osoba ma aj druhe obcianstvo, to zostis jedine tak ze ti to ta osoba sama povie a da ti k tomu doklad napr pas alebo potvrdenie o cr obcianstve

trevis
autor
18. aug 2015

@stormie asi som začala o tom zbytočne veľa uvažovať, ďakujem za rady, veľká vďaka

zutera
19. aug 2015

Moje obě dcerky mají obě občanství. Slovenské po manželovi a české po mě. Obě mají i dva pasy,takže dvojité občanství normálně existuje

stepanka274
19. aug 2015

@trevis som podobny pribad ako tvoja klientka, na kz som uvadzala len slovenske obcianstvo, prevod prebehol v pohode

stepanka274
19. aug 2015

@stepanka274 a to ja som bola predávajúca, čiže som overovala podpisy u notára, ešte možno tou cestou by sa na to mohlo prísť, ale nič sa nedialo ako som už písala vyššie.

trevis
autor
20. aug 2015

@stepanka274 si zlata.ze si mi dala vediet.hned som kludnejsia.velkeee dakujem