Dve priezviska a cestovanie do zahraničia

chiara511
28. jan 2014

ahojte, zijem v anglicku a spolu s priatelom cakame baby, chces sa opytat ci mozem dat dietatu dva priezviska, pocula som, ze ak bude mat len priatelove priezvisko a ja by som chcela s malou cestovat sama, mohla by som mat problem. vie niekto poradit? dakujem

luba28
29. jan 2014

@chiara511 ak bude mat male pas tak problem nebudes mat ziadny si myslim,...a bezne maju ludia dve priezviska a nemaju problemy,kludne daj,... 🙂

vroni
29. jan 2014

@chiara511, ak bude mat dieta len slovenske obcianstvo, tak dve priezviska mat nemoze. Ak bude mat aj anglicke, tak ano.

slavvicek
13. sep 2019

Pocula som,ze bol problem na letisku, ked cestovala matka s dietatom a mali rozne priezviska...ze to museli riadne vysvetlovat...Z tohto dovodu je vyhodnejsie mat 2, ak nie ste vzati.Ci to ide pre vase dieta konkretnr,to si zistite na uradoch.

veronikaszabova
13. sep 2019

@chiara511 ja mam ine priezvisko ako moji 2 synovia. Nikdy som s tym nemala problem, nikdy som nemusela dokazovat, ze "su moji".
Ak by bol nejaky problem, vedia si dieta vyhladat v systeme a tam je pisane, kto je matka a kto otec 🙂
A k otazke - na Slovensku nie je mozne, aby malo dieta 2 priezviska.
Zena moze mat, dieta nie.

vevesh
13. sep 2019

@veronikaszabova no tak niekde v usa ci v cine si urcite nevyhladaju, kto je matka a kto otec dietata (ani len cesi nemaju pristup do sk databazy...)

@chiara511 jednoduche riesenie- dieta bude mat priezvisko po tebe, pokial sa nevezmete. Nebudes mat problemy s cestovanim. A ako uz bolo spomenute, dieta nemoze mat nikde dva priezviska okrem spanielskych krajin- takze ak tvoj priatel nie je spaniel, brazilcan, argentincan, tak nic z toho...Ty ako vydata mozes mat 2 priezviska vzdy a v kazdej krajine.

simca06022011
13. sep 2019

@veronikaszabova veru zvykne byt problem

@chiara511 tento vysvetlovaci problem, sa riesi rodnym listom a este nejaky papier sa vypisuje pred cestovanim, podpisuju to obaja rodicia... bola tu v lete debata o tom niekde... ja osobne by som u isla cestou, ktoru opisuje @vevesh , tiez mam dieta s otcovym prizviskom ;) a mne to za tie opletacky nestoji, v kuse to niekde niekto riesi, volaju ma jeho priezviskom v skole, skolke..a casom to cloveka nebavi ani opravovat :DDD

maciatkolulu
13. sep 2019

@veronikaszabova no ja neviem, ale asi si nelwtela mimo EÚ a dokonca aj v EÚ, napríklad Paríž na letisku bol problém. Takže áno, problém to môže byť a ťažko si v hľadajú aj v tom Paríži v nejakej databáze kto je otec a matka😂😂😂, možno v orechovej potoni, ale nie v zahranici