Dve práce a vyšší dôchodok

9. apr 2022

Baby, keď budem mať dve práce, normálnu a na živnosť, teda budem platiť viac do sociálnej poisťovne, budem mať vyšší dôchodok raz ak sa dožijem? Nerada by som bola na dôchodok chudobná ako teraz 😀

stanulienkat
9. apr 2022

Ano

lenuska9999
9. apr 2022

Myslím, ze dôchodok sa počíta až z tých súm za posledných 10 rokov. Ak sa mýlim, opravte ma

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liljana
9. apr 2022

V prvom rade budes prispievat vsetkym lenivcom doma - ciganom, dlhodobo nezamestnatelnym, celozivotnym zenam v domacnosti, ktori ked zistia, ze nic neodviedli do socialnej poistovne a nic nedostanu, pojdu plakat a protestovat pred urad vlady, ze chcu v domove dochodcov nieco jest. Aj ked sa im za mlada nechcelo nic robit.
Zial zistis, ze pojdes na dochodok z dvoch robot zodrata a dostanes len o trosku vyssi dochodok, ako ti ze lezali oddychnuti s vylozenymi nohami doma a v starobe budu vyzierat system.

liljana
9. apr 2022

Dobra sprava pre system je ten, ze aspon ti zodrati ludia zomru skor a oddychnuti sa doziju vyssieho veku, nakolko si nestihli nic v praci opotrebovat. 😂

basska_b
9. apr 2022

Pises, ze Nerada by som bola na dôchodok chudobná ako teraz 
Ale opravte ma, ked sa mylim, ale neviem teda, kolko teraz mas, ale nik nebude mat na dochodku ekvivalent prijmu z prace... bude mat menej...

zmrzlinka2021
9. apr 2022

Pokial si mlada a uz teraz riesis dochodok, co je dobre, zacni investovat. V dlhodobom horizonte sa to velmi oplati