Druhé kolo celoplošného testovania - otázky

h2
3. nov 2020

Ahojte,
žijem v okrese, v ktorom nemusí byť druhé kolo celoplošného testovania na koronavírus. Naša obec je na hranici okresov. Pracujem v inom okrese. Aby som bola konkrétna, bývam v okrese Senec a pracujem v okrese Dunajská Streda. V DS bude druhé kolo. Dnes som sa v práci dozvedela, že by som sa ho mala zúčastniť aj ja. Vie niekto, ako to je? Musím ísť na testy? Kam? Do najbližšej obce? Môžem ísť do obchodu do okresu DS? Alebo len u nás?

s_a
3. nov 2020

ak sa chceš pohybovať v okrese, kde bude druhé kolo testovania, tak musíš byť otestovaná bohužiaľ aj ty, ale také mobilné miesta na odbery by mali byť v každom okrese, aj kde druhé testovanie povinné nebude, ale bude pre tých, čo sa chcú ísť dobrovoľne otestovať aj druhýkrát

h2
autor
3. nov 2020

@s_a A môžem sa otestovať kdekoľvek? Do vedľajšej dediny to mám kúsok. Musia ma zobrať, však?

s_a
3. nov 2020

tak aj tento víkend si sa mohla ísť dať otestovať hocikde, tak predpokladám že aj teraz to tak bude 🙂

h2
autor
3. nov 2020

@s_a Len nerada by som bola, ak by ma tam nechali dlho čakať, lebo som "cudzia". Viem, že niekde sa to takto riešilo, cudzí museli čakať. ☹️

s_a
3. nov 2020

no tak s týmto neporadím, ale tak mala by byť teraz trocha iná situácia, kedže v iných okresoch toľko odberných miest nebude.. ale asi by som šla skôr niekde sa otestovať na to mobilné odberné do senca, kde to povinné nebude, tam podľa mňa veľa ľudí nebude 🙂

unicornlady
3. nov 2020

Mňa by zaujímalo že ak by sa dal niekto PCR testom, či ten dátum 7 a 8.11. má byť dátum testovania alebo sa človek môže otestovať deň, dva vopred a výsledok stačí 7 či 8 november ( keďže neviem či PCR test vykonaný 7.11. by bol hneď druhý deň vysledok

h2
autor
3. nov 2020

@s_a Tomu sa chcem práve vyhnúť, do Senca mám pol hodiny autom.

vikss1
3. nov 2020

@unicornlady a pcr nestaci jeden? ved ten je presnejsi ako antigenove testy, ktorymi testuju cez vikend.

unicornlady
3. nov 2020

Podľa mňa sa musí znova aj PCR či nie? Keď oni veľa toho nepovedali. Aj ako tu sa autorka pýta,že ak človek inde pracuje..

h2
autor
3. nov 2020

Ešte na dovysvetlenie: zamestnávateľ to do mňa žiadať nebude, ani z tohoto testovania certifikát nepýtali. Ale môže ma zastaviť hliadka...

veronikaszabova
3. nov 2020

@vikss1 aj PCR testy musia byt 2

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz