Dovolenka po svadbe - zmena dokladov

mirulah
24. aug 2023

Ahojte. Viete mi poradiť? Po svadbe som šla na úrady so žiadosťou o nový OP, pas aj vodičák. O necelý týždeň cestujeme do Grécka a neuvedomila som si, že letenku a ubytko mám booknuté na starý OP. Môžem cestovať na starý OP, ak som už podala žiadosť o nový OP? Ďakujem

paulahr
24. aug 2023

@mirulah skôr by som sa bála na letiskách na kontole dokladov či im nebude už systém vyhadzovať že neplatný OP…a máš vlastne ten starý OP? Lebo nám ho vezmú ked vybavujeme nový

simona20201309
24. aug 2023

@mirulah napíš do cestovky že nastala zmena. Z toho budeš mat problém.

bluka2
24. aug 2023

A máš teda letenku booknutu na ine meno?

simca06022011
24. aug 2023

Zmen si rezervaciu, kontaktuj cestovku alebo ako to mas rezervovane. Uz mas aj nove doklady?

mirulah
autor
24. aug 2023

@simca06022011 dnes mi prišla sms, že si môžem prísť po OP

mirulah
autor
24. aug 2023

@paulahr nooo mne nechali starý OP, lebo kým si neprevezmeš nový, tak by ti mal platiť starý OP, aspoň tak som to pochopila

mirulah
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirulah
autor
24. aug 2023

Radšej to teda nebudem riskovať a požiadam o zmenu aj na letenke aj ubytka...ďakujem za odpovede 🙂 Pekný deň

maranco
24. aug 2023

@mirulah len si skontroluj aký je poplatok za zmenu mena na letenke, aby nestál viac ako samotná letenka
inak asi radšej cestovať na starý OP a nový si vyzdvihneš až po návrate, prípadne si teraz vyzdvihnúť len nový PAS a VP.

Pozri
https://www.modrykonik.sk/forum/paragrafy/zmena-priezviska-doklady-a-letenka/
https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/na-ake-priezvisko-si-zabookovat-dovolenku-2/

mirulah
autor
27. aug 2023

@maranco už som si stihla vyzdvihnúť nový OP (pas ešte nemali) a požiadala som o zmenu na letenke aj ubytku. Zmena mena na letenke kvôli svadbe je bezplatná, stačí kópia sobášneho listu, ale neviem, či to majú všetky letecké spoločnosti bez poplatku. Toto bol konkrétne Ryanair. Čo sa týka ubytka, tiež to nebol problém, ale čítala som, že nie všetky ubytovania majú túto možnosť treba si to vždy radšej overiť 🙂