Dovolenka, keď budem robiť od septembra na polovičný úväzok

13. aug 2022

Ahojte moja otázka znie...
Ak od septembra budem pracovať na polovičný úväzok mam nárok už v tomto mesiaci danom si zobrať dovolenku samozrejme platenú?ďakujem za odpoveď... Dovolenku máme plánovanú dlhšie takže preto ...

luccija
13. aug 2022

Nie, ale je to na dohode.

autor
13. aug 2022

@luccija a po akej dobe až môžem mať dovolenku???alebo ako sa to rieši?

luliu
13. aug 2022

Po skúšobnej dobe (2-3 mesiacoch), ale záleží na zamestnávateľovi

jana005
13. aug 2022

Keď sa normálne so zamestnávateľom dohodneš, tak ti dovolenku môže dať.
Len treba otvoriť ústa a opýtať sa na to

autor
13. aug 2022

@jana005 áno ide o to že doteraz som bola na dohodu len takže preto sa pýtam

jana005
13. aug 2022

Aj keď oficiálne nemáš nárok na dovolenku, keďže si len teraz začala pracovať na zmluvu, keď sa dohodneš so šéfom,tak dovolenku môžeš dostať.
Lebo do konca roka ti nejaká dovolenka nabehne.
Tak pekne choď za šéfom a dohodni sa s ním

zuzanka.zuzu
13. aug 2022

treba jednať seriózne z oboch strán a nebude problém... ja som v deň nástupu bola na dovolenke 😀 moja mamka v deň nástupu išla do kúpeľov na mesiac 😀

simca06022011
13. aug 2022

Dovolenku schvaluje zamestnavatel, cize dohodnúť sa musis s nim. Niekde majh spôsoby take ze nedavaju dv, inde bez problémov.

zuzubb007
13. aug 2022

Jedine dohoda zo zamestnavatelom, narok na dovolenku pri nastupe nemas ziadny, po troch mesiacoch

autor
13. aug 2022

Super ďakujem veľmi pekne za odpovede tak teda určite to skúsim prejednať so zamestnávateľom 😊vďaka za rady

yoxinka
13. aug 2022

Ja som mesiac a pol po nástupe do novej práce mala svadbu. Povedala som to zamestnávateľovi a dovolenku mi v pohode dali.

nelka93
13. aug 2022

Ja som po mesiaci a pol od nástupu mala dovolenku, a to ešte prvý mesiac boli školenia. Akurát,že dovolenku ti dajú maximálne takú na koľko dnías nárok za tie 4 mesiace, čiže cca 6 dni